EST ENG RUS

NutilaborRobootikaring „Öökullid“ – Eesti MEISTER 2013!

2. märtsil 2013 toimus Tartu Ahhaa teaduskeskuses põhikooliõpilastele suunatud robootikavõistluse FLL (FIRST LEGO LEAGUE) finaalvõistlus, millest väljus võitjana võistkond „Öökullid“. Poolfinaalidest edasi pääsenud 20 võistkonna seas oli esindatud ka Tallinna Kristiine Gümnaasiumi robootikaring „ Öökullid“. Võistkond esines keeruka kompleksvõistluse kõikidel aladel  (võistlus koosneb 4 erinevast alast) edukalt ja kõige selle tulemusena saavutati üldvõit. Lisaks Eesti meistritiitli karikale anti võistkonnale üle ka kutse esindamaks Eestit maailmameistrivõistluste Euroopa Turniiril. Euroopa Turniir toimub 7-10 mai. 2013 Saksamaal Padensburgis. 

Meistritiitli pälvinud võistkonda esindasid: Venno Leidorp, Mihkel Nõel, Karl Raadik, Karl Cristofer Reinhold, Kristjan Paloots, Kristo Toots, Silver Miller, Jack Spencer Mould ja Olger Pilt. Võistkonna ettevalmistusprotsessi olid kaasatud ka Mikk Tamkivi, Siim Suitslepp ja William Philip G:E:T Tribell. Võistkonda juhendab õpetaja Lauri Vilibert.

 

PALJU ÕNNE!

FLL on lühend sõnadest FIRST ® LEGO ® League ning tähistab Dean Kamen’i asutatud firma FIRST ® (For Inspiration and Recognition of Science and Technology) ja LEGO Group’i vahelist koostööd. FLL-i võistlus koosneb neljast osast: robotiehitus, robotid disain, uurimustöö/projekt ja meeskonnatöö. Tänavune võistlus oli teemal „Lahendused eakatele“ (Senior Solutions).

Tallinna Kristiine Gümnaasiumi robootikaring „Öökullid“ kuulub SA Vaata Maailma poolt ellu kutsutud „Nutilabori“ projekti alla. Nutilabori projekti kuulub 36 huviringi üle Eesti ja seda rahastavad Elion, EMT ja Microsoft . Projekti käigus arendatakse 2012-2013. õppeaastal noorte infotehnoloogia-alast huvitegevust Eestis, et pakkuda suuremale hulgale noortele infotehnoloogiaga seotud huviringides osalemise võimalust ning kasvatades seeläbi nende huvi antud eriala õppimise vastu.


Robootikaring Öökullid Jaapani televisioonis

Detsembris 2012 külastas Jaapani TV Kanal MBS Tallinna Kristiine Gümnaasiumi NutiLaborit "Öökullid". Robootikaringi tegemisi filmiti üle Jaapani vaadatavasse populaarsesse telesaatesse “Shittoko!”. Nii võtterühm kui saatejuhid olid vaimustuses Eesti laste tehnika- ja robootikahuvist ning ettevõttlikusest selles vallas.

Vaadakem ise kuidas jaapanlased Öökullide tegemistele reageerisid.


1-3 klasside robootikaring

Ka uuel aastal jätkab 1-3 klasside õpilastele suunatud robootikaring "Öökullid" oma tegevust. Ring hakkab koos käima kolmapäeviti 6-7 tunni ajal (13.05-14.45) ruumis 116 (füüsika klass).

Robootikaring "Öökullid" kuulub SA Vaata Maailma poolt ellu kutsutud Nutilabori projekti. Vaata Maailma SAkoos EMT, Elioni ja Microsoftiga on võtnud eesmärgiks soodustada uute infotehnoloogia-alaste huviringide tekkimist, et läbi selle suurendada noorte teadlikkust ning tõsta infotehnoloogiat õppima asujate arvu pärast gümnaasiumi lõpetamist. Pikemas perspektiivis aitab see vähendada noorte töötust ja IT-spetsialistide puudujääki Eestis.

