EST ENG RUSÖökullid rahvusvahelisel võistlusel

Eesti meistrivõistluste võitjana esindas Tallinna Kristiine Gümnaasiumi 11 liikmeline 5-11.klasside õpilaste võiskond Eesti Vabariiki rahvusvahelistel võistlustel Marocos, Marrakechis 18-21.mai 2023.

FIRST ® LEGO ® League rahvusvahelisel võistlusel osales 46 riigist 66 võistkonda.

Eesti saavutas erinevate võistluste koondtabelis 26  koha.

Võistkond ÖÖKULLID lõpetas hooaja:

Rahvusvahelise zürii tunnustuse pävis õpilaste juhendaja, Lauri Vilibert

Coach/Mentor Award


„Uhuuuu“, Tallinna Kristiine Gümnaasiumi robootikameeskond „ÖÖKULLID“ pälvis FIRST LEGO League finaalvõistlusel Meistritiitli

11-17-aastastest poistest ja tüdrukutest koosnev võistkond „Öökullid“ osales 15-16. aprillil toimunud robootikavõistluse FIRST LEGO League Eesti finaalis ja saavutas üle mitmete aastate taaskord esikoha ehk Meistritiili.

 Tallinna Kristiine Gümnaasiumi robootikaringi juhendaja Lauri Viliberti sõnul koosneb tippvõistlus neljast osast. „Esiteks kodutöö ehk meie võistkonna valmisehitud ja eel-programmeeritud robot, mis peab täitma nii palju ülesandeid kui võimalik üksnes 150 sekundiga,“ selgitas Vilibert. Iga meeskond võistleb võistluslaual 3 korda ja parimaks saavutatud tulemuse põhjal moodustub robotimängu edetabel. Sel aastal kujunes robotimäng aga enneolematult põnevaks- kaks meeskonda saavutasid nii teises kui ka kolmandas voorus võrdsed punktid ja võitja selgitamiseks tuli vaadata esimese ehk kõige kehvema vooru tulemusi. Öökullid nõrgim sõit oli aga parem kui konkurentidel ja sellega saavutati ka robotimängus esikoht-sellist parimate viiki või veelgi enam topeltviiki pole Eesti võistluste ajaloos varem nähtud. „Teine ülesanne on teadusprojekt ehk tiimiliikmed peavad leidma ühiskonnas hooaja teemaga seonduva valupunkti, uurima probleemile seni leitud sarnaseid lahendusi, pakkuma sellele uudse lahenduse, võimalusel looma prototüübi ning viie minuti jooksul seda žüriile võimalikult loominguliselt esitlema. Käesoleva hooaja teemaks on elekter ja energia laiemalt ning meie kooli õpilased valisid lahendamiseks vajavaks kitsaskohaks selle, et treeningsaalides leiduvatel treeningmasinatel on palju pöörlevaid osi, mille liikumist saaks ära kasutada elektri tootmiseks- inimesed teevad trenni, miks mitte väärindada seal tekkivat liikumist elektrienergia tootmiseks. Kolmas on kohapeal antav üllatusülesanne, mille lahendamiseks ettenähtud aja jooksul on vaja kiiret taipu ning sageli ka raamist väljas mõtlemist. Viimasena hindab žürii kõikide ülesannete lahendamisel tiimi väärtushinnanguid ja meeskonnatööd, näiteks seda, kuidas õpilased suhtlevad teineteise ja ka konkurentidega ajasurve tingimustes ning muid sotsiaalseid oskusi.“ „Sisuliselt proovivad põhikooliõpilased start-up´ide maailmas ellujäämiseks vajalikku „liftikõnet“ ja üllatusülesande näol kriisisituatsiooni lahendamist,“ lausus Vilibert. FIRST LEGO League on ülemaailmne võistlussari, milles osaleb igal aastal ligi 26 000 meeskonda kõikjalt üle maailma. Võistlussari hõlmab ligi 300 000 õpilast ning ligi 60 000 juhendajat. See võistlus on suurepärane näide sellest, et tänapäeva tehnoloogiamaailmas läbilöömiseks ei piisa ainult hiilgavatest tehnilistest teadmistest, vaid vaja on ka kiiret taipu, ärilist mõtlemist, esinemisjulgust ja suhtlemisoskust. Nii ületab ka kaasaegne tehnoloogiaharidus tänaseks ühe või teise konkreetse eriala piire.“

18-21.mail 2023 esindab meeskond Eestit rahvusvahelisel võistlusel Marokos, Marrakechis.
Õpilasi juhendab Lauri Vilibert


Ülekoolilised projektid 2022/2023

Loodus- ja keskkonnaprojektid Keskkonnainvesteeringute Keskus, Tallinna Haridusamet
Huvitav koolipäev Rakett69, spordiklubid, Teadusstuudio, Tallinna Haridusameti muuseumiprogramm
Kaitse Ennast ja Aita Teisi   https://www.liikluskasvatus.ee/et/opetajale/2/uldhariduskool/ii-kooliaste/keat 
Tallinna ja vabariigi teema-aasta projektid  
"ALL WE NEED IS A NEW SY(STEM)" 2020-2023 robootikavaldkonna koostööprojekt Euroopa koolidega
"The Code Of Future: Eco-friendly Robotics"- 2020-2023 robootikavaldkonna koostööprojekt Euroopa koolidega

Avatud koolisööklate nädal

Avatud koolisööklate nädal. Tulge koolitoitu sööma.

