Koolipiltide tellimine

2013 aasta koolipilte saab tellida allolevast veebipesast. http://kristiine.orants.ee

Ettelugemispäev

17. oktoobrikuus tähistasime oma koolis juba kahekümnendat korda ettelugemispäeva.

Kultuuripärandi aastal lugesime eesti loomamuinasjutte ja Matthias Johann Eiseni, Ernst Särgava, August Jakobsoni, Julius Mägiste loomajuttude töötlusi.

Iga klassi kaks paremat lugejat käisid naaber klassides esitamas looma muinasjutte.

Päeva lõpus autasustati õpilasi tänukirja ja maiustusega.

Algklasside lugejad.

1.A klass Lotta Tolmats, Jan Martin Metsla

1.B klass Emma Rodin, Karl Martin Loide

1.C klass Kadrian Peilman, Tristan Kupenko

2.A klass Elena Hinnosaar, Jan-Rasmus Muuga

2.B klass Kerli Gavriljuk, Aleksander Reinola

2.C klass Elis Anett Ülevain, Kaur Kulver

3.A klass Gerli Rehkalt, Andi Olop

3.B klass Grete Valtin, Gregor harry Tuul

3.C klass Karmen Välja, Välek Veel

4.A klass Pilleriin Raidma, Hendrik Tuur

4.B klass Kristella Rööbson, Emil Helder

4.C klass Elisabet Vaher, Joosep Juurik

Põhikooli lugejad

5.A klass Tuuli Torop, Trine Elise Metsla

5.B klass Sirelin Mihkelson, Iris Rodin

5.C klass Killu Issak, Karl Kaspar Ader

6.B klass Anne-Mari Velling, Saskia Laisaar

4.A klassi õpilane Pilleriin Raidma esines Tallinna koolide neljandate klasside lugemisvõistlusel saavutades tubli tulemuse. Pilleriin Raidmat ja õpetaja Ilotana Haalenit autasustati tänukirja ning raamatuga.

Tallinna Kristiine Gümnaasiumi õpetajate saavutused 2013

Tallinna Haridusameti Tunnustus Innovaatiline õpetaja 2013- Lauri Vilibert

Aasta õpetaja 2013-Ene Siida

Toetav kolleeg ja terviseedendaja 2013- Anu Rannus

Lemmikõpetaja 2013- Saila Kiik

Lemmikõpetaja 2013- Helmi Kelle

Parim koostööprojekt 2013 Tallinna Kristiine Gümnaasiumi laulu- ja tantsupidu “Pesapuu”-Marget Indov

Ainekomisjoni juht 2013-Tuuli Urb

Mainekujundaja 2013- “Huviaken” Mart Usin

Aasta õppija 2013- Janno Puks

Õppeaasta üllataja 2013- Liis Pari

Leitud mobiiltelefon

Leitud mobiiltelefon ja paljud muud asjad ootavad kaotajat kantseleis.

Hea noor leiutaja, õpetaja, lapsevanem!

Veel kaks nädalat saavad õpilased esitada ideid õpilasleiutajate konkursile.

Eesti teadusagentuur ootab jälle õpilaste ideid, mis lahendaks mõne igapäevaelus ette tuleva probleemi või kitsaskoha. Konkreetset teemat leiutiste ideedele ei ole, peaasi, et lahendus aitaks ümbritsevat paremaks muuta.
Konkursile kutsume osalema kõiki õpilasi esimesest kuni kaheteistkümnenda klassini nii üldharidus- kui kutsekoolidest. Kutsekoolidest saavad osaleda need õpilased, kes õpivad seal pärast 9. klassi lõpetamist ja on kuni kolmandal kursusel (k.a).

Tähtpäev: 15. oktoober 2013
Teema: Leiutised, mis lahendavad kellegi igapäevaelu probleeme või kitsaskohti.
Osalejad: Kõik leiutamishuvilised õpilased 1.–12. klassini
Auhinnafond: 25 950 eurot – rahalised preemiad ootavad parimaid leiutajaid ning parimate juhendajaid. Esemeline auhind on edukaimale koolile. Eriauhinnad: üks õpilane saab võimaluse sõita rahvusvahelisele õpilasleiutajate olümpiaadile Gruusiasse ja üks Ameerikasse INTELi teadusfestivalile.
Lisaauhinnad annavad välja teaduskeskus Ahhaa, Energia avastuskeskus ja Eesti Ameerika Suursaatkond.

Esitatud ideid hinnatakse kolmes vanuserühmas:
1. vanuserühm – 1.–4. klass
2. vanuserühm – 5.–9. klass
3. vanuserühm – 10.–12. klass

Konkursi tingimused

Konkursile esitatav leiutis peab olema uudne ja aitama lahendada mõne probleemi. Kõige vanema vanuserühma idee peab olema ka reaalselt teostatav.

• Leiutisel peab olema eestikeelne pealkiri (leiutise nimetus). Märkida töö tagaküljele.
  • Esitatav leiutis peab olema valminud viimase aasta jooksul (2012, 2013).
  • Igal leiutisel võib olla 1 kuni 3 autorit.
  • Iga autor või autorite grupp võib konkursile esitada kuni 3 leiutist.
  • Täidetud peab olema elektrooniline osalusvorm, mis asub aadressil www.etag.ee/konkursid .
  • Konkursitööd tuleb esitada elektrooniliselt osalusvormi kaudu ja ka paberil. Paberi suurus A4, kui see pole võimalik, siis maksimaalselt A3. Pabertöö tagaküljel peab olema leiutise pealkiri (nimetus), autori nimi, kool ja klass ning kui juhendaja on, siis ka juhedaja nimi.

NB! Hindamisele lähevad vaid need leiutised, mis on registreeritud, st mille kohta on täidetud elektrooniline osalemisvorm. Juhendajapreemia ootab vaid seda preemiatöö juhendajat, kelle andmed on osalusvormis kirjas.

Põhjalikuma info konkursi tingimuste, tööde esitamise ja nõuete kohta leiate konkursi kodulehelt  http://www.etag.ee/teaduse-populariseerimine-2/opilasleiutajate-konkurss/

Kirjale on lisatud konkursi plakat A3 või A4 formaadis trükkimiseks ja seinale riputamiseks.

Konkurss toimub sel aastal juba viiendat korda, varasematel aastatel on esitatud kokku ligi 3500 leiutist enam rohkem kui 200 erinevast koolist.  Konkurssi korraldab Eesti Teadusagentuur, preemiafond tuleb Haridus- ja Teadusministeeriumist.
Auhindu annavad ka AHHAA teaduskeskus, Energia Avastuskeskus ja Eesti Ameerika Suursaatkond. Varasemate konkursside  tulemused leiate meie kodulehelt www.etag.ee/teadpop

08.06 Vilistlaste kokkutulek - piletid Fientast
16.00 avatakse uksed