EST ENG RUS

Uudised/TeatedSpordipäev

TALLINNA KRISTIINE GÜMNAASIUMI SPORDIPÄEV

AUDENTESE SPORDIHALLIS

BUSS NR. 17a – TÜVE PEATUS, 23 - MARSI PEATUS

NOVEMBER, ESMASPÄEV

12.40 9.KL KAUGUS, 8.KL 60M JOOKS

13.10 9.KL 60M JOOKS, 8.KL KAUGUS

13.40 12.KL KÕRGUS, 11.KL 60M JOOKS, 7.KL KAUGUS

14.10 11.KL KÕRGUS, 12.KL 60M JOOKS

14.40 7.KL 60M JOOKS, 10.KL KÕRGUS

15.00 10. KL 60M JOOKS* KOHUSTUSLIKUD VAHETUSJALATSID !

* KOHAL VÄHEMALT 10 MINUTIT ENNE ALA ALGUST, ALUSTADA SOOJENDUSEGA

* AUTASUSTATAKSE IGA ALA 3 PAREMAT

 

TOETAJA : KRISTIINE LINNAOSA VALITSUS


Isamaalise luulekonkursi auhinnaline koht

Eesti Noorsootöö Keskuse poolt korraldatud isamaalise luulekonkursil osales 11.a klassi õpilane Marlen Ulrika Elisabet Kakkori,kes saavutas III koha.

 

Õnnitleme!!!


Ettelugemispäev

Aastaid on meie kooli traditsiooniks olnud ettelugemispäeva tähistamine. Seekord tähistasime seda neljapäeval, 21. oktoobril. Alati on olnud ettelugemispäeval oma teema. 

Algkassid pühendasid oma päeva ajakirja „Täheke“ juubelile. Iga klassi esindaja pidi ettelugema jutu ajakirjast „Täheke“. Külaliseks oli kutsutud ajakirja „Täheke“ peatoimetaja Ilona Martson, kes tutvustas ajakirja ja selle ajalugu. 

Tema andis ka õpilastele eripreemia, kelleks osutusid 3.a klassi õpilane Karoliina Grauberg ja 2.a klassi õpilane Birgit Pärtel. Žürii kuulutas välja kaks parimat ettelugejat. Parim tüdruk oli 4.b klassi õpilane Mia Sõlg ja parim poiss 2.a klassi õpilane Kristjan Mäetalu.

 

Kõik osavõtjad olid tublid ja parima selgitamine oli raske. Ettelugemispäeva korraldas algklassidele 1.b klassijuhataja Mare Pukk. 

Viiendad ja kuuendad klassid valmistasid ette dialoogid ja esitasid need kooli aulas teistele õpilastele. Žürii kuulutas välja parimad: 

1.koha sai 5.a klassi õpilaste esitatud dialoog „Õhupall“. Esitajad olid Karl Raadik, Kristo Toots, Karl Christofer Reinhold ja Philip Thribell. 

2.koha sai samuti 5.a klassi õpilaste esitatud dialoog „Dr. Varvas“. Esitajad olid Mirjam Toom, Greteliis Raud ja Carmen Tau. 

3.koha sai 5.b klassi õpilaste esitatud dialoog „Blondiinid“. Esitajad olid Lisanne Liplik, Alvija Tšetsojeva, Kätriin Loss ja Anett Saare. 

Žürii valis samuti välja kaks parimat dialoogi esitajat.

Parim tüdruk oli 5.a klassi õpilane Mirjam Toom ja parim poiss oli 6.b klassi õpilane Antonio Sebastian Kass.

Ettelugemispäeva korraldas viiendatele ja kuuendatele klassidele 6.a klassijuhataja Milli Kahre.

Aitäh kõigile, kes ettelugemispäevast osa võtsid!


"Vene jälg Eesti ajaloos. Plussid ja miinused"

Meie kooli 11A ja 12a klassi õpilased osalevad Vene Kultuuri Rahvaülikooli Kodurahu projektis "Vene jälg Eesti ajaloos. Plussid ja miinused" 30.09-18.11.2010.

 

Loenguid peavad kultuuriteadlane Jüri Kuuskemaa ja professor Rein Veidemann. 

Ürituse korraldasid õpetajad malle Ling ja Yulia Plekhanova


VILISTLASED KÜLASTASID TAAS KOOLI

Kodanikupäeval külastas kooli meie endine õpilane Agu Uudelepp

2010.aasta novembris oli kodanikupäeva puhul abiturientide külaliseks endine õpilane Agu Uudelepp, kes lõpetas meie kooli 9.klassi 1989.aastal.

