Kohtumine vilistlastega

25.mail leidsid taas tee kooli vilistlased. 2008.aastal lõpetanutel möödus oma õpingute lõpust kümme aastat. Vaadati üle renoveeritud koolimaja, meenutati, mäletati ja kohtuti oma endiste õpetajatega.

Õpetaja Hergaugu juures tehti meenutuste esimene ring: tuletati meelde nimed, näod ja kooliaegsed teod . Õpetaja Vahtra klassis jätkus südamlik mõttevahetus ja kirjutati ka üle hulga aja väike kirjand, kus anti aimu oma kooli ajal seatud unistuste täitumisest, elu- ja pereplaanidest.

Ega meie kooli vilistlanegi erine oma eakaaslastest. Eneseotsingute aeg on pikenenud, vahetatakse eriala, eelistatakse töötada seal, kus töö ka naudingut pakub. Esimese eelistusena ei nimetata enam raha. Klassi peale oli ette näidata kaheksa järeltulijat. Abielusõrmuse oli saanud vaid üks klassiõde. Elukaaslase kõrval nimetati korduvalt pereliikmeks ka oma koerakest. Välismaad eelistati mitte elupaiga, vaid õppimiskohana. Väärtustatakse ostetud, mitte renditud korterit, mitmele oli koduks juba oma maja.
Koolile sooviti traditsioonide hoidmist ja pikka kestmist , õpetajatele raudseid närve ja huumorimeelt, õpilastele südamega tehtud valikuid elus.

Järgmine kohtumine lepiti kokku kooli 100.sünnipäevaks 13.veebruaril 2019.

Kohvikutepäev

Väärtustagem eesti keele kestmist

22.-24. aprillini toimus Väike- Maarjas ja Rakvere Reaalgümnaasiumis rahvusvaheline konverents „Emakeelne Eesti, emakeelne Euroopa III“. Konverents oli pühendatud Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale, Ferdinand Johann Wiedemanni keeleauhinnale ning Georg Lurichile.

Eesti keelt ja eesti meelt väärtustav üritus algas mälestussamba avamisega Georg Lurichile tema sportlike vägitegude ja suursuguse eesti vaimu eest. Esinesid spordiajakirjanikud Paavo Kivine ja Raul Rebane. Järgnes tammede istutamine, kus nimelise puu keeletammikusse sai Wiedemanni keeleauhinna laureaat Reet Kasik. Järgnes kultuuriministri ja vallajuhtide suurejooneline vastuvõtt Väike- Maarja seltsimajas.

23. ja 24. aprillil jätkus konverents ettekannetega Rakvere Reaalgümnaasiumis. Anti ülevaade eesti keeleharidusest ja eesti kirjakeele korraldamisest saja aasta jooksul, räägiti mitmekeelsusest, keelekontaktidest ja keeleteadlikkusest.

Suur au teaduskonverentsil õpilaskonda esindada oli Tallinna Kristiine Gümnaasiumi 11.klassi õpilastel Silvia Kirillovil ja Eva-Liina Metsaluigel, kes nüüd oskavad kindlasti põhjalikult vastata selle aasta riigikirjandi küsimusele, kuidas noorte keelekasutus aitab säilitada eesti keelt.

Eva-Liina Metsaluik
11.ab klass

8. a klass osales Skype raamatuklubi kohtumisel

16. mail osalesid 8.a klassi õpilased Tallinna Keskraamatukogu võõrkeelse kirjanduse osakonnas "Skype raamatuklubi" kohtumisel Põhja-Soomes asuva Haapaveden lukio kooli noortega. Skype´i ülekande vahendusel arutleti inglise keeles Rein Raua romaani "Rekonstruktsioon" teemal, mida kumbki pool oli lugenud emakeeles. Teos räägib väga tõsistel teemadel, kuid mõlema riigi noored arvasid, et nad sooviksid lugeda ka raskeid teemasid käsitlevaid raamatuid ning see aitab neil ka päris elus keeruliste teemadega paremini toime tulla.

Meie kooli õpilased olid kohtumiseks ette valmistanud lühikesed powepointi esitlused oma riigi, kooli ja linna kohta, teinud raamatu lõigu põhjal lühinäidendi ja joonistanud kunstiteosed. Õpilasi juhendas klassijuhataja Kristel Jürgenson ja õpetaja Marika Ritso.

Noored leidsid, et tegu oli huvitava kogemusega. See võimaldas neil tutvuda Skype´i ülekande võimalustega ja kohtuda teise riigi noortega.

Esindasime Tallinna Kooliteatrite Riigifestivalil

Eesti Kooliteatrite Riigifestivali algklasside teatritruppide lõppvoor toimus 11.-12.mail Rõngus, kuhu Tallinna Haridusamet saatis pealinna esindama Tallinna Kristiine Gümnaasiumi 4.b klassi näidendiga „Nukitsamees“ (juhendaja Mare Pukk).

Etendused toimusid Rõngu Rahvamajas. Seekord astus lavale 250 noort näitlejat üle Eesti. Esindatud olid 14 maakonda, Tartu ja Tallinna linn.
Lavastusi analüüsis asjatundlik žürii, kes andis meie kooli 4.b klassi väga tublidele ja julgetele näitlejatele
ERIPREEMIA etenduse tervikliku kujunduse eest ja

NÄITLEJAPREEMIA KARL ERIK RÜÜTLILE

Teatrifestival oli osavõtu-ja rõõmurohke.

Suured tänud kõikidele vanematele, kes lava kujundamise, dekoratsioonide valmistamise ja nende kohaletoomisega aitasid kaasa meie suurepärasele esinemisele.
Koolikaaslased ja lapsevanemad saavad „Nukitsamehe“ etendust näha kooli kohvikutepäeval, 11.juunil kell 16.00 aulas.

20.11 Koidulauliku etluskonkursi koolivoor
21.11 Kadrikarneval