Töökorraldus vaheajal

Koolimaja suletud 24.10.-26.10.2018.

Probleemide korral palun helistage 6513032 või saatke e-kiri: kristiine@kristiine.edu.ee

Ettelugemispäev Tallinna Lastekirjanduse Keskuses

20. oktoobril on Eestis ettelugemise päev ja traditsiooniliselt toimub selle tähistamiseks vabariiklik 4. klasside ettelugemise võistlus. Õpilane Erik Nüüd võitis meie koolivooru ning käis ettelugemas Tallinna Lastekirjandus Keskuses.

Sel korral oli raamatute valikut inspireerinud Euroopa kultuuripärandiaasta ja Eesti rahvuslooma valimisel pjedestaali kõrgeima koha vallutanud hunt. Nii loetigi sel aastal võistu hundilugusid (pärimus- ja looduslood, muinas- ja lastejutud hundist). Kahekümne viienda ettelugemise päeva teema oli „Kus hundist räägitakse“. Tallinna koolide 4. klassi õpilaste võistulugemise eelvoor toimus neljapäeval, 18. oktoobril 2018 kell 14.00 Eesti Lastekirjanduse Keskuses.

Meie kooli esindas 4.d klassi õpilane Erik Nüüd. Eriku juhendaja oli õpetaja Anne-Ly Sarapuu Erik luges katkendi Ivan Franko raamatust "Siis kui loomad veel rääkisid".
Erik küll esimese kolme hulka ei tulnud ega eriauhinda ei saanud, kuid kiitus siiski väga tublile ja julgele õpilasele!

Soovime jätkuvat lugemisrõõmu!​

Ettelugemispäev

Kolmapäeval, 17. oktoobril tähistati Tallinna Kristiine Gümnaasiumis ettelugemispäeva. Ettelugemise päeva eesmärk on tõsta raamatu- ja lugemishuvi ning väärtustada ettelugemist kui kuulajat arendavat lugemisvormi.

Lastekirjanduse keskus on igal aastal pühendanud ettelugemise päeva mingile kindlale teemale. Varasematel aastatel on teemad olnud pühendatud Aino Pervikule, Edgar Valterile, Ellen Niidule, Astrid Lindgrenile ja Hans Christian Andersenile, aga ka loomamuinasjuttudele, spordile, muusikale ning Tallinnale ja ajakirjale Täheke. Tänavuseks teemaks oli “Kus hundist räägitakse”.

Väärtustame jätkuvalt 1994. aastal lastekirjanduse keskuse algatatud ettelugemise traditsiooni. Soovime kogu kooliperele jätkuvat lugemislusti!

Kirjandusest ja elust

Neljapäeval, 18. oktoobril kohtus üheksandikega kirjanik Sass Henno ning räppar Päevakoer. Kohtumise organiseeris Elamusaasta.

ÕNNITLEME!

E 29.10 pärast seitsmendat tundi ÕE koosolek