Ühiskonnateaduste doktor Agu Uudelepp töötab Tallinna Tehnikaülikooli õppejõuna ja suhtekorraldajana.12.klassidele rääkis esineja eestlaste mõtlemise stereotüüpidest ja kodanikuaktiivsusest .Õpilased said teada, miks ja kuidas osaleda valikute kaudu oma riigi arengus. Kohtumine oli õpetlik ja emotsionaaln. Ootame Agu Uudeleppa ka 2011.aasta õpilaskonverentsile. 

Vilistlane Timo Tarve külastas oma kodukooli 

Timo Tarve (lõpetas 1997) on töötanud ETV-s, praegu on Timo Kuku Raadio toimetaja. 10. klasside õpilastele toimus tõeline meediatund, kus nad said teada raadioajaloost üldse, proovisid diktsiooniharjutusi, tegid omavahel intervjuusid ja  kuulasid raadiotoimetaja töö rõõmudest. Teadmata ei jäänud ka toimetajatöö keerulised olukorrad.

Suured tänud Timo Tarvele sisutiheda ja loomingulise kohtumise eest!

  

VILISTLANE MARI PEETS KÜLASTAS TAAS KOOLI

 

Seoses projektiga „Tagasi kooli” andis 12b klassile tunni meie kooli vilistlane Mari Peets, neiupõlve nimega Mari Maasikas, kes lõpetas sel ajal veel Tallinna 4. keskkooli aastal 1987.

Pärast keskkooli lõpetamist asus Mari elama Ameerika Ühendriikidesse ligikaudu kümneks aastaks. Nüüdseks on ta tagasi kodumaal ja töötab Tallinna Tehnikaülikooli välissuhete osakonnas tudengivahetuse koordinaatorina. Olles ise kokku puutunud välismaal õppimisega, käis ta ka meile rääkimas võimalustest osaleda Euroopa suurimas tudengivahetuse programmis ERASMUS.

ERASMUS’e programmi eesmärk on parandada kõrghariduse kvaliteeti ja toetada kõrgkoolide ja ettevõtjate rahvusvahelist koostööd.

Täname omalt poolt vilistlast Mari Peetsi meeldiva ja teadmisi pakkuva tunni eest. Soovime vilistlasele kõike head edaspidiseks.

 

Projekt „Tagasi kooli“- Margarita Sokolova

Kolmapäeval, 20. oktoobril külastas meid projekti „Tagasi kooli“ raames 80. lennu lõpetanud Margarita Sokolova, kes informeeris õpilasi, kui vajalik on teada erinevaid keeli.

 

Margarita Sokolova eestvedamisel õppisid 12. klassi õpilased itaalia keelt. Lisaks sellele rääkis ta oma kogemusi Itaalias elamise plussidest ja miinustest. Vilistlane lisas lõbusaid seiku võõrsilt ning itaallaste-eestlaste suhetest. Õpilased täitsid ka töölehti tõlkimisülesannetega.

Praegu töötab Margarita Haabersti Vene Gümnaasiumis projektijuhina. Tema eesmärk on panna õpilasi mõistma, et keeli on vaja selleks, et tänapäeva maailmas edukalt hakkama saada Iga õpitud keel on võit iseenda üle.

 

Me oleme tänulikud õpetliku ning hariva tunni eest ning soovime jõudu ja jaksu Margarita Sokolova edaspidistesse tegemistesse!

 

„Tagasi kooli“ Marko Siller 

21. oktoobril kõneles meie kooli vilistlane Marko Siller edukuse teemal.

  

21. oktoobril kõneles meie kooli vilistlane Marko Siller edukuse teemal. Sissejuhatuseks rääkis Marko enese eduloost-aktiivsest tudengipõlvest, India välispraktikast, SINA mentorlusest ja tööst AIESECis. Kuulajatel paluti mõelda, mida ühiskond neilt ootab ja kuidas oleks võimalik teiste ootusi endale kasutoovalt täita. Kõneleja utsitas noori tegutsema. Tegema ka seda, mida teised keerukuse tõttu teha ei taha. Ta ei tõmmanud edukuse ja raha vahele võrdusmärki, pigem tähendas edukus tema jaoks vabadust. Inspireeriva kõnelejana oli Marko hallile koolipäevale kirkaks vahelduseks.


Tulevased sündmused:


Eesti Vabariigi sünnipäevale pühendatud aktused reedel, 22. veebruaril aulas 

9.00 1.-2. klass
10.00 4.-6. klass
11.00 7.-12. klass

Enne aktust on klassijuhatajatund ning toitlustamist ei toimu.  

R 22.02 VILISTLASÕHTU 17.30-23.00Logi sisse

 TKG 100 INFO

Tunniplaan

 

  

Klõpsa Padleti ikoonil ja

vaata näiteid IKT

kasutamisest koolitundides

 

"Aktiivne ja turvaline koolipäev"