„Koidulauliku valgel“ etluskonkursi koolivoor

Tallinna Kristiine Gümnaasiumis toimus „Koidulauliku valgel“ etluskonkursi koolivoor.

Etluskonkursil osales 35 õpilast. Vanusegruppe oli kolm – Noorem vanusegrupp 5.-7.klassid, Keskmine vanusegrupp 8.-9.klassid ja Vanem vanusegrupp 10.-12.klassid. Esitada tuli L. Koidula ja J. Kaplinski luuletus või proosakatkend. Kuna tegemist oli etlejate konkursiga, siis žürii hindas eelkõige deklamatsiooni, sõnakunsti ilu ja laitmatut esitust. Näitlejameisterlikkus ei olnud sellel võistlusel kõige olulisem. Merit Kaal, Romet Müür ja Merit Piht esindasid kooli Tallinna voorus. Tallinna voor toimus 7.detsembril Tallinna Õpetajate Majas. Merit Kaal sai Tallinna laureaadiks.

Koolivooru tulemused:

Noorem vanusegrupp

5– 7.klassid

I koht – Merilin Lutsar (5.b klass)

II koht – Siim Erik Potsepp (7.a klass)

III koht – Karin Põlten (6.b klass)

Keskmine vanusegrupp

8– 9.klassid

I koht – Liisbeth Kala (8.a klass)

II koht - Anna Riin Meensalu (8.b klass)

III koht - Elina Aru (8.a klass)

Vanem vanusegrupp

10– 12.klassid

I koht – Merit Kaal (12.b klass)

II koht – Romet Müür (10.b klass)

III koht – Merit Piht (10.a klass)

Tublid olid: Marita Mones (7.b klass), Greete Johanson (9.b klass), Karoline Reinhold (12.a klass), Saara Tall (10.b klass), Marko Rõõmusoks (12.c klass), Carol Paesalu (10.b klass), Sander Ambos (12.b klass) ning Janette Honka (11.b klass).

Konkurss 2011. aasta Benjamin Franklini nimelisele stipendiumile

Programm on 16 – 18 aastastele keskkoolis või gümnaasiumis õppivatele noortele, kellel on väga hea inglise keele oskus, eeskujulik õppeedukus, initsiatiiv ja ettevõtlikkus ning kes huvituvad atlandiülesest koostööst, diplomaatiast ning Ameerika Ühendriikidest.

*Täpsem info programmist, kandideerimise tingimustest ja vorm konkursil osalemiseks on Ameerika saatkonna kodulehel http://estonia.usembassy.gov/bft2011.html

Taotluste esitamise tähtaeg on 1.märts 2011

Kas sinul ikka on helkur?

Head õpilased ja lapsevanemad,

Tuletame Teile meelde, et alates 1. jaanuar 2011 on helkuri kasutamine kõikidel ja kõikjal KOHUSTUSLIK!

Halva nähtavuse korral või pimeda ajal liigeldes peab jalakäija kandma helkurit või kasutama valgusallikat(LS § 22 lg 8).Kommentaar: kui senikehtinud nõue kohustas helkurit kandma vaid kõnniteeta ja valgustamata teel liikudes (tingimused, mis vastasid enamjaolt maantee liikluskeskkonnale), siis uus liiklusseadus näeb ette pimeda ajal liigeldes üldist helkuri kandmise kohustust. Seega, helkurit tuleb pimeda ajal kanda ka asulas.

Lisainfot helkuri valiku, kandmise, kinnitamise ja vajalikkuse kohta leiate aadressilt: http://www.helkur.ee/est/why

HELKUR VÕIB PÄÄSTA SINU ELU!!!

Tallinna Kristiine Gümnaasiumi fotoring

Tallinna Kristiine Gümnaasiumi fotoring saavutas Tallinna Keskkonnaameti korraldatud videoklippide võistlusel „Prügihunt“ III koha.

Video valmistasid:

*Gerda Hansen – 10B klass*

*Kaspar Patrik Truverk – 10B klass*

*Reigo Keelmann – 10B klass*

*Eliise Trei – 9A klass*

*Celin Lannusalu – 9B klass*

ning *Mariin Pantelejev ja Marit Neemela* Tallinna Inglise Kolledžist.

Videole tegi taustapala fotoringi hea sõber *Jaan Pehk*.

Video „Ole hea, sorteeri“ asub siin:

Muinasjutukarneval

25.novembril toimus algklasside muinasjutukarneval. Muinasjutuline perekond: muinasjutuline Isa, pereema Nõid, noorem tütar Tuhkatriinu, koduloom Saabastega Kass ja nende lauluõpetaja, olid endale külla kutsunud muinasjuturahva.

Kohale oli saabunud palju toredaid tegelasi uhketes kostüümides erinevatest muinasjuttudest. Tantsiti, lauldi, mängiti ja mõistatati mõistatusi. Oli lõbus ja vahva karneval.

Korraldajad Reet Loit, Elo Orav, Saila Kiik, Kai Rei ja Reigo Tamm tänavad kõiki osalejaid!

E 29.10 pärast seitsmendat tundi ÕE koosolek
T 30.10 pärast neljandat tundi 3.-4. klassi mälumäng