Nutilabori projekti käigus arendatakse 2012-2013. õppeaastal noorte infotehnoloogia-alast huvitegevust Eestis, et pakkuda suuremale hulgale noortele infotehnoloogiaga seotud huviringides osalemise võimalust ning kasvatades seeläbi nende huvi antud eriala õppimise vastu


Robotiehitajad olid edukad Robotexil

23.-25. novembril 2012 toimus TTÜ Spordihoones robootikavõistlus Robotex, mille raames leidis aset ka põhikooliõpilastele suunatud võistluse FLL (FIRST LEGO League) Põhja-Eesti poolfinaal. Võistlusel osalenud 24 võistkonna seas oli esindatud ka Tallinna Kristiine Gümnaasiumi robootikaring „ Öökullid“. Kui muudel aladel ei õnnestunud "Öökullidel" poodiumi kõrgemaid kohti püüda (teadlikult ei pandud kõiki trumpe eelvoorus lauale) siis robotimängu pingeliselt põnevas ning kirgederohkes finaalmängus tuli meil napilt alla vanduda võistkonnale "Master". Tugeva II kohaga robotimängus tagasid "Öökullid" endale kindla finaalikoha märtsis toimuvale FLL finaalvõistlusele, kus on oodata põnevat, värvikat ja kaasahaaravat võistlust.

Vaata ka „Öökullidega“ tehtud intervjuud Reporteri kodulehelt: http://www.reporter.ee/2012/11/23/robotex%C2%B4il-moeldakse-tanavu-vanuritele/

Võistkonda kuuluvad: Venno Leidorp, Mikk Tamkivi, Siim Suitslepp, Mihkel Nõel, Karl Raadik, Karl Cristofer Reinhold, Kristjan Paloots, kristo Toots ja Silver Miller, võistkonda juhendab õpetaja Lauri Vilibert. 

FLL-i võistlus koosneb kolmest osast: robotiehitus, uurimustöö/projekt ja meeskonnatöö. Tänavune võistlus oli teemal „Lahendused eakatele“ (Senior Solutions). Põhja-Eesti poolfinaali võitis Robootika.COM huviringi võistkond. Lõuna-Eesti voor toimub 1.detsembril Tartus ning mõlema vooru kümme parimat võistkonda kohtuvad omavahel kevadisel koolivaheajal, et võistelda FLL-i Eesti meistri tiitlile ning õigusele esindada Eestit FLL-i Euroopa meistrivõistlustel.

Tallinna Kristiine Gümnaasiumi robootikaring „Öökullid“ kuulub SA Vaata Maailma poolt ellu kutsutud „Nutilabori“ projekti alla.Nutilabori projekti kuulub 36 huviringi üle Eesti ja seda rahastavad Elion, EMT ja Microsoft . Projekti käigus arendatakse 2012-2013. õppeaastal noorte infotehnoloogia-alast huvitegevust Eestis, et pakkuda suuremale hulgale noortele infotehnoloogiaga seotud huviringides osalemise võimalust ning kasvatades seeläbi nende huvi antud eriala õppimise vastu.


Alustab tegevust robootikaring "Öökullid"

Tallinna Kristiine Gümnaasiumis alustab alates 1. oktoobrist tegevust robootika huviring. Huviring on rahastatud Vaata Maailma SA poolt ellu kutsutud Nutilabori projekti poolt.  Robootika huviringis "Öökullid" tutvutakse robotiehituse põhitõdedega ja konstrueeritakse ja programmeeritakse erinevaid Lego NXT Mindstorm roboteid. Robootikaringi juhendab Lauri Vilibert

Robootikaring on õpilastele tasuta. Täpsema info saamiseks võtke ühendust ringi juhendajaga.


Tulevased sündmused:


01.09-30.09 Sammulugemisvõistlus "Pane kondimootor tööle!"
15-20.09 Rebaste ristimine
20.09 Asfaldijoonistusvõistlus
22.09 Autovaba päev
25.-29.09 Sügisandide näitus
11.09-24.09 Maailmakoristuspäev
25.09-29.09 Spordinädal

Rohkem infot: huvitegevus -> sündmuste kalenderLogi sisse

 

Tunniplaan

 

  

Klõpsa Padleti ikoonil ja

vaata näiteid IKT

kasutamisest koolitundides

 

"Aktiivne ja turvaline koolipäev"

 

 

Erasmus+ projektid

Kaasava hariduse põhimõtete rakendamise toetamine Tallinna koolides

Rohelise kooli programm on ülemaailmne ja selles osaleb ligi 60000 õppeasutust rohkem kui 72 maalt. Täpsemalt saab uurida FEE Eco-Schools Global kodulehelt. Programmi tegevusi koordineerib Eestis Tartu loodusmaja, liitunud õppeasutuste ja programmi kohta saab täpsemalt lugeda siit. Programm toob keskkonnahoidliku mõtteviisi õppeasutuse tegemistesse süsteemselt ja terviklikult, aidates lastel ja noortel kujuneda jätkusuutlikult mõtlevateks keskkonnateadlikeks inimesteks. Meie õppeasutus liitus programmiga aastal 2023.