EST ENG RUS

Uudised/TeatedRahatarkuse loeng 6. klassile

Juba teist aastat leiab meie kooli 6. klasside tunniplaanist sellise põneva õppeaine nagu RETK. See lühend on moodustatud järgmistest sõnadest nagu rahatarkus, ettevõtlikkus ja karjäär. Aasta jooksul läbivadki õpilased need 3 teemat. Rahatarkusele ongi pühendatud esimene poolaasta, järgmisel poolaastal pöörame tähelepanu sellele, kuidas olla ise julge ja ettevõtlik ning teeme esimese tutvuse sellega, mis valikud on ees ootamas pärast põhi- või gümnaasiumihariduse omandamist.  

22. novembril tuli rahatarkuse teemadel veel lisaks rääkima Reet Romet Mainori Kõrgkoolist. Õpilaste teadmised said rahatarkuse teemadel veidi proovile pandud ning lisaks uusi teadmisi jagatud. Lisaks said veel õpilased tutvuda erinevate rahatähtedega, uurida nende turvaelemente sinise valguse käes ning luubiga. Loeng oli põnev ning paljud õpilased said ka näidata oma häid teadmisi raha ja investeerimisteemadel. 

Aitäh Reet Romet meie kooli külastamast! 

RETK õpetaja Tuuli Särekanno


7. klassid käisid teatris

23. novembril läksid kõik 7. klasside õpilased ühiselt Noorsooteatrisse. Vaadati etendust "Kõik ägedad asjad". Nii mõnelgi õpilasel oli eelarvamus, et ilmselt tuleb järgnev tund veeta igavledes, kuid üllatuseks osutus etendus äärmiselt kaasahaaravaks ja emotsionaalseks. Laval oli üks näitleja, kes suutis nõudliku publiku täielikult kaasa haarata. Eriti tore oli, et mõningad osatäitjad valiti publiku hulgast ning väga olulist rolli peategelase isana sai mängida üks meie õpilastest. Tema esinemine oli julge ja meeldejääv. Samuti jagati enne etendust siltidel nö "ägedaid asju", mida õpilased etenduse ajal nimetada said.

Õpilastele ja õpetajatele etendus väga meeldis ning soovitame etendust julgelt teistelgi vaadata!


Liikumisekavade show


Etlejate edu Tallinna linnavoorus

27. novembril toimus Eesti lastekirjanduse Keskuses vabariikliku Koidulauliku etluskonkursi Tallinna voor 5.-12.kl õpilastele. Meie kooli esindasid tublid etlejad Kalli Karmel Jaani ja Kaarel Kaukver 9. klassist, Birgitta Reonda 10. klassist.

Žürii koosseisus: lastekirjanik Liis Sein, kirjanik ja tõlkija Margus Konnula (Contra), vabakutseline kirjanik, toimetaja, stsenarist ja õpetaja Jaak Urmet (Wimberg) valisid välja nii põhikooli kui gümnaasiumi vanuseastmest kolm laureaati.

5.-9. klasside vanuserühma  laureaadiks Tallinna linnavoorus oli Kaarel Kaukver 9.klassist. Palju õnne!

Suur tänu kõigile esinejatele ja juhendajatele!

Õpetaja Piret Vahtra


7A klass osales Rakett 69 töötoas

17. novembril oli 7.a klassil võimalus osaleda Rakett 69 Teadusstuudios ehitusinseneeria töötoas. Seltskond jagati meeskondadeks ning sissejuhatuseks toimus kõigepealt väike viktoriin. Seejärel saadi vahendid ning esimeseks ülesandeks oli ehitada grilltikkudest torn, mille tipus on kerge pall. Kõige parema tulemuse saavutas meeskond, kelle torni pikkus ulatus peaaegu 1 meetrini. 

Teiseks ülesandeks oli ehitada masin, mis suudab sorteerida palle suuruse järgi. Pärast pikka nuputamist, katsetamist, lõikamist, liimimist ja sättimist hakati masinaid katsetama. Kõikide prototüübid töötasid, kuid mõnel meeskonnal siiski paremini kui teisel. 

Põnevas töötoas lendas aeg kiiresti. Kindlasti soovitame teistelgi klassidel stuudiost läbi astuda!

7A klassijuhataja Tuuli Särekanno


Tulevased sündmused:


01.12-15.12 Jõulumuusika vahetunnid
07.12 Liikumiskavade show 7.-12. klassile
13.12 Luutsina päeva tähistamine
15.12 Jõulukampsuni päev
18.12 Algklasside jõulupeod 9.00 ja 11.00
18.12 5.-6. klasside jõulupeod 13.00
20.12 7.-12. klasside jõulupeod; jõululaat

Rohkem infot: huvitegevus -> sündmuste kalenderLogi sisse

 

 

 

Tunniplaan

 

  

Klõpsa Padleti ikoonil ja

vaata näiteid IKT

kasutamisest koolitundides

 

"Aktiivne ja turvaline koolipäev"

 

 

Erasmus+ projektid

Kaasava hariduse põhimõtete rakendamise toetamine Tallinna koolides

Rohelise kooli programm on ülemaailmne ja selles osaleb ligi 60000 õppeasutust rohkem kui 72 maalt. Täpsemalt saab uurida FEE Eco-Schools Global kodulehelt. Programmi tegevusi koordineerib Eestis Tartu loodusmaja, liitunud õppeasutuste ja programmi kohta saab täpsemalt lugeda siit. Programm toob keskkonnahoidliku mõtteviisi õppeasutuse tegemistesse süsteemselt ja terviklikult, aidates lastel ja noortel kujuneda jätkusuutlikult mõtlevateks keskkonnateadlikeks inimesteks. Meie õppeasutus liitus programmiga aastal 2023.