EST ENG RUS

Uudised/Teated



Koidulauliku konkursi koolivoor

24. novembril toimus Koidulauliku konkursi koolivoor. Põhikooli õpilased esitasid Koidula luuletusi. Vanema kooliastme parimad deklamaatorid esinesid Paul-Erik Rummo loominguga. Koidula-aegsest kultuuri-ja igapäevaelust esitlesid rühmatöid 8.b klassi õpilased õpetaja Eha Hergaugi juhendamisel.

5.-6.klassidest tõsteti esile Mia Lahne 5.a, Magnus Loss 5.b, Rebeka Tõkkman 6.b, Arian Abner 6.b.
7.-8. klassidest oli tublimad Anette Luna Marksa 8.b, Oliver Kruuspan 7.b, Kristo Vooro 7.a, Betti Paomees 8.a.
Vanemas astmes paistsid silma Silvia Kirillov 11.ab, Anna Stepanova 12.ab, Oskar Kask 11.ab, Rebecca Särav 9.c, Frank Varblane 9.a.
Tallinna linnavoorus esindavad meie kooli Silvia Kirillov, Anna Stepanova, Rebecca Särav.
Luuleüritus oli meeldivaks vahelduseks meie koolipäeva.

Liis-Marie Järve
11.ab


Inspireeriv muusikaelamus

21. novembril toimus vanemale kooliastmele klassikalise muusika kontsert, kus esitati ka Eesti tuntuima helilooja Arvo Pärdi loomingut. Vioolal musitseeris Oliver Vilu, kes on Tallinna Muusikakeskkooli kümnenda klassi õpilane. Oliver Vilu valmistub sama kavaga järgmisel nädalal esindama Eestit Riias toimuval keelpillifestivalil.

Sügisene hallus oli kooliaulast juba esimeste poognatõmmetega pühitud. Muusika silitas õrnalt kuulajate kõrvu ning nii mõnelegi kuulajale võis jääda neljakümneminutiline kontsert liiglühikeseks.


Oliver Vilu kontsert oli väga nauditav ning kindlasti noori inspireeriv. Lisaks saadud erakordsele muusikaelamusele andis kontsert aimu, mida tähendab püsivus ning eesmärgipärane õppimisvõime.

Raiko Tolli
11.ab

 


Õpime vene keelt läbi filmikunsti

10. novembril käisid gümnaasiumiõpilased Solarise keskuse kinos vaatamas filmi "Suur ballett" .

Teos oli vene keeles ning jutustas, kuidas peategelane Julia jõudis tundmatust Šahtinskist balleti- karjääri tippu Moskvas, olles tänu oma andekusele parem kui ta kaaslased, kuid samal ajal panustades vähem kui ta sõbranna.

Rääkimata keelelisest panusest, on antud teos ka õpetlik selle suhtes, kuidas teatud elu olukordades käituda. Film paneb mõtisklema elu väärtuste üle ning on soovituslik vaatamiseks kõigile.

Džavad Alijev
11.ab

 


Isadepäeva seiklusmäng

 

Neljapäeval, 16. novembril toimus Kristiine gümnaasiumis isadepäevale pühendatud seiklusmäng. Kümnest kontrollpunktist koosnenud seiklusraja läbis 41 võistkonda. Seiklejad panid ennast proovile eriilmeliste ülesannete lahendamisel.

Osalejad võtsid mõõtu mälumängus, nuputamisülesannete lahendamises, erinevate pildimängude lahendamises, täpsusviskes ja programmeerimises. Sõbralikus õhkkonnas kulgenud mängu võitis võistkond 23 (Andres, Kadrian, Aivar, Gert, Kaspar, Risto, Mirtel, Revor, Kristel, Olari) , kes kogus 83 punkti. Seiklusmängul osales üle 300 isa, ema ja õpilase. 

Isadepäeva seiklusmängu aitasid korraldada Kristiine gümnaasiumi õpetajad ning õpilased.

Tulemusi näeb SIIN.


Projektipäev Sagadi looduskoolis

 

13.novembril toimus 11.ab klassile uurimisteemaline koolitus Sagadi mõisas.

Esmalt tutvustati meile uurimistöö läbiviimise metoodikat ja uurimismeetodeid. Seejärel korrati üle uurimistöö põhietapid.


Koolituse teises pooles jaotati klass gruppideks ning saime õpitut praktikas rakendada. Iga grupp pidi läbima mõisa alal kaheksa punkti, kus tuli täita erinevaid huvitavaid ülesandeid ja kätte antud tööleht.Ülesanded olid seotud andmete kogumisega, mis on väga oluline protsess uurimistöös.Ülesanded olid väga mitmekesised, näiteks puude mõõtmise erinevate tehnikad, puutüvedel sambla kasvu määramine ilmakaartest lähtuvalt ja radioktiivsuse mõõdistamine mõisahoone keldris kui ka esimesel korrusel. Kogutud materjali põhjal tuli koostada mini-uurimistöö ja see grupiga ette kanda.

Koolituspäev oli uurimistöö koostajale praktilise väärtusega. Boonuseks oli kaunis mõisamiljöö. Tublisid õpilasi ei morjendanud ka karge ilm.
Markus Moring
11.ab

 

 


Tulevased sündmused:



______________________________
16.05 Perepäev
27.05 9. klasside lõpukell
28.05 12. klasside lõpukell
08.06 Kooliaasta lõpuaktused
(v.a. 9. ja 12. klassid)
Kell 11.00 1.-4. klasside aktus
Kell 12.00 5.-8, 10.-11. klasside aktus

08.06 Vilistlaste kokkutulek - piletid Fientast
16.00 avatakse uksed
16.30 juubelipingi avamine
17.00 kontsert
19.00-23.00 Risto Paiste bänd, oksjon/üllatused

19.06 Põhikooli lõpuaktused kell 12.00
Gümnaasiumi lõpuaktus 16.00

Rohkem infot: huvitegevus -> sündmuste kalender



Logi sisse

Tunniplaan 

  

Klõpsa Padleti ikoonil ja

vaata näiteid IKT

kasutamisest koolitundides

 

"Aktiivne ja turvaline koolipäev"

 

 

Erasmus+ projektid

Kaasava hariduse põhimõtete rakendamise toetamine Tallinna koolides

Rohelise kooli programm on ülemaailmne ja selles osaleb ligi 60000 õppeasutust rohkem kui 72 maalt. Täpsemalt saab uurida FEE Eco-Schools Global kodulehelt. Programmi tegevusi koordineerib Eestis Tartu loodusmaja, liitunud õppeasutuste ja programmi kohta saab täpsemalt lugeda siit. Programm toob keskkonnahoidliku mõtteviisi õppeasutuse tegemistesse süsteemselt ja terviklikult, aidates lastel ja noortel kujuneda jätkusuutlikult mõtlevateks keskkonnateadlikeks inimesteks. Meie õppeasutus liitus programmiga aastal 2023.