Kristi Saare külalisloeng

17. aprillil andis 12. klassile loengu tuntud investor Kristi Saare. Ise tutvustab ta end kui investor, ettevõtja, mentor ja rahatarkuse entusiast. Abituriendid kuulsid, mis on rahaga ümberkäimisel oluline meeles pidada ning kuidas alustada investeerimisega. Samuti anti näpunäiteid karjäärivalikute tegemiseks.

Loengu organiseeris õpetaja Kertu Saare

Kunstnik koolitunnis

6.D klassi tunnis käis üks väga huvitav külaline – kunstnik Eleri Paatsi „Tagasi kooli“ projekti raames, kes rääkis oma erialast ja sellest, millega ta tegeleb.

Kutsusime Eleri külla, sest oli vaja innustust ja inspiratsiooni. Kunstnik ei pidanud igavat loengut, vaid andis õpilastele võimaluse praktiliselt harjutada maalimistehnikaid. Kõige meeldejäävaim hetk oli see, et Eleri võttis kaasa topitud looma ning andis õpilastele võimaluse seda katsuda ja pildistada.

Õpilastel olid ette valmistatud ka küsimused kunstnikule, millistele ta meeleldi vastas. Täname, Eleri!

6.D klassi õpilased ja klassijuhataja

5.b klass projektis „Kokkame koos!“

Projekti eestvedaja on  kooli  toitlustaja Daily. Eesmärgiks oli taimse toidu valmistamine, et  suurendada laste huvi taimse toidu vastu ja tutvustada koolisööklat ning tekitada huvi toidu valmistamise vastu.

Õpilased täitsid köögis nõutavaid hügieenireegleid (ühekordne sanitaarriietus). Tutvusid koolisööklaga: kauba vastuvõtmine ja ladustamine laoruumides, nõudepesuruumide ja  seadmetega. Õpilased jagati rühmadesse ja kõikidele anti erinevad ülesanded. Toidutegemise tulemuseks oli maitsev kõrvitsa püreesupp krutoonidega, pasta bolognese ja toorsalat. Enamus õpilasi sõi ja kiitis, et isegi ilma lihata pasta on väga hea. Täname toitlustajat!

Klassijuhataja Anu Rannus

Abiturientidele

Koolivaheaja tegevused Tallinnas

Öeldakse, et kevad on suurte muutuste aeg. Reeglina kannab see vilja, sest kevad on tärkamise aeg, kasvuaeg. Just seetõttu on praegu ka soodsaim aeg vaheajaks plaane seada ning kätt milleski uues proovida. Tallinna Haridusamet on koondanud info lastele ja noortele suunatud koolivaheaja tegevuste kohta Tallinnas. 24.-30. aprillil toimuvate laagrite ja sündmustega saab tutvuda eesti keeles https://tallinn.ee/koolivaheaeg

19.06 Põhikooli lõpuaktused kell 12.00
Gümnaasiumi lõpuaktus 16.00

Kaasava hariduse põhimõtete rakendamise toetamine Tallinna koolides

Rohelise kooli programm on ülemaailmne ja selles osaleb ligi 60000 õppeasutust rohkem kui 72 maalt. Täpsemalt saab uurida FEE Eco-Schools Global kodulehelt. Programmi tegevusi koordineerib Eestis Tartu loodusmaja, liitunud õppeasutuste ja programmi kohta saab täpsemalt lugeda siit. Programm toob keskkonnahoidliku mõtteviisi õppeasutuse tegemistesse süsteemselt ja terviklikult, aidates lastel ja noortel kujuneda jätkusuutlikult mõtlevateks keskkonnateadlikeks inimesteks. Meie õppeasutus liitus programmiga aastal 2023.