EST ENG RUS

Uudised/Teated



Tähistasime suurejooneliselt emakeelepäeva

14. märtsil tähistas meie kool emakeelepäeva. Algklassid pühendasid selle tuntud lasteajakirja Täheke 65 sünnipäevale.

Eesti keel on meile kõigile väga südamelähedane ja emakeelepäeva tähistamiseks osalesid õpilased mitmetes erinevates tegevustes.

Nädal enne kirjutasid 1.-4klassi  õpilased jutukesi konkursile ” Kaunis käekiri on väärtus”. Kogu klass hindas ja parimad tööd märgiti rukkililleõiega.

Suured kiidusõnad kõigile!

Tähekese sünnipäeva auks korraldatud näitusel oli ajakirju ja plakateid aastatest 1967 kuni 2025. Kõik klassid said valida meeldivama loo Tähekesest ja emakeelepäeval koolikaaslastele ette lugeda.

Saime teada, et paljud raamatutegelaste lood ilmusid kõigepealt just Tähekeses. Suurt huvi ja põnevust valmistas Tähekese ajaloost koostatud slaidide vaatamine.

7.-9. klassides toimusid traditsioonilised etteütlused. Keeletundides saime ekraani vahendusel osa ka emakeelsete tekstide ettelugemisest presidendilossi ees.

7.-8. klasside interaktiivse keeleviktoriini võitis

8.c klass

II koht 7.a klass

III koht 8.a klass

Üllatuskingituse emakeelepäevaks tegi oma õpetajale eelmisel aastal põhikooli lõpetanud Andri Vichterstein, kes viis läbi põhjalikult ette valmistatud  tunni 8. klassile. Põhiteemadeks eesti keele erinevate sotsioperioodide keelepruuk, eesti keele arengulugu ja edasikestmise väljavaated.

Head lugemislusti ja Eesti Raamatu Aastat!

Õpetaja Mare Pukk

Viktoriini korraldasid eesti keele õpetajad Liina Pärismaa, Piret Vahtra ja Marika Ritso

 

 


Kaspar Kööp andis õpilastele loengu tuumaenergeetika teemal

12. märtsil külastas meid Kaspar Kööp, kes andis põhjaliku loengu tuumaenergeetikast. Loengul anti ülevaade elektritarbimisest ning vajadusest leida tõhusaid võimalusi elektrit mõistliku hinnaga toota. Selgitati lihtsalt ja arusaadavalt lahti tuumajaamade tööpõhimõtted ning kuidas tuumakütus tekib. Loeng andis ülevaate aktuaalsel teemal, käsitledes nii tuumaenergia eeliseid kui ka võimalikke ohte. Õpilased said vastused küsimustele, mis puudutasid nii keskkonnamõjusid kui ka energiajulgeolekut. Arutleti ka selle üle, milline võiks olla tuumaenergia roll tuleviku energiatootmises.

Kohtumine pakkus põnevaid mõttekohti ja andis kuulajatele uusi teadmisi meid kõiki puudutaval teemal. Sellised harivad külaskäigud aitavad õpilastel paremini mõista keerulisi teadusteemasid ning avardavad nende maailmapilti.

Kohtumise organiseeris õpetaja Jana Kosk. Suur tänu!

 


Vilistlased külas

Meil on alati suur rõõm, kui kooli vilistlased leiavad aega tagasi tulla ja jagada oma kogemusi nooremate õpilastega! Täna külastasid meid Miina Martensoo ja Helina-Karoliina Tamm, kes on mõlemad juba kooliajal silma paistnud aktiivsuse ja eduka tegutsemisega. Nüüd on nad oma karjääris põnevate ettevõtmistega edasi liikunud ning jagasid oma kogemusi 8. ja 9. klassi õpilastega.
 
Hetkel on nende fookuses Vaimse tervise sari, mille raames kutsutakse koolidesse esinema erinevaid artiste, kes on valmis noortega oma kogemusi jagama. Lisaks tegutseb Miina aktiivselt muusika valdkonnas, aidates korraldada muusikafestivale, samal ajal kui Helina-Karoliina on lõpetanud Tallinna Ülikoolis antropoloogia eriala ning täiendab end psühholoogia vallas.
 
