EST ENG RUSErasmus + projekt "New generation schools in the light of education 4.0"

15-22.01.2022 viibisid meie kooli gümnaasiumi õpilased ja õpetajad Kertu Saare, Ilotana Haalen, Lauri Vilibert ning direktor Tiina Pall Lissabonis Erasmus + projektis New generation schools in the light of education 4.0


Erasmus+ projekt "The Code Of Future: Eco-friendly Robotics“

13.- 19. veebruarini osales meie kooli esindus Portugalis Erasmus+ projektis "The Code Of Future: Eco-friendly Robotics“. Veetsime nädala Agrupamento de Escolas de Portela e Moscavide koolis koos õpilaste ja õpetajatega Portugalist, Põhja-Makedooniast, Hispaaniast, Poolast ja Türgist. Tutvusime kohaliku koolimajaga, õppekorraldusega ning Lissaboni linnaga. Õpilased said rahvusvahelises seltskonnas  erinevaid robootika ülesandeid lahendada, kasutades mBot roboteid. Saime osaleda linnuvaatlusel ning kultuuriõhtul tutvuda teiste riikide kultuuriga. Saime värskendust ideepagasisse, kuidas õppida ja õpetada loodusteemasid. Eestlastele kohaselt saime olla ka eeskujuks prügikoristuses ning tutvustada teistele, kuidas meie oma kodumaal tegeleme sellega, et meil oleks puhtam keskkond. Alustada tuleb väikestest asjadest – puhtaks oma kodukant! Rääkisime Eestis toimuvatest traditsioonilistest talgutest ning ka digitaalsest koristuspäevast.  

Rõõm on koguda uusi ideid ning tutvuda teiste Euroopa koolidega, kuid alati on hea tagasi tulla, eriti kui mõistad, et meie kool on puhas ja renoveeritud. Ilm küll pole alati nii päikseline, kuid koolimajas on puhas ning õppevahendid kaasaegsed. Samas oli külastatud koolis õpilastel palju loovust ning rõõmu heast ilmast, enamik õpilastest veetsid oma vahetunnid õues, kus liikusid, mängisid palli ning nautisid ilma. Meie kliima küll alati seda ei soosi, kuid varsti on kevad ning paneb kindlasti mõtlema, kuidas rohkem õpilasi vahetundides õue saada. Ka meie koolihoovis on õpilastel võimalik palli mängida, ronida, jalutada või värskes õhus viibides sõbraga juttu ajada. 

Meie renoveeritud maja ning paremaid sportimistingimusi märkasid ka õpilased:

Holger Jürjo: Portugalis ma tundides ei osalenud, seega haridussüsteemi kohta ma midagi öelda ei saa. Saan öelda aga koolide välimuse kohta. Portugalis oli väga mõnus see, et vahetunnis sai välja minna ja seal puhata. Meie koolis on see samuti  võimalik, aga mitte nii mugavalt kui Portugalis. Portugalis soodustavad seda ka loomulikult ilmaolud. Meie koolis on aga parem väljas sporti teha. Meil on jalkaväljak, kossuplats, võrkpalliplats ning staadion. Portugalis sellist luksust ei eksisteerinud. Neil oli seal üks üsna kehv jalkaväljak, mis polnud isegi jalkaväljaku mõõtu. Portugali kool oli ka kuidagi "vaesema" välimusega kui meie kool.” 

Karl-Andro Lai: Eesti koolides on tehnoloogia kaasaegsem ja klassiruumid suuremad.

Portugalis oli terve kooliala peale vaid jalgpalliväljak, Eestis on enamasti igal koolil oma staadion, kus on tavaliselt ka lisaks jalgpalliväljak, kaugushüppe jaoks liivakastid ja vahel ka võrk- ja korvpalliplats (nagu meil). Meie kool on kuidagi uhkem: üks suur hoone, Portugalis oli mitu erinevat “väikest maja”, mis moodustasid kokku ühe kooli.

Projektis osalesid: Karl-Andro Lai, Holger Jürjo, Andi Olop, Sander Erik Loodsalu, õpetajad  Lauri Vilibert ja Karmen Aasma.


Projektid 2021-2022

 

Ülekoolilised  projektid 2021/2022

 

Loodus- ja keskkonnaprojektid                                 Keskkonnainvesteeringute Keskus, Tallinna Haridusamet     

 

Huvitav koolipäev                                                     Rakett69 Teadusstuudio, Tallinna Haridusameti muuseumiprogramm    

 

Kaitse Ennast ja Aita Teisi                                        https://www.liikluskasvatus.ee/et/opetajale/2/uldhariduskool/ii-kooliaste/keat   

 

"NEW GENERATION SCHOOLS IN THE

LIGHT OF EDUCATION 4.0" 2019-2022                           robootikavaldkonna koostööprojekt EU koolidega

 

"ALL WE NEED IS A NEW SY(STEM)" 2020-2023        robootikavaldkonna koostööprojekt Euroopa koolidega

 

"The Code Of Future: Eco-friendly Robotics"- 2020-2023  robootikavaldkonna koostööprojekt Euroopa koolidega


Projektid 2020-2021

 

Tallinna Kristiine Gümnaasium osaleb järgnevates Euroopa Liidu programmi Erasmus+ KA2 koolidevahelistes koostööprojektides:

Uue generatsiooni koolid hariduse valguses 4.0/ „New generation schools in the light of education 4.0“


Projekti „Uue generatsiooni koolid hariduse valguses 4.0“ eesmärk on integreerida Tööstuse 4.0 komponente ( robootika, 3d-disain, virtuaalreaalsus jne) haridussüsteemi ning selle tulemusel toetada matemaatika, loodusteaduste ja lugemise oskuste kasvu vähendades 15- aastaste õpilaste hulgas väljalangemise riski alla 15%, mida on ka käsitletud ka Euroopa Liidu 2020 aasta strateegias majanduskasvu tagamiseks vajaliku tegevusena. Lisaks soovime tutvustada tänastele õpilastel- kui tulevikku loovatele tehnoettevõtjatele oskusi näha ja ära tunda oma tulevikuvõimalusi.

