Rahatarkuse loeng SEB Pangalt

Meie kool kasutas SEB Panga pakkumist õpilaste rahandusalaste teadmiste täiendamiseks.

17.oktoobril esines loenguga 10.ja11.klassile SEB Panga spetsialist Teet Uuemõis. Pakutud teemadest valisid õpilased välja ettevõtluse ja investeerimise.

Loengu esimene pool keskendus ettevõtluse vormidele, selle alustamise plussidele ja miinustele. Esitlus tutvustas meile täpsemalt, millised inimesed sobivad ettevõtjaks ning kuidas oleks kõige mõistlikum ettevõtlusega alustada. Soovitati töötada 5-6 aastat mõnes suurfirmas, seejärel minna väikefirmasse ja oma kogemustega aidata seda üles ehitada ning lõpuks alustada oma ettevõttega.

Teises osas tutvustati investeerimist ja väärtpabereid. Saime täpsemini teada, mis on aktsiad, võlakirjad, futuurid, optsioonid, forwardid jms. Lähemalt tutvusime, kuidas ja miks teatud aktsiad langevad ja tõusevad. Saime teada, et aktsiaturul on põhiliselt kahte liiki investoreid: "karud" ja "pullid". Karud tahavad investeerida aktsiate hinna tõusu, ostes aktsiaid oletatava majandustõusu eel ning hiljem neid maha müües. Kuid pullid tegelevad aktsiate laenamisega majanduslanguse eel ja hiljem ostavad need odavamalt tagasi. Saime hulga teadmisi investeerimise põhitõdedest.

Loeng oli igati hariv ning huvitav lisa majandusõpetuse tunnis õpitule.

Ragnar Kramm
11.ab klass

Head tulemused spordis

Tubli esinemine Kristiine linnaosa ja Põhja-Tallina linnaosa koolide murdmaateatejooksus

4.klass I koht

Debi Schryer

Õnnitleme!

Õpetajate tunnustamine 2017

Haridus- ja teadusministeerium „Eestimaa õpib ja tänab 2017“

Aasta põhikooliõpetaja 2017      Lauri Vilibert

Tallinn tunnustab

Noor õpetaja 2017                     Marika Ritso

Tallinna Kristiine Gümnaasium tunnustab

Lemmikõpetaja 2017 Seila Jermann
Tegus klassijuhataja 2017 Kristel Jürgenson
Üllataja 2017 Denis Bozzi
Toetav kolleeg 2017 Janno Puks
Õpilaste innustaja 2017 Kadi Voosel
Mainekujundaja 2017 Ilotana Haalen
Mainekujundaja 2017 Anne-Ly Sarapuu

Õnnitleme!

Särav tulemus sportakrobaatikas

9.b klassi õpilane Sirelin Mihkelson osales Tallinna lahtistel meistrivõistlustel sportakrobaatikas „Open Tallinn 2017“ ja saavutas juuniorklassi paaride arvestuses 2. koha!

Lõiminguprojektiga Sankt-Peterburis

10.klassis toimus eelmisel õppeaastal ainetevaheline lõiminguprojekt, mille käigus õpiti tundma Peterburi kultuuri ja ajalugu ning esitleti kogutud teavet inglise, saksa, vene ja eesti keeles.

Lõiminguprojekti jätkuna toimus 29.septembrist 1.oktoobrini 10. Ja 11.klassi õpilastele 3-päevane õppeekskursioon Peterburi. Õpilastel oli hea võimalus laiendada silmaringi, arendada oma kunsti- ja ajalooteadmisi ning praktiseerida vene keele tundides õpitut.

Suursuguse kultuuritaustaga maal tutvuti põgusalt Venemaa tsaaride ja tsaarinnade paleedega. Katariina palees sai nautida arhitekt Rastrelli meistritöid ning imetleda Merevaigutuba. Mihhaili palees saadi aimu, milline oli kõrgklassitsismi ajastu Venemaal. Väisati ka maailma üht kaunimat purskkaevude parki Peterhoffis ning maailmas suuruselt kolmandat kunstimuuseumi Ermitaaži, mille kuulsad ning vähemkuulsad teosed ei jäta külmaks isegi kõige kunstivõõramaid inimesi.

Tutvuti nii eestlaste Jaani kirikuga kui ka vene kuulsate kirikutega, nagu Verelunastuse kirik, Iisaku katedraal ja Kaasani katedraal.

Õpilased ning õpetajad jäid projekti praktilise osaga igati rahule.

Silvia Kirillov
11AB