Vilistlased julgustasid noori osalema vabatahtlikus töös, mis annab väärtuslikke kogemusi, uusi tutvusi ning aitab paremini mõista oma huvivaldkondi. Samuti jagati muljeid Erasmus+ ja Workaway programmides osalemisest, mis on suurepärased võimalused maailma avastamiseks ja silmaringi laiendamiseks.
Ootame juba järgmisi põnevaid kohtumisi – 2. aprillil külastab meie kooli Märt Avandi, kes osaleb Vaimse tervise sarja raames toimuvatel kohtumistel.
 
Suur tänu Miinale ja Helina-Karoliinale väga toreda kohtumise eest!


12. klass külastas disainitunni raames Fotografiskat

Õpetaja Epp Korp


Eesti Vabariigi aastapäeva pidulik tähistamine

21. veebruaril tähistasime kooliperega Eesti Vabariigi 107. aastapäeva pidulike aktustega. Selleks eriliseks sündmuseks olid õpilased koos õpetajatega ette valmistanud kauni valiku laule ja luuletusi, mida esitati suure rõõmuga.

9.–12. klasside aktusel oli meil au võõrustada külalist, Liisa Oviiri, kes pidas sisuka ja inspireeriva kõne. Ta andis põhjaliku ülevaate meie riigi ajaloost ning kutsus noori üles maailma avastama, kogemusi omandama ja oma silmaringi laiendama. Samas rõhutas ta, et kõige selle juures on oluline alati oma juurte juurde tagasi pöörduda. Samuti toonitas ta hariduse tähtsust, sest just õppimine annab oskuse maailma mõista ning leida ühiseid kokkupuutepunkte meid ümbritsevate inimestega. Oma kõne lõpetuseks pani Liisa Oviir südamele, et peame hoidma ja väärtustama üksteist, oma keelt ja kultuuri – nii nagu seda tegid meie esivanemad, peame suutma ka meie!

Täname südamest Liisa Oviiri, kes leidis aega meiega seda tähtsat päeva jagada! Samuti suur tänu õpetajatele Helen Lemberile, Külli Kelderile ja Piret Vahtrale!

Soovime kõigile kaunist Eesti Vabariigi aastapäeva ning mõnusat ja kosutavat vaheaega!


Tulevased sündmused:


07.05 Liikumispäev
15.05 Perepäev
20.05 Põhikooli lõpukell, aktus 14.00
22.05 Gümnaasiumi lõpukell, aktus 13.00
04.06 Algklasside seiklusmäng
05.06 TORE mängude päev (algklassid ja 6. klassid)
06.06 Õppeaasta lõpuaktused

1.-5. klass - 10.00
6.-11. klass - 11.00

10.06 Põhikooli lõpuaktus kell 16.00
19.06 Gümnaasiumi lõpuaktus kell 14.00


Rohkem infot: huvitegevus -> sündmuste kalender



Войти

Tunniplaan 

  

Klõpsa Padleti ikoonil ja

vaata näiteid IKT

kasutamisest koolitundides

 

"Aktiivne ja turvaline koolipäev"

 

 

Erasmus+ projektid

Kaasava hariduse põhimõtete rakendamise toetamine Tallinna koolides

Rohelise kooli programm on ülemaailmne ja selles osaleb ligi 60000 õppeasutust rohkem kui 72 maalt. Täpsemalt saab uurida FEE Eco-Schools Global kodulehelt. Programmi tegevusi koordineerib Eestis Tartu loodusmaja, liitunud õppeasutuste ja programmi kohta saab täpsemalt lugeda siit. Programm toob keskkonnahoidliku mõtteviisi õppeasutuse tegemistesse süsteemselt ja terviklikult, aidates lastel ja noortel kujuneda jätkusuutlikult mõtlevateks keskkonnateadlikeks inimesteks. Meie õppeasutus liitus programmiga aastal 2023.