Eelkool 2023/2024

Täpsema info 2023-2024 õppeaasta eelkooli kohta ning registreerimise lingi leiate SIIT

Lugemine teeb targaks

Meie kooli kolmas kooliaste osales rahvusvahelises lugemistunnis.

Traditsiooniks saanud Lugemistunniga tähistatakse 8. septembril UNESCO rahvusvahelist kirjaoskuse päeva. Lugemisaktsioon ReadHour ehk Lugemistund kutsub üles võtma sel päeval  lugemiseks aeg maha. Soomes 2019. aastal alguse saanud Lugemistunni eesmärgiks on propageerida lugemist eelkõige laste ja noorte hulgas.

Meie kooli lugemistunni eesmärgiks oli üheskoos alustada selle aasta kodulugemise teoste lugemist. Näiteks 8.d klass luges digitaliseeritud „Väikest Printsi“. 9.d klass tegi algust Andrus Kivirähki „Rehepapi“ paberraamatu lugemisega.

Lugemistundi tähistati ka nooremates klassides. Näiteks 2.a klass külastas Eesti Lastekirjanduse keskust ning 3.c õpilased lugesid õpetaja ühte lemmikraamatut. Selleks on Astrid Lindgreni "Bullerby lapsed". Raamatust valiti lugemiseks koht, kuidas lapsed haigestunud õpetaja eest hoolitsesid. Lugemisele lisaks arutleti, kuidas on koolielu raamatus kirjeldatuga tänapäeval muutunud.

6.bcd võttis kaasa juturaamatu, mida parasjagu kodus lugesid või alustasid juba oma esimese vabalugemise raamatuga. Rahvusvahelise kirjaoskuse päeva tähistamiseks tutvustasid nad lühidalt tundi toodud raamatuid ja seejärel oli umbes 20 minutit ühist lugemisaega.

Elamusterohket lugemisaastat kogu kooliperele!

Tekst: Piret Vahtra, Karmen Aasma, Hedi Larionov

Algab robootika uus hooaeg!

Võimalus taas kogenud õpetajate juhendamisel osaleda robootika huviringis.

Ajakava:

2. klassid - juhendaja Reet Allik

I grupp - teisipäeval 6.-7. tund 13.00-14.45

II grupp - neljapäeval 6.-7. tund 13.00-14.45

3.-4. klassid - algajate grupp. Juhendaja Reet Allik.

Kolmapäeval 7.-8. tund 14.00-15.45

3.-4. klassid - edasijõudnud. Juhendaja Karmen Aasma.

I grupp - esmaspäeval 7.-8. tund 14.00-15.45

II grupp - teisipäeval 7.-8. tund 14.00-15.45

3.c tüdrukute grupp - kolmapäeval 6.-7. tund 13.00-14.45 (Grupp on komplekteeritud).

5.-9. klassid - juhendaja Lauri Vilibert

I grupp - teisipäeval 7.-8. tund 14.00-15.45

II grupp - kolmapäeval 7.-8. tund 14.00-15.45

Registreerimislingid:

2. klass - I grupp

2. klass - II grupp

3. klass - algajad

3. klass- edasijõudnud I grupp

3. klass - edasijõudnud II grupp

5.-9. klass - I grupp

5.-9. klass - II grupp

Plakatite ja kunstiprojektide näitus

7. septembril toimus looduse- ja keskkonnahoiu teema-aasta lõpetamine kummikutehase aed-baaris Botik. Ürituse ilmestamiseks sättisime üles näituse. Õpetaja Epp Korp juhendab 12. klassides disainikursust ning selle raames valmisid plakatikujundused teemal "Loodus on meie kõigi hoida". Töö teostamisel kasutati Adobe Creative Cloud programme.

Õpetaja Karin Luugi juhendamisel osales näitusel eelmise õppeaasta 6.a klass taaskasutatud materjalidest teostatud kunstiprojektidega teemal "Linnud ja putukad".

Uus õppeaasta on alanud

Uus õppeaasta on rõõmsalt alanud. Esimese koolipäeva aktused said seekord kooliõue asemel peetud aulas, kuna ilm otsustas vihmane olla. 4. septembril toimus kooliperele liikumispäev Nõmme terviseradadel.

Piltidel muusikaõpetaja Gert-Ott Kuldpärg koos 7. klassi õpilase Hannagret Kaljuveega ning kehalise kasvatuse õpetaja Raina Luhakooder jagamas juhtnööre enne matkarajale minekut.