„Keel on iga rahvuse hing“ on öelnud Lev Tolstoi. Selle aasta emakeelepäeva ettevalmistamisel lõimisime erinevad keeled, õppeained ja vanuseastmed.
Algklasside emakeelepäev keskendus Leelo Tungla loomingule. Kauni käekirja konkursil kirjutasid I-III klass teksti eesti keeles, V-VI klass vene ja inglise keeles.
Põhikooli II ja III kooliaste näitas oma keeleteadmisi interaktiivses keelemängus. Seletati uusi sõnu, lahendati mõistatusi, kinnistati erinevaid huvitavaid fakte nii keelest kui kirjandusest. Parimad keeletundjad olid 5.b ja 7.a klass. Ajaloo tundides ette valmistatud rühmatöid Kristjan Jaak Petersoni aja elu-olust, kultuurist ja haridusest esitlesid 8.a klassi õpilased. 9.b kandis ette katkendi rahvusliku kirjanduse rajaja loomingust, sama klassi muusikaline etteaste oli nii eesti kui inglise keeles. Päevateemat toetasid kunstitundides valminud suuremõõtmelised illustratsioonid Kristjan Jaak Petersonist.
Loovust arendati erinevate keelte koostöös. 9.klassi õpilased koostasid kauneid eestikeelseid lauseid ja tõlkisid need vene, inglise, saksa ja itaalia keelde.5.-6.klass kirjutas luuletuste põhjal proosapalu.7.-9. klass selgitas välja parimad õigekirjas.
Vanemas kooliastmes keskendusime draamakirjandusele, luulele ja õigekirjale.10.ab kirjutas e-etteütluse, 9.b ja 10.ab osalevad Ott Arderi luuleõhtul. 12.klass läheb tõsisele probleemetendusele Nukuteatrisse.
Lõiminguprojekt arendas rühmatöö oskust, suurendas õpihuvi, tihendas ainetevahelist koostööd ja uuendas õpikeskkonda.
Ainult erinevaid emakeeli austades võime loota eesti keele kõnelejate juurdekasvule.