Aeg: 03.10-07.10.2022 kell 12.00-12.30 ja 13.00-13.30

05.10 toitlustust ei toimu (õpetajate päev)

Palun arvestada sellega, et söömiseks on aeg piiratud!

Koolilõuna hind 1.56

Koolitoitlustaja sooviks on Avatud koolisööklate nädala raames anda lastevanematele võimalus näha ja maitsta toiduvalikut, mida igapäevaselt lastele pakutakse ning kuidas on üleüldiselt korraldatud koolilõuna pakkumine. Lisaks koolitoiduga tutvumisele on see hea võimalus keset tööpäeva soodsalt täisväärtuslikku lõunasööki nautida.

Avatud koolisööklate nädala raames pakutakse lastevanematele täpselt samasugust toitu nagu igapäevaselt õpilastele.

Lõuna saab ette tellida ja tasuda veebilehelt www.toitkooli.ee

Veebilehelt tellides palun lisage lehel minu andmed uus laps. Uus laps lahtreid täites täitke enda (lapsevanema andmed) lahtrisse klass märkige avatud koolisööklad. Tellides valige toode õpetajate lõunasöök ja valige kalendrist kuupäevad millal soovite koolilõunat sööma tulla.


Erasmus+ projekt „All we need is a new sySTEM“

Tallinna Kristiine gümnaasiumi õpilased ja õpetajad osalesid Portugalis Erasmus + projektis. Projekti raames külastatakse mitmeid koole ja riike. Sel korral oldi Portugalis, kus põhiteemaks oli virtuaalreaalsus ning liitreaalsus.
Õppetegevus toimus ühes Lõuna-Portugali väikelinnas nimega Batalha. Linn on väga uhke ja tuntud suursuguse kloostri poolest. Nädala jooksul tutvusime projektipartneri kultuuri, kooli ja õppekorraldusega. Kümnenda klassi õpilased said koos teiste rahvuste õpilastega lahendada virtuaal- ja liitreaalsuse ülesandeid. Peamiselt kasutati CoSpace Edu programmi. Ühe ülesande tulemusena valmis virtuaaltuur koolist. Abiks oli 360 kraadi kaamera ning CoSpace programm.
Õppereisi jooksul külastasime mitmeid tuntud vaatamisväärsusi. Külastasime koopaid, kloostreid, pühasid paiku, kus on end ilmutanud Neitsi Maarja ning jahutasime varbaid Atlandi ookeanis. Viimasel päeval saime mäkke ronida, et avastada üht kaunimat kindlust Euroopas – Pena lossi, kus viimased kuningliku pere liikmed elasid veel 20. sajandi alguses. Päeva teises pooles avastasime lõunamaa lõõskava päikese käes Portugali pealinna Lissaboni.
Hüvasti jätta oli raske, sest viie päeva jooksul loodi tugevaid sõprussuhteid. Loodetavasti kohtutakse veel…


Tulevased sündmused:


19.06 Põhikooli lõpuaktused kell 12.00
Gümnaasiumi lõpuaktus 16.00

Rohkem infot: huvitegevus -> sündmuste kalenderВойти

Tunniplaan 

  

Klõpsa Padleti ikoonil ja

vaata näiteid IKT

kasutamisest koolitundides

 

"Aktiivne ja turvaline koolipäev"

 

 

Erasmus+ projektid

Kaasava hariduse põhimõtete rakendamise toetamine Tallinna koolides

Rohelise kooli programm on ülemaailmne ja selles osaleb ligi 60000 õppeasutust rohkem kui 72 maalt. Täpsemalt saab uurida FEE Eco-Schools Global kodulehelt. Programmi tegevusi koordineerib Eestis Tartu loodusmaja, liitunud õppeasutuste ja programmi kohta saab täpsemalt lugeda siit. Programm toob keskkonnahoidliku mõtteviisi õppeasutuse tegemistesse süsteemselt ja terviklikult, aidates lastel ja noortel kujuneda jätkusuutlikult mõtlevateks keskkonnateadlikeks inimesteks. Meie õppeasutus liitus programmiga aastal 2023.