Nutilabor

Öökullid tõid Balti riikide Minecrafti ehitusvõistluse peavõidu Eestisse

Baltimaade võistluse "Minecrafti eri! Tuleviku Eesti, Läti ja Leedu" peavõidu sai Eestist pärit meeskond Öökullid. Virtuaalne ehitusvõistlus toimus detsembri alguses ning oli osaks rahvusvahelisest IT-hariduse nädalast KoodiTund (Hour of Code).

Võistlus leidis aset populaarse ja hariva arvutimängu Minecraft virtuaalkeskkonnas. Nädala jooksul püstitasid noored võistlejad Minecrafti maailma tulevikunägemusi sellest, kuidas näeb elu Eestis, Lätis ja Leedus välja 10, 25 või 100 aasta pärast.

Eestis registreeris võistlusele ligi 100 meeskonda, keda hinnati kolmes vanuserühmas (7-11, 12-15 ja 16-18 aastased). Hindamisel pöörati tähelepanu tööde originaalsusele, loomingulisusele ja tehnilisele teostusele. Baltikumi üldvõidu ja keskmise vanusekategooria parima ehitise Eestis püstitas meeskond Tallinna Kristiine Gümnaasiumi õpilaste meeskond Öökullid koosseisus Kristjan Mäetalu (15), Oliver Sild (15) ja Elvis Eelmaa (15). Rahvusvahelisele žüriile avaldas muljet noorte ehitatud maailma detailsus ja oskuslik viis, kuidas oli kasutatud Minecrafti maailma ning Redstone’i programmeerimise võimalusi.

Võidtööga on võimalik tutvuda SIIN

Palju õnne!!

Robootikuid saatis edu

11. ja 12. märtsil 2017 toimus Eesti Rahva Muuseumis FIRST LEGO League „Loomadest Liitlased” hooaja suurejooneline finaalvõistlus. Pealtvaatajatele kõige vaatemängulisema osa, robotimängu, võitis Tallinna Kristiine gümnaasiumi võistkond Öökullid, kelle robot kogus 2 minuti ja 30 sekundiga 326 punkti (maksimum 439). Teisi meeskondi edastati pea kolmandiku punktiarvuga

Öökullide juhendaja Lauri Vilibert: „Kui ühes robotimängus (2 minutit ja 30 sekundit) suudab minu juhendatud meeskonna robot ära lahendada 80% kõikidest võimalikest ülesannetest, siis võin mina käed üles tõsta ja öelda, et mul pole noortele enam midagi õpetada. Sel juhul õpin mina neilt. Selle aasta Öökullide meeskonna robot suudab kolme robotimängu jooksul need 80% ära lahendada. Seega õppimist ja arenemist veel on. Ikka tuleb ka uuel hooajal tagasi tulla võistlema."

Sel hooajal võttis FIRST LEGO League erinevatest võistlustest osa rekordarv osalejaid. Finaalis osales ligikaudu 300 robotiehitajat 42 meeskonnast, sh Eestist, Lätist, Moldovast ja Itaaliast. Peale meistritiitlite jagati välja veel 13 erineva alamkategooria karikat.

Robootikute edukas esinemine

23. jaanuaril toimus Jõhvi spordihoones FIRST LEGO League robootikavõistluse Kirde-Eesti poolfinaal, kus osalsesid ka meeskonnad Tallinna Kristiine Gümnaasiumist. Raske töö ettevalmistusperioodil ning pika võistluspäeva tulemusel saavus meeskond "Öökullid"i alavõidu robotimängus ning kõige krooniks pälvis meeskond "Öökullid" ka poolfinaali Meistritiitli, selle tulemusega tagas ka meeskond edasipääsu märtsis toimuvale finaalvõistlusele. Meeskonda kuulusid Henri Haugas, Oliver Sild, Rasmus Lukas, Kristjan Mäetalu, Cevin Caius Koemets, Madli Kaljo ning Reimo Trei. Meeskonda juhendab õpetaja Lauri Vilibert. ÕNNITLEME!

Robootikud meedias

Head sõbrad,

Tallinna Kristiine Gümnaasiumi robootikaringi on aastate jooksul külastanud mitmed külalised. Alates lapsevanematest lõpetades Jaapani televisiooniga. Nüüd on meil hea meel tõdeda, et seoses meie lähetamisega suurele rahvusvahelisele võistlusele Austraalias on meie tegemiste vastu huvi tundnud ka kohalikud meediaväljaanded. Artiklit meie tegemiste kohta saate lugeda värskest linnalehest: http://www.linnaleht.ee/674552/robootika-on-otsetee-tulevikku-ja-austraaliasse-

Telesaade „Kapital“ aga pühendas meile pea kolmandiku oma eetriajast. Selle üle on meil siiralt hea meel ja uhke tunne.

Vaata saadet SIIT

Meenutame, et kõikidel Teil on võimalus ka meie osalemist Austraalia suurvõistlusel toetada. Vaata täpsemalt: http://www.hooandja.ee/projekt/aitame-robootikameeskonna-austraaliasse-voistlustele

Robootika Meistritiitli pälvis võistkond "ÖÖkullid"

14-15. märts toimus Tartu Ahhaa keskuses Eesti suurima robootikavõistluse FIRST LEGO League finaalvõistlus. Finaalis osales 33 poolfinaalidest edaspääsenud võistkonda nende seas ka meie kooli võistkonnad "Öökullid" ja "Robocraft". Tugevat konkurentsi lisasid ka meeskonnad Norrast, Lätist, Leedust ja Moldovast. Kahel pikal päeval võisteldi omavahel robotimängus, uurimisprojektide tutvustamisel ning meeskonnatöö ja põhiväärtuse rakendamises. Lisaks raskele tööle peeti maha ka värvikirev sõprusõhtu koos meeskondade etteastetega. Pika võistluse kulminatsioon- karikate jagamine osutus sel korral edukaks just meeskonnale "Öökullid". Hindajate ja kohtunike arvates esines meeskond "Öökullid" kõikidel aladel ühtlaselt väga hästi ning seetõttu vääris meeskond "Öökullid" kõige väärtuslikumat karikat- Meistrikarikat! Meistrikarikaga kaasnes sel korral reisistipendium, mille kaasabil saab võistkond osaleda ühel suurvõistlusel kas USA-s, Austraalias või Lõuna-Afrikas.

ÕNNITLEME MEESKONDA "Öökullid" SUUREPÄRASE TULEMUSE EEST!!!

Öökullide meeskonda kuuluvad: Madli Kaljo, Kristjan Mäetalu, Cevin Caius Koemets, Henri Haugas, Oliver Sild, Rasmus Lukas, Kristo Toots Ja Reimo Trei. Meeskonda juhendab Lauri Vilibert.

Lisaks on väga positiivne see, et nüüdseks juba võistlussarjast välja kasvanud õpilased (endise "Öökullid") on jäänud robootika ja FLL võistlussarjaga seotuks ning neile on usaldatud tehniliste kohtunike roll võistlustel. Olgu siinkohal aususe huvides märgitud, et vanemad olijad on vaid tehnilised kohtunikud, kes loendavad reeglitele vastavalt sooritatud ülesannete punkte robotimängus. Üldvõidu pälvimiseks peab olema hea tulemus robotimängus, kuid määravaks saavad hoopis teistelt hindajatelt saadud hinnangud uurimisprojekti, esitluse, meeskonnatöö, põhiväärtuste, boksi ja palju muu kohta.

E 10.12 pärast seitsmendat tundi ÕE koosolek
T 11.12 pärast neljandat tundi 3.-4. klassi mälumäng