EST ENG RUS

Uudised/TeatedSooja kampsuni päev!


Kooli sünnipäeva tähistame tordivõistlusega


Unicorn Squad ring meie koolis

Sügisest liitusid 2.c klassi tüdrukud ning mõned nende vanemad õed liikumisega HK Unicorn Squad.

Unicorn Squad on tehnoloogia ring, mis on mõeldud ainult tüdrukutele.

Tundides lahendatakse erinevaid praktilisi ja põnevaid ülesandeid, mis on seotud tehnika, robootika, programmeerimise ja loodusseadustega.

Igal teisipäeva õhtul jäädi koolimajja ning lahendati põnevaid ülesandeid. I kursuse ülesanded olid seotud lavaga ning kursuse vältel said neiud ise lava ehitada.
Eelmisel teisipäeval lõpetasime oma kursuse Eesti Draamateatris. Tutvusime teatrimajaga ning vaatasime, kuidas päriselt laval ettevalmistusi etenduseks tehakse.

Aitäh, Eesti Draamateater ja Tanel Tomson!
Ootame põnevusega II kursust!

Kristiine Ükssarvikud
ja õpetaja Karmen Aasma ­čŽä


Täna on turvalise interneti päev

Tänane turvalise interneti päev Eestis kannab juhtmõtet „Minu andmed on minu vara“, millega kutsutakse üles läbi mõtlema, kuidas oma andmeid internetis ja nutiseadmes turvaliselt hoida ning millist infot ja kellega veebis jagada.

Meie koolis toimuvad temaatilised klassijuhatajatunnid, kus arutatakse, kuidas internetis käituda ning ennast kaitsta. 


Eesti kirjanduse pidunädal

Eesti kirjanduse päev tõi meie kooli lisaks pidulikule aktusele ka õppekäike ja ainevõistlusi.

Õpetajate Ritso ja Vahtra juhendamisel osalesid 7a, 7.b, 7.c ja 8.c klass vabariiklikul omaloominguvõistlusel „Meie maa“. Ette antud juhendi järgi pidi luuletuse esimene rida sisaldama Eesti kuulsuse nime. Humoorikaid pilapilte sõnastati Ott Tänaku, Martin Järveoja, Mailis Repsi, Kelly Sildaru, Jüri Ratase, Ott Sepa, Karmen Kassi ja teiste tuntud inimeste kohta. Õpilastele oli teema huvipakkuv ja koolivoorust  saadeti 30.jaanuaril edasi ligi paarkümmend tööd. 31.jaanuaril toimus Moodle´i keskkonnas eesti keele olümpiaadi linnavoor, kus näitasid oma teadmisi eesti keeles ja kirjanduses koolivooru parimad ainetundjad Grete Mia Kopli, Inessa Toom, Iiris Tark, Mariette Koppel, Helerin Tuula.

A.H.Tammsaare on öelnud, et mõtlema ei pea kirjutaja, vaid lugeja. Õpilaste kirjandusliku silmaringi avardamiseks ja  lugemishuvi ärgitamiseks viis õpetaja Ritso eesti kirjanduse päeval Tallinna Keskraamatukokku infotundi 7.a ja 7.b klassi. Teadliku lugeja kasvatamisele aitab kaasa ka kooli raamatukogu näitus A.H.Tammsaare elust ja loomingust.

1.veebruaril olid etlusvõistluse Tallinna linnavoorus edukad Helmi Kelle käe all lihvi saanud etlejad Elisabeth Allas ja Roosi Terese Hindreks, kes pärjati laureaaditiitliga.

Palju õnne, Roosi Terese Hindreks!

Õpetaja Piret Vahtra


Tulevased s├╝ndmused:


19.06 P├Áhikooli l├Ápuaktused kell 12.00
G├╝mnaasiumi l├Ápuaktus 16.00

Rohkem infot: huvitegevus -> s├╝ndmuste kalenderLogi sisse

Tunniplaan 

  

Klõpsa Padleti ikoonil ja

vaata näiteid IKT

kasutamisest koolitundides

 

"Aktiivne ja turvaline koolipäev"

 

 

Erasmus+ projektid

Kaasava hariduse põhimõtete rakendamise toetamine Tallinna koolides

Rohelise kooli programm on ülemaailmne ja selles osaleb ligi 60000 õppeasutust rohkem kui 72 maalt. Täpsemalt saab uurida FEE Eco-Schools Global kodulehelt. Programmi tegevusi koordineerib Eestis Tartu loodusmaja, liitunud õppeasutuste ja programmi kohta saab täpsemalt lugeda siit. Programm toob keskkonnahoidliku mõtteviisi õppeasutuse tegemistesse süsteemselt ja terviklikult, aidates lastel ja noortel kujuneda jätkusuutlikult mõtlevateks keskkonnateadlikeks inimesteks. Meie õppeasutus liitus programmiga aastal 2023.