Nutilabor

Robotiehitajad olid edukad Robotexil

23.-25. novembril 2012 toimus TTÜ Spordihoones robootikavõistlus Robotex, mille raames leidis aset ka põhikooliõpilastele suunatud võistluse FLL (FIRST LEGO League) Põhja-Eesti poolfinaal. Võistlusel osalenud 24 võistkonna seas oli esindatud ka Tallinna Kristiine Gümnaasiumi robootikaring „ Öökullid“. Kui muudel aladel ei õnnestunud "Öökullidel" poodiumi kõrgemaid kohti püüda (teadlikult ei pandud kõiki trumpe eelvoorus lauale) siis robotimängu pingeliselt põnevas ning kirgederohkes finaalmängus tuli meil napilt alla vanduda võistkonnale "Master". Tugeva II kohaga robotimängus tagasid "Öökullid" endale kindla finaalikoha märtsis toimuvale FLL finaalvõistlusele, kus on oodata põnevat, värvikat ja kaasahaaravat võistlust.

Vaata ka „Öökullidega“ tehtud intervjuud Reporteri kodulehelt: http://www.reporter.ee/2012/11/23/robotex%C2%B4il-moeldakse-tanavu-vanuritele/

Võistkonda kuuluvad: Venno Leidorp, Mikk Tamkivi, Siim Suitslepp, Mihkel Nõel, Karl Raadik, Karl Cristofer Reinhold, Kristjan Paloots, kristo Toots ja Silver Miller, võistkonda juhendab õpetaja Lauri Vilibert.

FLL-i võistlus koosneb kolmest osast: robotiehitus, uurimustöö/projekt ja meeskonnatöö. Tänavune võistlus oli teemal „Lahendused eakatele“ (Senior Solutions). Põhja-Eesti poolfinaali võitis Robootika.COM huviringi võistkond. Lõuna-Eesti voor toimub 1.detsembril Tartus ning mõlema vooru kümme parimat võistkonda kohtuvad omavahel kevadisel koolivaheajal, et võistelda FLL-i Eesti meistri tiitlile ning õigusele esindada Eestit FLL-i Euroopa meistrivõistlustel.

Tallinna Kristiine Gümnaasiumi robootikaring „Öökullid“ kuulub SA Vaata Maailma poolt ellu kutsutud „Nutilabori“ projekti alla.Nutilabori projekti kuulub 36 huviringi üle Eesti ja seda rahastavad Elion, EMT ja Microsoft . Projekti käigus arendatakse 2012-2013. õppeaastal noorte infotehnoloogia-alast huvitegevust Eestis, et pakkuda suuremale hulgale noortele infotehnoloogiaga seotud huviringides osalemise võimalust ning kasvatades seeläbi nende huvi antud eriala õppimise vastu.

Alustab tegevust robootikaring "Öökullid"

Tallinna Kristiine Gümnaasiumis alustab alates 1. oktoobrist tegevust robootika huviring. Huviring on rahastatud Vaata Maailma SA poolt ellu kutsutud Nutilabori projekti poolt.  Robootika huviringis "Öökullid" tutvutakse robotiehituse põhitõdedega ja konstrueeritakse ja programmeeritakse erinevaid Lego NXT Mindstorm roboteid. Robootikaringi juhendab Lauri Vilibert

Robootikaring on õpilastele tasuta. Täpsema info saamiseks võtke ühendust ringi juhendajaga.

K 20.03 pärast neljandat tundi 8.-12. klassi mälumäng
K 20.03 pärast viiendat tundi 5.-7. klassi mälumäng