Põhikooli emakeelepäev

Emakeelepäev tõi õpilastele ühistegemisi nii eesti keeles, kirjanduses, kunstiõpetuses, ajaloos, muusikas kui ka vene keeles.

13.märtsil toimus kaks keelehommikut. Meenutati Kristjan Jaak Petrsoni nii luulesõnas kui videote vahendusel. Muusikalise etteaste tegid 11. klassi tütarlapsed. Ürituse põhiosaks oli meeleolukas ja õpetlik interaktiivne keelemäng. Küsimusi oli nii grammatikast, kirjandusest kui tõlkelaenude kohta. 7.-8.klass proovis jõudu selle aasta eurolaulu eesti keele tõlkimises.

5.-6. klassidest oli võidukas 6.b klassi võistkond, kuhu kuulusid Lisett Laitamm, Sander Erik Loodsalu, Emma Rodin, Sigrid Anton ja Magnus Loss.
7.-8.klassidest oldi kõige nutikamad 7.b klassi esindajad Adrian Abner, Morris Nordmann, Sander Oese, Hans Duubas ja Rebecca Tõkmann.
Tänukirjadega tunnustati õigekirjavõistluse tublimaid. 5-6.klass kirjutas etteütluse eesti keeles. 7.-8. klassides hinnati õigekirjaoskust vene keeles.
Kaunite eestikeelsete sõnumitega rahvuslikud kunstitööd virgutavad hindama ja hoidma oma emakeelt.
Ilusat emakeeleaastat meile kõigile!

Head tulemused inglise keele võistluselt

4. ja 5. märtsil toimus Tallinna Juudi Koolis "World Scholar's Cup", kus osalesid senior cupis 10. klassist Evelin Vohta, Anette Berendsen ja Carmen-Eliise Väinänen ning junior cupis 6. klassist Magnus Loss, Ruben Rahuoja, Erik Servet, Roland Rahu, Sander Väli ja Tristan Kupenko.

Võistlusel tuli õpilastel sooritada 3 meeskonna debatti vastasmeeskondade vastu, kirjutada essee, koostöös oma tiimikaaslastega, sooritada individuaalselt valikvastustega test.

Kõik õpilased said edasi maailmavooru ja kokku said õpilased 4 karikat. Õpilasi juhendas Denis Bozzi.

Hea tulemus olümpiaadilt

11. klassi õpilane Marleen Niibek osales 22.veebruaril vene keele võõrkeelena olümpiaadil Tallinna piirkonnavoorus ja jagas seal I ja II kohta. Täpsem info SIIN

Avatud uste päev

Lapsevanematele,

kelle lapsed alustavad 1. klassis kooliteed 1. septembril 2019

Ootame Teid kooliga tutvuma  kolmapäeval, 6.märtsil 2019

16.30 – 17.00       kooli ruumidega tutvumine

kogunemine kooli fuajees, turvatöötaja juures

17.00 - 17.45        aulas

1. Tallinna Kristiine Gümnaasiumi olevik ja tulevik. direktor Tiina Pall
  2. Kooli õppekava, 1. klassi õpilaste vastuvõtt, õppealajuhataja Anu Rannus

Viiendikud osalesid keskaja- teemalises tunnis

Kolmapäeval, 20. veebruaril osales 5. b klass Tallinna Linnamuuseumis keskaja-teemalises ajalootunnis. Lapsed said selga ajastukohased rõivad, kuulsid lähemalt keskaja linnakodanike eluolu kohta ning osalesid otsimismängus.

13.02 Aabitsapidu
13.02 Kooli sünnipäev