Oleme edukad raamatukogude lugemisprogrammis

Aasta lõpul tehti vahekokkuvõte raamatukogude lugemisprogrammist “Loeme valmis “Oma raamatu””

Sääse raamatukogu piirkonna parim klass oli Tallinna Kristiine Gümnaasiumi 5.B, kes töid raaamtukokku 69 lugemislehte. Veebruaris on 5.b klass kutsutud raamatukokku, kus korraldatakse neile mänguline raamatukogutund, tutvustatakse uusi raamatuid, saab osa võtta Nukitsa konkursist.Soovi korral on võimalik õppida e-kataloogi ESTER kasutamist.

Üldarvestuse 15 parima hulka, keda premeeritakse "Tubli lugeja!" rinnamärgiga, tulid ka Audentese Erakooli 2.B ja 2.C ning Tallinna Kristiine Gümnaasiumi 7.B. klass. Palju õnne!

Programm kestab 20. märtsini. Head lugemisindu kõigile ka edaspidiseks!

Piret Vahtra

Kristiine Tegevuskeskuse tänu

Meil on taas rõõm tänada Kristiine Gümnaasiumi õpilasi ja õpetajaid Kai Rei, Kadi Voosel ja Helmi Kelle, tänu kellele sai Kristiine eakate päevakeskuses teoks meeleolukas uusaasta kontsert.

Edu ja rõõmu tegemistesse, olge te hoitud ja armastatud!

Uue aasta disainiüllatused

Uuel aastal üllatas koolimaja meid värvikireva kujundusega.

Ligi paarikümnele uksele on paigaldatud suuremõõtmelised disainkleebised. Olav Ehala, Ellen Niidu, Hando Runneli, Viivi Luige ja Oskar Lutsu uksepildiga klassiruumi ette kujundatud vaibalt saame lugeda katkendeid nende autorite loomingust. Lisainfot esitletud Eesti suurkujude kohta saab Jaak Urmeti äsja ilmunud kvaliteetväljaandest “Hurdast Pärnani”. Kunstiklassi ees kleebisvaibal rullub lahti väike galerii tähtsamate Eesti kunstnike töödest. Ust illustreerib pilt graafikust ja kunstipedagoogist Günther Reindorfist. Kolmanda korruse piltide autor on kunstnik Karel Korp.

1. ja 2. korruse uksi illustreerivad looma- ja linnukleepsud. Vaibana kujundatud tekstiosa on enamasti seotud ruumis õpetatava ainega ja sisaldab reeglite raudvara.
Võimla uksel sirutab ennast välja Kaido Höövelson ja tema ees olev vaip annab ülevaate Eesti olümpiavõitjatest läbi aegade.
Kujunduse idee ja teostuse autor on kunstiõpetaja Epp Korp.

Aron Liiva
11.ab

Heategevuslik jõululaat

Neljapäeval, 21. detsembril toimus Tallinna Kristiine Gümnaasiumis heategevuslik jõululaat. Laadalt teenitud tulu kasutakse Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistamiseks mõeldud hõrgutiste valmistamiseks. Sünnipäevhõrgutised valmistavad ühiselt meie kooli klasside esindused. Iga õpilane ning töötaja saab endale tükikese ühiselt valmistatud hõrgutisest. Kokku õnestus koguda üle 600 euro.

Täname kõiki osalejaid.

Lõppes omaloomingukonkurss “Eesti 100”

Teisel õppeveerandil toimus ülekooliline omaloominguline luulekonkurss, mis oli pühendatud Eesti 100.sünnipäevale. Luuletusi kirjutati oma kodust, vanematest ja nende ametitest, vanemas kooliastmes sellest, mis rõõmu teeb või mis elus igatsema paneb. Täname kõiki helgete mõtete ja südamest seatud värsside eest.

Tunnustamist väärivad noored luuletajad olid:
1. klassidest Laura-Lii Tammiku, Simon Sengbuch, Marek Mäetalu
2. klassidest Kätriin Krutop,Grete-Lii Tamm, Liisi Vidder
3. klassidest Grete Elise Veermäe,Loore Lisete Aas, Iris Viru
4. klassidest Ott Liivsoo, Amelia Vesilind, Joonas Piperal, Grace Hunt, Lukas Jääger.
5. klassidest Isabella Laaniste, Meribel Rüütel, Reya Nuiamäe
6. klassidest Uko Pochlin, Anette Tuur
7. klassidest Laura Taklaja, Anete Aurelie Aas
8.klassidest Maribel Vääna, Emil Helder
9.klassidest Lars Trista Lepik
10.ab klassist Triinu Tähe, Ketren-Marlein Lootus, Joosep Luts
11.ab klassist Grete Parve, Ragnar Kramm, Elektra Pallasma
12.ab klassist Stiven Vatin, Mikk Tamkivi, Marten Rõuk

Eesti on nüüd lõpuks sada,
suur paraad nüüd tehakse.
President ja tema mees,
seisavad nüüd meie ees.
Uhked nagu kuningad
kätlevad nad rahvaga.
Suitsupääsuke nüüd laulab,
viis ei vaibu tal ju veel.
Palju õnnelikke aastaid
on me koduriigil ees. (Mia Lahne 5.a)

Soovime oma kodumaale teguderohket juubeliaastat ja häid pühi kõigile!

Eesti keele ainekomisjon

T 29.05 9. klassi viimane koolikell kell 13.05