Novembrikuu esimesel nädalal võõrustas Tallinna Kristiine Gümnaasium külalisi Türgist, Hispaaniast, Poolast, Portugalist ja Põhja- Makedooniast. Kohtumise läbiv teema oli loodussõbralikud robotid.
Enamusel külalistest puudus varasem kogemus Lego robotitega, kuid meie koolis on Lego robotitega tegeletud aastaid. Õpilased tutvustasid välisriikide õpilastele Lego robotite ehitamise ja programmerimise põhitõdesid ja seejärel alustati meie robootikaringi õpilaste juhendamisel takistusrada läbiva pakiroboti ehitamise ja programmeerimisega. Seejärel grupid esitlesid oma tehtud roboteid, kirjeldasid nii ehitamise kui programmeerimise protsessi ja demonstreerisid roboti võimekust.
Suurimat elevust ja kõige lõbusam väljakutse osalejatele oli rolllimäng kui külalisõpilased võtsid enda kanda õpetaja rolli ja nende endi õpetajad kehastusid õpilasteks, kellele tuli anda juhiseid roboti programmeerimise kohta.
Olgugi, et tegemist oli vaid paaripäevase kokkupuutega Lego robootika valdkonnas, kinnitasid kõik külalised kui ühest suust, et neil tekkis sügavam huvi robootikaga süvitsi tutvust teha.
Tihedasse programmi kuulus vanalinnaga tutvumine ja külastus Proto avastuskeskusesse, kus veedeti põnevalt aega teaduskatseid tehes virtuaalreaalsuse atraktsioonidel seigeldes.
Väliskülalistel oli ainulaadne võimalus külastada ka maailma suurimaks robootikavõistluseks tituleeritud sündmust Robotex International 2021, kus sai näha Eesti ettevõtete Starshipi kui ka Cleveroni roboteid, TalTech oma elektrivormelit, rääkimata mitmetest robootikavõistluse aladest.
Kokkuvõtlikult võib öelda, et projektiga seotud nädal oli hariv ja kasulik nii külalistele kui ka korraldajatele, uusi kogemusi ja teadmisi said kõik osalejad.
Lauri Vilibert
robootikaringi juhendaja
projektijuht






