EST ENG RUS



Ülekoolilised projektid 2022/2023

Loodus- ja keskkonnaprojektid Keskkonnainvesteeringute Keskus, Tallinna Haridusamet
Huvitav koolipäev Rakett69, spordiklubid, Teadusstuudio, Tallinna Haridusameti muuseumiprogramm
Kaitse Ennast ja Aita Teisi   https://www.liikluskasvatus.ee/et/opetajale/2/uldhariduskool/ii-kooliaste/keat 
Tallinna ja vabariigi teema-aasta projektid  
"ALL WE NEED IS A NEW SY(STEM)" 2020-2023 robootikavaldkonna koostööprojekt Euroopa koolidega
"The Code Of Future: Eco-friendly Robotics"- 2020-2023 robootikavaldkonna koostööprojekt Euroopa koolidega

Avatud koolisööklate nädal

Avatud koolisööklate nädal. Tulge koolitoitu sööma.

Aeg: 03.10-07.10.2022 kell 12.00-12.30 ja 13.00-13.30

05.10 toitlustust ei toimu (õpetajate päev)

Palun arvestada sellega, et söömiseks on aeg piiratud!

Koolilõuna hind 1.56

Koolitoitlustaja sooviks on Avatud koolisööklate nädala raames anda lastevanematele võimalus näha ja maitsta toiduvalikut, mida igapäevaselt lastele pakutakse ning kuidas on üleüldiselt korraldatud koolilõuna pakkumine. Lisaks koolitoiduga tutvumisele on see hea võimalus keset tööpäeva soodsalt täisväärtuslikku lõunasööki nautida.

Avatud koolisööklate nädala raames pakutakse lastevanematele täpselt samasugust toitu nagu igapäevaselt õpilastele.

Lõuna saab ette tellida ja tasuda veebilehelt www.toitkooli.ee

Veebilehelt tellides palun lisage lehel minu andmed uus laps. Uus laps lahtreid täites täitke enda (lapsevanema andmed) lahtrisse klass märkige avatud koolisööklad. Tellides valige toode õpetajate lõunasöök ja valige kalendrist kuupäevad millal soovite koolilõunat sööma tulla.


Erasmus+ projekt „All we need is a new sySTEM“

Tallinna Kristiine gümnaasiumi õpilased ja õpetajad osalesid Portugalis Erasmus + projektis. Projekti raames külastatakse mitmeid koole ja riike. Sel korral oldi Portugalis, kus põhiteemaks oli virtuaalreaalsus ning liitreaalsus.
Õppetegevus toimus ühes Lõuna-Portugali väikelinnas nimega Batalha. Linn on väga uhke ja tuntud suursuguse kloostri poolest. Nädala jooksul tutvusime projektipartneri kultuuri, kooli ja õppekorraldusega. Kümnenda klassi õpilased said koos teiste rahvuste õpilastega lahendada virtuaal- ja liitreaalsuse ülesandeid. Peamiselt kasutati CoSpace Edu programmi. Ühe ülesande tulemusena valmis virtuaaltuur koolist. Abiks oli 360 kraadi kaamera ning CoSpace programm.
Õppereisi jooksul külastasime mitmeid tuntud vaatamisväärsusi. Külastasime koopaid, kloostreid, pühasid paiku, kus on end ilmutanud Neitsi Maarja ning jahutasime varbaid Atlandi ookeanis. Viimasel päeval saime mäkke ronida, et avastada üht kaunimat kindlust Euroopas – Pena lossi, kus viimased kuningliku pere liikmed elasid veel 20. sajandi alguses. Päeva teises pooles avastasime lõunamaa lõõskava päikese käes Portugali pealinna Lissaboni.
Hüvasti jätta oli raske, sest viie päeva jooksul loodi tugevaid sõprussuhteid. Loodetavasti kohtutakse veel…


Erasmus+ projekt "Code of Future Eco Friendly Robotics"

