logo logo tallinna kristiine gümnaasium

Raamatukogu

Raamatukoguhoidja Elju Valk

Tel. 6513032

E-post.  raamatukogu@kristiine.edu.ee

Raamatukogu lahtioleku ajad :

Esmapäev 10-16

Teisipäev 10-15

Kolmapäev 10-15

Neljapäev 10-16

Reede 11-14

Otsingut raamatukogus leiduvate teavikute kohta saab teha elektronkataloogist RIKS.

Lugemissaalis saab kasutada oma sülearvutiga internetti –WIFI.

Perioodika raamatukogus.

Ajalehed.

• Eesti Ekspress
  • Postimees
  • Õpetajate Leht

Ajakirjad.

• Akadeemia
  • Anne&Stiil
  • Burda
  • Eesti Loodus
  • Horisont
  • Käsitöö
  • Miki-Hiir
  • National Geographic
  • Tehnikamaailm
  • Täheke
  • Eesti Naine
  • Kodutohter

Uudiskirjandus - vaata RIKS

TALLINNA KRISTIINE GÜMNAASIUMI RAAMATUKOGU KASUTAMISE KORD

Alus: Haridus- ja teadusministri määrus  18.03.2011 nr.7. „Kooliraamatukogude  töökorralduse alused“

Raamatukogu lugejaks võivad olla kõik kooli õpilased, õpetajad, haldus- ja teenindav personal.

Lugejaks registreeritakse õpilasi klassi nimekirja alusel, õpetajaid, haldus- ja teenindavat personali isikut tõendava dokumendi alusel.

Lugejad taasregistreeritakse alates iga aasta 1. septembrist. Lugejate andmed kontrollitakse ja täpsustatakse. Raamatuid ei laenutata neile õpilastele, kellel on likvideerimata eelneva õppeaasta võlgnevused , nii õpikute ,ilukirjanduse ja muude teavikute osas.

Esmase lugejakaardi saab raamatukogust tasuta. Raamatukogu külastamise korral peab lugejakaart alati kaasas olema.

Raamatukogu teenused – kohalkasutus, kojulaenutus, teatmeteenindus – on tasuta.

Raamatukogu laenutab lugejatele raamatuid ja muid teavikuid kohalkasutamiseks ja koju.

Koju ei laenutata teavikuid, mis on mõeldud kohapeal kasutamiseks (lugemissaali raamatuid, teatmeteoseid ja entsüklopeediaid), uusi ajakirju ja ajalehti, eriti väärtuslikke ainueksemplare.. Erandjuhul (ulatuslike referaatide, uurimistööde ja koopiate tegemiseks) laenutatakse lugemissaali teavikuid koju üheks õhtuks või nädalavahetuseks.

Kojulaenutatavate raamatute tagastamistähtaeg on kaks nädalat. Tähtaega võib raamatukogu nõusolekul pikendada , kui puudub nõudlus teiste lugejate poolt. Õppeaasta lõpuks tuleb tagastada kõik raamatukogust laenutatud raamatud (õpikud) ja muud teavikud, mille eest vastutab iga õpilane isiklikult.

Lugeja kohustub trükiseid ja nende tagaküljele kleebitud vöötkoode hoolikalt hoidma ja nende rikkumisest teatama raamatukoguhoidjale. Kaotatud või rikutud raamat (teavik)tuleb asendada samaga,raamatukogu poolt võrdväärseks tunnistatuga või hüvitada rahaliselt.

Raamatukogus tuleb hoida vaikust ja korda, ei ole lubatud süüa ega juua.

Raamatukogu kasutamiseeskirja korduvalt rikkunud lugejalt võib direktsioon käskkirjaga raamatukogu külastamise õiguse ära võtta.

E 30.10 pärast kolmandat ja neljandat tundi vahetunnikino
K 01.11 pärast kolmandat tundi 5.-7. klassi mälumäng