Öökullid võitsid ülebaltilise Minecrafti võistluse

(Kristiine gümnaasiumi direktor Tiina Pall, Haridus- ja Teadusministeeriumi esindaja Kristel Rillo, Öökullide pikaajaline juhendaja Lauri Vilibert , Microsoft Eesti juht Mart Mäe ja Vaata Maailma SA juhataja Kristi Kivilo õnnitlevad võidukat meeskonda)

Rahvusvahelise IT-hariduse nädala jooksul kutsuti kooliõpilasi kõigist Balti riikidest pöörama tähelepanu kohalikule kultuuripärandile ja ehitama selle elemente Minecrafti mängu virtuaalkeskkonda. Võistlus toimus 1.-8. detsembrini ja leidis aset juba viiendat korda.

Vanima vanusegrupi (15-18 aastased) võitis eelmisel aastal Baltikumi üldvõidu pälvinud meeskond Öökullid (meeskonda kuuluvad praegused ja endised Kristiine gümnaasiumi õpilased), kelle ehitatud Estonia teater pälvis selgi korral kõrgeima skoori ka Läti ja Leedu žüriidelt ning valiti Balti riikide parimaks tööks. Sel aastal püstitasid noored virtuaalkeskkonda muljetavaldavalt detailitäpse Estonia teatri. Ehitise muutis põnevaks Redstone programmeerimiskeele abil loodud valguslahendused, mida oli võimalik kontrollida suure saali valguspuldist. Samuti oli võimalik teatris vaadata lühikest etendust

“Loovus, koostööoskus, aja- ja tegevuste planeerimise oskus, probleemilahendusoskus, suhtlemisoskus... need on vaid esimesed pähe tulevad oskused, mis Minecrafti võistlusel osalejate tegevust kõrvalt jälgides täheldada võis. Kui lisada siia kultuuripädevus, mis võistluse seekordse teemaga väljakutseks seati, ja ka väga erinevate õppeainete teemad, näiteks keemilised elemendid ja nende kooslused, elektri juhtimine ja palju muudki, siis oli selle nädala jooksul võistlusel osalejatel õppimist või õpitu kasutamist väga palju,” kommenteeris võistlust Haridus- ja Teadusministeeriumi esindaja Kristel Rillo, kelle lapsed ka ise võistlusest osa võtsid. “Programmeerimist nähakse tihti kui väga keerulist tegevust, kuid Minecrafti mängides kirjutavad lapsed oma tegevuse lihtsustamiseks koodi ilma, et seda programmeerimiseks oskavad lugeda. Loodan, et Vaata Maailma SA ja algatust eest vedavad ettevõtted pakuvad sellist elamust lastele ka edaspidi,” lisas Rillo.

Vaata videot parimast Baltikumi ehitisest siit

Jõulukontsert

Perekondlik seiklusmäng

Neljapäeval, 29. novembril toimus Kristiine gümnaasiumis kooli juubelile pühendatud perekondlik seiklusmäng. Kümnest kontrollpunktist koosnenud seiklusraja läbis 28 võistkonda. Seiklejad panid ennast proovile eriilmeliste ülesannete lahendamisel. Osalejad võtsid mõõtu mälumängus, nuputamisülesannete lahendamises, erinevate pildimängude lahendamises, täpsusviskes ja muusikapalade tundmises.

Muhedas õhkkonnas kulgenud mängu võitis võistkond 21 (Silver, Karl Johannes, Markus Lennart, Mark Andreas, Raul, Lauri, Elina) , kes kogus 75 punkti. Seiklusmängul osales üle 200 isa, ema ja õpilase.

Seiklusmängu aitasid korraldada Kristiine gümnaasiumi õpetajad ning õpilased.

Toimus Koidulauliku konkursi koolivoor

20.novembril toimus Koidulauliku konkursi koolivoor, kus klasside parimad deklamaatorid esitasid Lydia Koidula ja Kristiina Ehini luulet.

Täname kõiki etlejaid luuleelamuse eest.

Soovime edu luulekonkursi Tallinna linnavoorus , mis toimub 29.novembril.

Nooremas vanuserühmas esindavad meie kooli

Elisabeth Allas 5.b ja Maribel Vääna 9.a klassist.

Gümnaasiumi au kaitsevad

Eva-Lotta Kutser 10. ja Oskar Kask 12.klassist.

Palju õnne, Oskar!

Abiturient Oskar Kask pälvis 15.novembril Tallinna Lastekaitse Ühingu ja Rootsi sotsiaalfondi B.O.B. tänukirja ja stipendiumi.

Õpilastoetus “Hooliv kaaslane” antakse abivalmis, töökale ,vastutustundlikule ja väärika käitumisega õpilasele esitatud nominentide hulgast.
Kaaslaste silmis on Oskar tõusnud nähtamatuks liidriks, kellele võib alati loota, kui on vaja võtta vastutus või täita ülesanne, mis teistele kiires elutempos üleliigsena tundub. Õppetöös tagavad Oskarile head ja väga head tulemused järjekindlus, põhjalikkus ja töökus.

Oskar on väga hea deklamaatorina korduvalt esinenud konkurssidel ja luulekohvikus.Oskar on lõpetanud akordioni eriala Nõmme Muusikakoolis, esinenud kooli üritustel, riigikogus, televisioonis ja osalenud vabariiklikus programmis „Igale lapsele oma pill”. Kiidusõnu pälvis Oskari väga põhjalik uurimistöö .Viimasel koolivaheajal osales ta keelehuvilisena Eesti Emakeele Seltsi vabariiklikus keelelaagris Väike-Maarjas.

Oskar on oma hoolivusega meile kõigile eeskujuks.

23.09 - 27.09 Spordinädal

1.10 Rahvusvaheline muusikapäev