Tallinna Kristiine Gümnaasiumi 8.klasside õpilastel oli võimalus osaleda Erasmus+ projektis "Code of Future Eco Friendly Robotics ". Projekti põhirõhk on STEM (Science, Technology, Engineering, and Mathematics) teadmiste omandamisel ning uuete kogemuste saamisel. Sel korral külastasime Põhja-Makedooniat ja tutvusime nende kultuuri, koolielu ja õppekorraldusega. Noored said koostöös teiste  projektipartnerite õpilastega lahendada põnevaid ülesandeid nii koolis kui ka väljaspool õpperuume. 
Kõik osalejad jagati gruppidesse nii, et samast rahvusest noori oli igas grupis vaid üks.  Järgnevate päevade jooksul käis kogu suhtlemine ning robootikaga tegelemine läbi inglise keele. 
Oli tore näha, et õpilased leiavad kiiresti ühiseid tegevusi ja loovad sõprussuhteid. Ka kõik õhtud hotellikoridorides olid aktiivset tegevust ning mängu täis. 
Nädalse õppereisi jooksul oli meil lisaks koolitööle ja Lego Spike Prime robotite loomisele ka paar väljasõitu. Külastasime Põhja-Makedooni pealinna Skopjet ning sealselt Loodusmuuseumi ning loomaaeda. Ilm oli küll enamsti pilves ja vihmane, kuid see ei seganud meie avastamisrõõmu. Kui riigi kaguosas Koleshino juga vaatama läksime, saime juba korralikus kevadkuumas mäkke ronida ja võimsaid vaateid nautida.
Viimasel päeval hüvasti jättes olid paljudel pisarad silmas...
Aitäh Põhja-Makedoonia osapoolele vägeva kogemuse eest!!!

 


Robootikud Soomes

Märtsikuu viimasel nädalal osalesid meie kooli viienda klassi õpilased rahvusvahelises Erasmus+ robootikaprojektis Soomes. Õpilased said tegutseda VEX IQ töötubades ja vahetada robootikaalaseid kogemusi teiste riikide õpilastega. Lisaks Eesti õpilastele olid kohal ka Portugali, Itaalia ja Ungari noored. Tutvusime Soome kultuuriga ning külastasime Heureka teaduskeskust ja Viikki tehnikamuuseumi. Õpilastele kogemus väga meeldis ning kõige meeleolukamaks kujunes robootika töötubade kõrval jääauk, kus sai ennast pärast saunas käiku karastada.

Omandatud teadmisi ja oskusi saavad õpilased jagada kogu Tallinna Kristiine Gümnaasiumiga.

Juhendajad Kertu Saare ja Dina Mikfeldt


Tulevased sündmused:


30.03.2023 Peetsude meisterdamine
27-31.03.2023 Stiilinädal
31.03.2023 Naljapäev; retrodisko vahetunnid


Rohkem infot: huvitegevus -> sündmuste kalender



Logi sisse

 

Tunniplaan

 

  

Klõpsa Padleti ikoonil ja

vaata näiteid IKT

kasutamisest koolitundides

 

"Aktiivne ja turvaline koolipäev"

 

 

Erasmus+ projektid

Kaasava hariduse põhimõtete rakendamise toetamine Tallinna koolides

Rohelise kooli programm on ülemaailmne ja selles osaleb ligi 60000 õppeasutust rohkem kui 72 maalt. Täpsemalt saab uurida FEE Eco-Schools Global kodulehelt. Programmi tegevusi koordineerib Eestis Tartu loodusmaja, liitunud õppeasutuste ja programmi kohta saab täpsemalt lugeda siit. Programm toob keskkonnahoidliku mõtteviisi õppeasutuse tegemistesse süsteemselt ja terviklikult, aidates lastel ja noortel kujuneda jätkusuutlikult mõtlevateks keskkonnateadlikeks inimesteks. Meie õppeasutus liitus programmiga aastal 2023.