Viimati lisatud

Väärtuskasvatuse konverents

TÜ eetikakeskus, Haridus- ja Teadusministeerium, Lastekaitse Liit, MTÜ Noorteühing TORE, SA Kiusamise Vastu ja Õiguskantsleri Kantselei korraldasid 10.-11. detsembril 2014 seitsmenda väärtuskasvatuse konverentsi, mis tõstis tähelepanu keskmesse kiusamisvaba haridustee.

Tartusse kogunesid koolijuhid, õpetajad, hariduseksperdid, lapsevanemad ja õpilased, et arutada, kuidas tagada igale Eesti õpilasele kiusamisvaba haridustee.

Konverentsi peakorraldaja, TÜ eetikakeskuse juhataja, professor Margit Sutropi, sõnul ei piisa kiusamisvaba koolini jõudmiseks vaid turvalisusega tegelemisest, vaid see eeldab kooli väärtuspõhist juhtimist ning kõigi kooli tegevuste läbimõtlemist väärtuskasvatuse võtmes. „Koolid ei vastuta üksnes õpitulemuste eest vaid ka selle eest, millised inimesed koolis kasvavad. Seepärast on kiusamisvaba kooli vundamendiks kogu kooli haarav väärtusarendus. Mul on väga hea meel, et üha rohkem Eesti koole teadvustab väärtuskasvatuse olulisust, mida näitab ka väga suur huvi juba traditsiooniks saanud väärtuskasvatuse konverentside vastu“ lausus professor Sutrop.

Konverentsil teegi TÜ eetikakeskus kokkuvõtteid koolidele ja lasteaedadele suunatud konkurssidest „Hea kool kui kiusamisvaba kool“ ja „Hea lasteaed kui kiusamisvaba lasteaed”, kuhu esitasid oma eneseanalüüsi 17 kooli ja 7 lasteaeda. Konkursil osalemiseks analüüsisid koolid ja lasteaiad, millised tegevused just nende asutuses aitavad kaasa kiusamisvaba haridustee loomisele.

„Hea kooli rajaleidja“ tiitli pälvis Tallinna Kristiine Gümnaasium!

Aktiivne õpetaja, Margus Luik

Kehalise kasvatuse õpetaja, Margus Luik, on viimase nelja kuu jooksul esinenud neljal seminaril ettekannetega kehalisest kasvatusest. Õpetaja on esinenud sellistel seminaridel ja koosviibimistel nagu „Terve elu kompass”, „Noorsportlane ja tervis”, Eesti Koolispordi Liidu aastakonverents ning Raplamaa kehalise kasvatuse õpetajate jõuluõhtu.

Aasta tegija

6. detsembril 2014 tunnustas Eestimaa spordiliit „Jõud” meie kooli õpetajat, Karin Pärtelit, „Aasta Tegija” tiitliga Pärnumaal, Kabli rannavolle turniiri eduka korraldamise eest. Turniir leidis aset juba 20. korda.

TV-10 Olümpiastart´i vabariikliku etapi tulemused

TV-10 Olümpiastart´i vabariiklikul etapil saavutas Oliver Kruuspan B-finaali võiduga kokkuvõttes kõrge 9. koha (69 võistleja seas).

Andi Olop lõpetas B-finaali kolmandana, saavutades kokkuvõttes 13. koha.

Vanemate poiste seas oli parim Kenro Tohter 60-meetri distantsil, saavutades 24. koha.

Robootikapäev „Tuleviku kool“

21.11.2014 toimus tallinna Kristiine Gümnaasiumis ülelinnaline robootikapäev „Tuleviku kool“, kus osales nelja kooli viis võistkonda.

Võistondi tunnustati järgnevalt:

Robotimängu parim - Ristiku Põhikool;

Parim projekt - Tallinna Kristiine Gümnaasium;

Võimsaim robot - Tallinna Südalinna Kool (5. klass);

Parim uustulnuk - Tallinna Lilleküla Gümnaasium;

Fantaasiarikkaim esitlus - Tallinna Südalinna Kool (3.-4.klass).

T 22.01 kell 16.00 8.-12. klassi luulekohvik
N 24.01 kell 14.35 8.-10. klassi maleturniir (ruumis 323)
R 25.01 pärast teist tundi ÕE koosolek
R 25.01 pärast neljandat ja viiendat tundi vahetunnidisko