Autovaba päev

Autovaba päeva raames tuletas 3. c klass meelde, miks on kiiver oluline ja kuidas turvaliselt liigelda. Uurisime oma kiivreid, et jõuda selgusele, kas nad vastavad nõutele ja kaitsevad meid piisavalt. Täpsemalt otsisime standardi CE EN 1078 märgist, mida peavad omama kõik Euroopas kasutusel olevad jalgratturite, rulatajate ja rulluisutajatele mõeldud kiivrid. Lisaks aastat, millal kiiver toodetud, sest üle 5 aastased kiivrid tuleks juba välja vahetada. Tegime ka meeleoluka katse, kas ja kuidas kiiver muna kaitseb. Katse tõestas, et kiiver kaitses muna ja kaitseb ka meie pead, kui see on nõuetele vastav ning õigesti kinnitatud. Lõpetuseks said soovijad ka oma kiivreid kaunistada teemakohaste kleepsudega. 3. klass soovib kõigile mõnusat ja turvalist liiklemist ning soovitab kõigil oma kiiver kriitilise pilguga üle vaadata. #kannankiivrit Aitäh, Transpordiamet heade materjalide eest!

3.c klassijuhataja Karmen Aasma

Politseinikud koolitunnis

22. septembril külastasid kooli kolm politseiniku, kes rääkisid 1. klassiga turvalisest liiklemisest. Tuletati meelde, kuidas ohutult sõiduteed ületada, rattaga sõita ning miks on helkuri kandmine väga oluline. Õpilased oskasid suurepäraselt vastata küsimusele, mida ette võtta kui on juhtunud õnnetus. Kõik teadsid häirekeskuse numbrit ning mida sinna helistades täpselt öelda tuleb. Samuti on oluline, et iga laps teaks oma vanemate telefoninumbreid peast.

Suur tänu politseitöötajatele toreda loengu eest!

Arenda eeskätt oma pärisaru

20.septembril osales 9.c klass Noored Kooli töörühma poolt pakutud e-tunnis „Jaan Aru-Mis on tehisaru?“ Eesti üks juhtivamaid ajuteadlasi Jaan Aru võrdles oma loengus tehisaju ja pärisaju. Teadur kutsus üles kasutama tehisaju mõistlikult kui oma aju treenerit ja toetajat. Kõlame jäi üleskutse arendada eeskätt oma päris aru ja panna oma mõtlemismuskel tööle. Kuuldu kinnistamiseks täitsid  õpilased eelnevalt edastatud töölehed.

Klassijuhataja Piret Vahtra

Spordinädal meie koolis!

KUUPÄEV

TEGEVUS

OSALEJAD

AEG

1.-30.09.23

SAMMULUGEMISVÕISTLUS "Pane kondimootor tööle!"

6.-12. KLASS

5. tund

6. tund

Kehalise kasvatuse tundides

Võistlus õppejuhtidega. Seekord on kavas frisbee visked väravasse.

1.-12.klass

Keh.kasv. tunnid

Algklasside loodus- ja matkapäev

Igal aastal, kui algab kool, käivad algklassid koos Sagadi Looduskooli giididega Eestimaa kaunitel matkaradadel.

See traditsioon on kestnud juba 15 aastat.

Sel aastal olime Viru rabas, mis on väike, kuid ilus ja rohkete laugastega rabamaastik. Giidide Tiina Jamsja ja Tiina Reintali juhendamisel tutvusime nii rabataimede kui putukate ja teiste pisielukatega. Raja tagumises osas on kunagise turbakaevandusvälja taastamisala. Rada läbib Lahemaale iseloomuliku metsa ja rabamaastiku, mis on 3,5 km pikk ja läbitav igal aastaajal. Läbi raba kulgeb laudtee, mille keskel on vaatetorn. Lastele meeldis mustikaid, sinikaid, pohli ja jõhvikaid süüa. Õpperaja läheduses nägime mitmesuguseid metsaseeni.

Puhkepausidel lahendasime huvitavaid salakirju, uurisime luubiga puukoort, maitsesime rabavett ja saime teada vee ringkäiku looduses.

Viru rabas saime nautida männimetsade vaikust ning vaatetornist avanevat müstilist rabamaastikku.

Tagasiteel särasid kõigi õpilaste silmad, kes said teada oma küsimustele vastused taimede, lindude ja loomade elust rabas.

3.b klassijuhataja Mare Pukk