Rohelise kooli uudised:
Tallinna Kristiine Gümnaasiumi õpilased tegid Rohelise kooli programmi raames koostööd Tallinna Linnupesa Lasteaiaga 06.06.2024
Esmaspäeval 20. mail sai lõpu koostöö Kristiine Gümnaasiumi ja Linnupesa Lasteaia vahel. Koostöö raames said Linnupesa Lasteaia vahvad lapsed endale uued peenrakastid, mis valmistati vanadest vooditest. Kogu tegevuse juures oli eriti tore see, et õpilased said kinnistada tehnoloogiaõpetuses õpitut ning anda oma teadmisi edasi ka toredatele mudilastele. Kõik osapooled jäid päevaga väga rahule!
6. klassid osalesid neljapäeval jäätmemajanduse nädala raames õppeprogrammis "Jäätmed ringlusesse" 20.11.2023
Neljapäeval 16. novembril tuli jäätmemajanduse spetsialist Reet Kristian 6. klassidele läbi viima õppeprogrammi "Jäätmed ringlusesse". Jäätmemajanduse nädalal keskendutakse sellel aastal pakenditele ja seetõttu oli tund keskendunud paljuski just pakendite sorteerimisele.
Õpilased said kätt harjutada ise jäätmete sorteerimisega ning nägid, et kui jäätmeid õigesti sorteerida siis olmeprügisse (ehk prügisse, mida pole võimalik taaskasutada) palju prügi enam alles ei jäägi. Samuti said jalgpalli mängivad õpilased teada, et paljud jalgpalli pluusid on toodetud just taaskasutatud plastmassist.
Õpilaste arvates oli tund arendav ja huvitav.
NEXPO rohetehnoloogia mess 14.11.2023
9. klasside õpilased said võimaluse osaleda NEXPO külastusprogrammis.
9. klasside õpilased osalesid 14. novembril Rohetehnoloogia nädala raames NEXPO rohetehnoloogia messil.
NEXPO sõna puhul on mõeldud „next“ ehk järgmine ja „Expo“ ehk näitus ning NEXPO loojad on mõelnud selle nimetuse all tuleviku näitust, kus keskendutakse rohetehnoloogiate ja jätkusuutlikuse tutvustamisele.
Külastusprogramm nägi ette giidituuri messisalal ning koolitust Franz Malmsteni poolt. Giidituuril said õpilased teada, kuidas on võimalik toidujäätmetest toota energiat. Samuti tutvustasid Tallinna Tehnikaülikooli üliõpilased ning õppejõud seda, millega nad ülikoolis tegelevad. Õpilaste arvates oli külastusprogrammis osalemine huvitav ning avardas nende silmaringi.
Liitusime Rohelise Kooli programmiga jaanuaris 2023. Programmi eesmärgiks on aidata lastel ja noortel kujuneda jätkusuutlikult mõtlevateks keskkonnateadlikeks inimesteks.
Rohelise kooli programmi näol on tegemist tuntuima ülemaailmse keskkonnaharidusprogrammiga õppeasutustele, mille ingliskeelseks nimeks on Eco-Schools Global. Ülemaailmselt juhib programmi Foundation for Environmental Education (FEE) – Taanis asuv valitsusväline mittetulundusühing, mille eesmärgiks on keskkonnahariduse abil edendada kestlikku arengut. FEE erinevate programmidega, sh Sinilipp ja Roheline võti, töötab organisatsioone rohkem kui 80 maalt. UNESCO tunnustab FEEd kui maailmas juhtivat organisatsiooni keskkonnahariduses ja jätkusuutlikku arengut toetava hariduse propageerijana. Nii Eesti kui teiste riikide kogemustest Rohelise kooli programmis saab täpsemalt lugeda programmi 25 aastapäevaks välja antud kogumikust Changing Together. Eco-Schools 1994-2019. Eesti kogemusest saab lugeda peatükist Eco-Schools Central and North Europe.
Eestis koordineerib programmi tegevusi Tartu loodusmaja. Rohelise Kooli programmi aluseks on: 7 sammust koosnev tegevusjuhis, 12 teemat ning edukat programmis osalemist tõendava ülemaailmselt tuntud keskkonnamärgise “Roheline lipp” taotlemine õppeasutusele. Vastused küsimustele, mida see täpsemalt tähendab ja mida tehakse, leiab siit.
Tallinna Kristiine Gümnaasiumi keskkonnatöörühma liikmete nimekiri: LINK
Kooli keskkonnapõhimõtted: (LINK alates oktoober 2023)
Koosolekute protokollid, tegevuskavad ja keskkonnaülevaatuse küsimustiku leiad siit: LINK
Täiendavat infot Rohelise Kooli programmi kohta leiab siit: LINK
Rohelise Kooli võrgustiku sündmuste kalender: LINK