Osalevad riigid: Eesti, Türgi, Hispaania, Portugal, Rumeenia, Sloveenia

01.09.2019-31.08.2022

 

Kõik mida vajame on uus Sy(STEM )/ „ALL WE NEED IS A NEW SY(STEM)“

Selle projekti eesmärk on: Aidata kaasa STEM-hariduse arendamisele kaasates tööstus 4.0 elemente koolides ja vähendada ebaõnnestumisi alla 15%, nagu on määratletud ET2020-s.

Tahame olla uue põlvkonna koolid, kes rakendavad STEM - lähenemisviisi kooskõlas eesmärgiga vähendada ebaõnnestumiste määra 15 - aastaste vanuserühmas alla 15% lugemise, matemaatika ja teaduse valdkonnas, nagu on sätestatud ELi 2020. aasta strateegias.

Osalevad riigid: Eesti, Türgi, Soome, Portugal, Ungari, Itaalia

Projekti kestus: 09.01.2020-31.08.2022

 

Tuleviku võti- ökoloogiasõbralikud robotid/ „The Code Of Future: Eco-friendly Robotics“

Soovime oma koolides välja töötada mudeli ja pakkuda seeläbi tuge oma riikide jätkusuutlikuks kasvuks - kaasata õppesse rohkem loodusteaduseid ja tehnoloogiat- tegevusi mis on kooskõlas eesmärgiga vähendada ebaõnnestumiste määra 15 - aastaste vanuserühmas alla 15% lugemise, matemaatika ja teaduse valdkonnas, nagu on sätestatud ELi 2020. aasta strateegias.

Seetõttu võtame eesmärgiks

1 - õppida koostööd erinevate kultuuridega

2 - tugevdada meie õpetajate professionaalsust läbi rahvusvahelise koostöö

3 - jagada keskkonnasõbralike koolide häid tavasid / kogemusi

4 - Töötame haridusrobotitega, et leida keskkonnaprobleemidele lahendusi

5 - STEM õppe õppeedukuse suurendamiseks rakendame üheskoos VEX, LEGO EV3 jne. roboteid

6 - murrame negatiivseid eelarvamusi robotite suhtes ja rakendame haridusroboteid globaalsetele probleemidele lahenduse leidmistel

7 - aidata õpilastel keskenduda looduskeskkonnaga seotud probleemidele (taastuvenergia, ringlussevõtt, kliimamuutused jne)

 

Osalevad riigid: Eesti, Türgi, Portugal, Poola, Hispaania, Makedoonia

Projekti kestus: 09.01.2020-31.08.2022

 

 

Eestisisesed projektid

 

Loodus- ja keskkonnaprojektid (õppekäigud)

Keskkonnainvesteeringute Keskus, Tallinna Haridusamet 
   
Kaitse Ennast ja Aita Teisi 

https://www.liikluskasvatus.ee/et/opetajale/2/uldhariduskool/ii-kooliaste/keat


Projektid 2019-2020

Erasmus+

EĞİTİM 4.0 IŞIĞINDA YENİ NESİL OKULLAR“  rahvusvaheline koostööprogramm

Liiklusohutus

1.klassid

Noorsoopolitsei, Mustamäe-Kristiine piirkonnagrupp

Sport koolis

1.klassid    

Tallinna Spordi- ja Noorsooamet,Tallinna Haridusamet

Kaitse end ja aita teist

6.klassid 

Põhja Päästekeskus

VEPA

I-II kooliaste

Tervise Arengu Instituut (koolikiusamine, suhtlemis- ja koostööoskused)

Vau! Ohhoo! 

7.klassid 

õppimine läbi huvitavate ja praktiliste tegevuste

Minu Lugu

9-12.klassid

100 ettevõtjat ja juhti Tallinna koolides

Euroopa keeltepäev

5.klass

eTwinningu projekt

Soovide puu

5.klass

eTwinningu projekt

Liiklusvanker

Tihase Lasteaiale ehitavad meie põhikooli õpilased liiklusvankri


Tulevased sündmused:


30.03.2023 Peetsude meisterdamine
27-31.03.2023 Stiilinädal
31.03.2023 Naljapäev; retrodisko vahetunnid


Rohkem infot: huvitegevus -> sündmuste kalenderLogi sisse

 

Tunniplaan

 

  

Klõpsa Padleti ikoonil ja

vaata näiteid IKT

kasutamisest koolitundides

 

"Aktiivne ja turvaline koolipäev"

 

 

Erasmus+ projektid

Kaasava hariduse põhimõtete rakendamise toetamine Tallinna koolides

Rohelise kooli programm on ülemaailmne ja selles osaleb ligi 60000 õppeasutust rohkem kui 72 maalt. Täpsemalt saab uurida FEE Eco-Schools Global kodulehelt. Programmi tegevusi koordineerib Eestis Tartu loodusmaja, liitunud õppeasutuste ja programmi kohta saab täpsemalt lugeda siit. Programm toob keskkonnahoidliku mõtteviisi õppeasutuse tegemistesse süsteemselt ja terviklikult, aidates lastel ja noortel kujuneda jätkusuutlikult mõtlevateks keskkonnateadlikeks inimesteks. Meie õppeasutus liitus programmiga aastal 2023.