Spordi sündmused

Spordinädal

Eesti kooliealistest noortest liigub soovitatud normi jagu ehk vähemalt tund aega iga päev vaid 14 protsenti. Viimase kümne aastaga on ülekaaluliste ehk rasvunud laste arv kasvanud 5-6 korda. Konkreetne peegel meie noorte tervisele, lisaks kehakaalule ja teistele näitajatele, on Eesti noormeeste aina halvenevad tulemused kohustuslikus ajateenistuse eelses arstlikus ja ka kehaliste võimete kontrollis.

Euroopa Komisjon on liikumisharrastusele ja spordile laiema leviku ja kõlapinna loomiseks ellu kutsunud üleeuroopalise kampaania European Week of Sport. Selle algatuse nurgakivi pandi eelmisel aastal ja esimesed müürid kerkivad nüüd, sellel sügisel, kui 7.-13. septembrini toimuvat spordinädalat tähistavad kõik Euroopa Liidu riigid. Kuigi iga riik teeb seda veidi isemoodi, on lõppsiht kõigil sama – tervemad, rõõmsamad ja tugevamad inimesed.

Meie koolis tähistatakse spordinädalat kummikeksu näitel. Kummikeks on ideaalne tegevus vahetundideks, arendades osavust, koordinatsiooni, hüppevõimet ja vastupidavust. Meie kooli õpilased on juba 2 nädalat isesesivalt harjutanud (ülesanded videolingil kooli kodulehel) ja valmis üksteiselt mõõtu võtma.

Sellel reedel (11.09) toimub kooli võimlas suur finaal 4.-6. klassidele.

AJAKAVA

10.35-10.55  5. klassid

11.40-12.00  4. klassid

12.45-13.05  6. klassid

Kõigile teistele vanuseastmetele on samuti reeglid kehalise kasvatuse tunnis selgeks tehtud, harjutused läbi proovitud ja kummid välja jagatud. Seega saavad samadel vahetundidel ka nemad kõikjal koolimajas vabalt omavahel mõõtu võtta! Ametlik arvestus toimub siiski vaid 4.-6. klassidele.

Hüppa rõõmsalt üks ja kaks, tuju läheb paremaks!

Tervitustega

kehalise kasvatuse ainesektsioon

Vilistlaste kergejõustiku 4-võistlus

Traditsiooniline vilistlaste kergejõustiku 4-võistlus toimub esmaspäeval (7. septembril algusega 18.00). Aladeks 60m jooks, kaugushüpe, odavise (M-700g, N-500gr) ja M-1000m/N-600m jooks.
Info Kristiine Gümnaasiumi õpetajatelt Tõnu Meos (56225601) ja Arti Lindvest (51961851). Ootame rohket osavõttu ja taaskohtumise rõõmu!

Vabariiklik Spordinädal

Head õpilased!

7-13 september leiab aset üle vabariigi toimuv spordinädal. Meie koolis on tegevuseks valitud kummikeksu meistrivõistlused 4.-6. klassile. Osata tuleb kuute trikki, ülesande puhtalt sooritanu toob oma klassile ühe punkti. Spordinädala lõpus lüüakse punktid kokku ja selgub osavaim klass. Kaasa tegema on oodatud nii poisid kui tüdrukud!

NB! Kõigil võistlejatel palume tutvuda alloleva õppevideoga. Lisaks näidatakse kõik praktikas ette ka kehalise kasvatuse tunnis.

Seega hüppa rõõmasalt üks ja kaks, tuju läheb paremaks!

Täpsem info kehalise kasvatuse õpetajatelt.

Kergejõustikus võidukalt!

Võistlused toimusid Kristiine LO ja Põhja-Tallinna LO koolide 6.-7.kl õpilastele. Osales kaheksa kooli.
Esikoha saavutasime nii pendelteatejooksus kui kergejõustiku arvestuses (60m, kaugushüpe ja pallivise).
Parimaid tulemusi:
Ketlin Kruse 7B- 1.koht 60m jooksus (8,3) ja 2.koht kaugushüppes (4.48)
Remys-Bert Ville 7B- 3.koht palliviskes (48m) ja 3.koht 60m jooksus (7,9)
Eliise Penu 7B - 3. koht 60m jooksus (8,5)
Tublid sportlased olid lisaks eelnimetatutele Kenro Tohter 7A, Ott Kübarsepp 7A, Markus-Taiyo Toiger 6C, Herman Õunas 7B, Karl-Daniel Sada 6c,  Katariina Raudsepp 6A, Trine Elise Metsla 6A, Marleen Jürima 6C, Eva-Liisa Trei 6C, Angelina Dolgopolaja 7B, Kristi Kadakas 7A

Õnnitleme!

Edukad jalgpallurid

Kristiine Gümnaasiumi 6.-7.kl jalgapallurid võitsid esikoha Kristiine LO ja Põhja-Tallinna LO koolidevahelistel võistlustel.
Võistkonda kuulusid: esireas vasakult Mikk Ralf 6a, Herman Õunas 7b, Frank Varblane 6a, Martel Maesalu 7a, tagareas  Andre-Marti Võrang 7a, Georg-Eric Kurus 7b, Ragnar Metsala 7b, Remys-Bert Ville 7b, Rasmus Meos 7a, Kenneth Moppel 7b

Õnnitleme!

Eesti Vabariigi sünnipäevale pühendatud aktused reedel, 22. veebruaril aulas

9.00 1.-2. klass
10.00 4.-6. klass
11.00 7.-12. klass

Enne aktust on klassijuhatajatund ning toitlustamist ei toimu.

R 22.02 VILISTLASÕHTU 17.30-23.00