EST ENG RUS

 


     


Ettelugemise päev

Alates 1994. aastast tähistab Eesti Lastekirjanduse Keskus ettelugemise päeva. Sel korral oli võistlus pühendatud armastatud lastekirjanik Eno Rauale, kelle sünnist möödus veebruaris 95 aastat. 21. oktoobril toimus traditsiooniline ettelugemise päev meie koolis. Ilmekad esinejad said oma esinemisnärvi proovile panna lugedes ette loosi teel valitud klassile. Samuti esinesid 1. klasside õpilased 12. klassile ja vastupidi. Oli meeleolukas päev!

Suur tänu eesti keele õpetajatele, tänu kellele päev teoks sai!


Õpetajate päev

5. oktoobril tähistati meie koolis tavapäraselt õpetajate päeva. Õpetaja-amet on väga vastutusrikas ja oluline roll ühiskonnas. Nende panus on hindamatu ja nende töö mõjutab mitte ainult õpilasi, vaid terveid tulevasi põlvkondi. Meie õpetajate kirg ja andumus õpetamisele on imetlusväärne ning abiturientidel oli hea meel pühendada üritus ja gala meie kallitele haritlastele. Koolipäev algas tavaliselt ja peale teist tundi andis kooli juhtkond võimu üle 12. klassi õpilastele. Abituriendid olid selleks pikalt ette valmistanud ja valmis paariks tunniks koorma enda õlgadele võtma. Oma rollidesse elati hästi sisse ja nauditi neile laenatud võimu. Tundide ajal toimusid ka viimased viimistlused õpetajate auks korraldatud auhinnagalaks. Üritusele siseneti mööda punast vaipa ning õpetajatele oli ette valmistatud söögid, joogid, fotosein ja tegevuste programm: etteasted 12. klassi poolt, kuldvillak ja loomulikult ka auhinnad.

Kuldvillakus kontrolliti õpetajate teadmisi erinevates valdkondades: Tallinna Kristiine Gümnaasiumi ajalugu, 12.ab klass, noorte släng ning õpetajate endi kurikuulsad ütlused. Päeva kangelaste jaoks valmistati ette etteasted 12. klassi poolt, mille jaoks pandi kokku ka omaenda klassibänd. Kõige tähtsamaks olid abiturientide tunnustused oma armastatud õpetajatele. Arti Lindvest - Tugeva närviga klassijuhataja; Jana Kosk - Suurim motiveerija; Eha Hergauk - Vägede juhataja; Anu Reha -Parim liitja; Marika Ritso - Parim vestluskaaslane; Helmi Kelle - Tarkuse jagaja; Lauri Vilibert - Kõige värvilisemate ülikondade omanik; Tiina Napsep - Kõige rõõmsameelsem; Kertu Saare - Suurim innustaja uurimistöös; Signe Sula- Kõige sihikindlam; Tiiu Kasearu- Kõige ainulaadsem; Tiina Kerem - Distsiplineerituim õpetaja

Kogu üritus sai võimalikuks tänu ülimalt andekate 12. klassi kahele tüdrukule, kes kogu asja planeerisid ja sellele oma närve kulutasid - Anette Tuur ja Emili Sahkai! 


I koht ettelugemise võistluse Tallinna voorus

Oktoobris tähistakse Eestis juba 30. korda ettelugemise päeva. Sel korral on see pühendatud  lastekirjanik Eno Rauale, kelle sünnist möödus veebruaris 95 aastat.

19. oktoobril toimus Tallinna koolide 4. klasside ettelugemise võistlus „Padakonna vada“ Eesti Lastekirjanduse Keskuses. Ettelugemise võistlusel osales 28 Tallinna kooli.

Meie kooli esindas 4.a klassi õpilane Mark Andreas Talts, kes ostus žürii poolt parimaks ettelugejaks.

Palju õnne suurepärase esinemise eest! Jätkuvat lugemisrõõmu!

Klassijuhataja ja Mark Andrease juhendaja Reet Loit


Õpilastele tutvustati Just Film festivali filme

18. oktoobril külastas kooli Just Film festivali esindaja Anete Kruusmägi, kes tutvustas õpilastele sel aastal linastuvaid filme. Just Film on Pimedate Ööde Filmifestivali PÖFF suurim laste- ja noortefilmide alafestival, mis koosneb lastefilmide ja noortefilmide võistlusprogrammist ning eriprogrammidest. Just Film toimub igal aastal novembrikuus sarnaselt PÖFFi põhiprogrammiga. Kavas on filmid, mis tavaliselt meie vaatajateni ei jõua. Lisaks pakutakse võimalust osaleda noore filmitegija stipendiumikonkursil. 

Soovime kõigile häid kinoelamusi!


Külalistreenerid meie koolis

Septembris käisid meie koolis erinevad külalistreenerid: Spordiklubi Nord kergejõustikku 2.-3. klassidele mängulisel viisil läbi viimas, 6.-9. klassidele Eesti Mölkky Klubide Liit Mölkky mängu ja reegleid tutvustamas ning Spordiklubi Nord ja Audentese Spordiklubi  1..-3.klassidele korvpalli treeningut läbi viimas.

Kehalise kasvatuse õpetaja Angela Taro


Tulevased sündmused:


19.06 Põhikooli lõpuaktused kell 12.00
Gümnaasiumi lõpuaktus 16.00

Rohkem infot: huvitegevus -> sündmuste kalenderLogi sisse

Tunniplaan 

  

Klõpsa Padleti ikoonil ja

vaata näiteid IKT

kasutamisest koolitundides

 

"Aktiivne ja turvaline koolipäev"

 

 

Erasmus+ projektid

Kaasava hariduse põhimõtete rakendamise toetamine Tallinna koolides

Rohelise kooli programm on ülemaailmne ja selles osaleb ligi 60000 õppeasutust rohkem kui 72 maalt. Täpsemalt saab uurida FEE Eco-Schools Global kodulehelt. Programmi tegevusi koordineerib Eestis Tartu loodusmaja, liitunud õppeasutuste ja programmi kohta saab täpsemalt lugeda siit. Programm toob keskkonnahoidliku mõtteviisi õppeasutuse tegemistesse süsteemselt ja terviklikult, aidates lastel ja noortel kujuneda jätkusuutlikult mõtlevateks keskkonnateadlikeks inimesteks. Meie õppeasutus liitus programmiga aastal 2023.