Viimati lisatud

23. märtsi perepäev lükkub edasi

Mitmete asjaolude kokkulangemise tõttu lükkub Tallinna Kristiine Gümnaasiumi perepäev edasi. Uuest toimumisajast teavitame teid peagi.

LASTEVANEMATE KOOL Tallinna Kristiine Gümnaasiumis

Psühholoog ja pereterapeut Kätlin Konstabel räägib 28.märtsil 2019 kell 17.15-18.15 teemal

"Kuidas toime tulla agressiivse lapsega?"

• mida vanemad saaksid ära teha, et laps õpiks ise oma tundeid paremini juhtima
  • miks laps on vägivaldne
  • kuidas ise tulla toime lapse vihaga
  • lapse erinev käitumine kodus ja koolis (koolikaaslastega)

Olete oodatud!

Robootikud on Eesti meistrid!

9.-10. märtsil toimus Tartu Ahhaa keskuse FIRST LEGO League robootikavõistlussarja Eesti finaalvõistlus, kus osales 45 tugevaimat meeskonda üle Eesti. Kahe päeva jooksul pidid meeskonnad tutvustama kohtunikele hooaja teemast – „Into Orbit“ inspireeritud probleemi uurimust ja uuenduslikku lahendust probleemile, osaleti ka kolmel robotimängu voorus. Lisaks hindasid korraldajad meeskonna koostööoskust ning ühistest põhiväärtustest kinnipidamist. Tallinna Kristiine Gümnaasiumi noormeestest koosnev võistkond „Öökullid“ oli kõikidel aladel võrdselt tugev ja tänu sellele pälvis ka võistluse üldvõidu- Eesti meistrikarika. Öökullidel õnnestus võita esikoht ainsal avaliku edetabeliga alal – robotimängus (kõikides teises valdkondades edetabelit ei avaldata ja see on teada vaid kohtunikele/hindajatele). Meeskonna tugevusest annab aimu fakt, et ülemaailmsele innovatsioonikonkursile projektide valdkonnas (kuhu iga riik saab esitada vaid ühe projekti) esitati korraldajate poolt just Öökullide väljapakutud probleem ja innovaatiline lahendus.

Eesti meistrikarikaga kaasnes ka meeskonnale sihtstipendium esindamaks Eestit 22.-25. mail toimvatel lahtistel Euroopa meistrivõistlustel Türgis.

Tähistame emakeeleaastat

Emakeelepäeva ettevõtmised gümnaasiumile algasid „Tõe ja õiguse“ ühiskülastusega. 10.ab klass kontrollis oma praktilist keeleoskust ja kirjutas 14.märtsil Vikerradio e-etteütlust. 12.klassile jääb selle aasta emakeelepäeva meenutama eesti keele proovieksam.

15.märtsil oli gümnasistide külaliseks Emakeele Seltsi teadussekretär Killu Mei. Räägiti eesti keele arengust, võõrmõjudest, igapäevakeelest, korrektsest kirjaoskusest ja keelealase teabe otsimisest. Tutvustati selle aasta Keeleteo auhinna saanud uut ÕS-i ja mõni nädal tagasi avatud Keeleveebi.

Emakeelepäeva jätkuks on vendade Liivide luulekonkursi klassivoorud 18.-22.märtsini .Juhan ja Jakob Liivi loomingule pühendatad etluskonkursi koolivoorud on 26. ja 27.märtsil.

Põhikooli emakeelepäev

Emakeelepäev tõi õpilastele ühistegemisi nii eesti keeles, kirjanduses, kunstiõpetuses, ajaloos, muusikas kui ka vene keeles.

13.märtsil toimus kaks keelehommikut. Meenutati Kristjan Jaak Petrsoni nii luulesõnas kui videote vahendusel. Muusikalise etteaste tegid 11. klassi tütarlapsed. Ürituse põhiosaks oli meeleolukas ja õpetlik interaktiivne keelemäng. Küsimusi oli nii grammatikast, kirjandusest kui tõlkelaenude kohta. 7.-8.klass proovis jõudu selle aasta eurolaulu eesti keele tõlkimises.

5.-6. klassidest oli võidukas 6.b klassi võistkond, kuhu kuulusid Lisett Laitamm, Sander Erik Loodsalu, Emma Rodin, Sigrid Anton ja Magnus Loss.
7.-8.klassidest oldi kõige nutikamad 7.b klassi esindajad Adrian Abner, Morris Nordmann, Sander Oese, Hans Duubas ja Rebecca Tõkmann.
Tänukirjadega tunnustati õigekirjavõistluse tublimaid. 5-6.klass kirjutas etteütluse eesti keeles. 7.-8. klassides hinnati õigekirjaoskust vene keeles.
Kaunite eestikeelsete sõnumitega rahvuslikud kunstitööd virgutavad hindama ja hoidma oma emakeelt.
Ilusat emakeeleaastat meile kõigile!

17.12 5. - 7.klasside jõulupidu
18.12 1. - 4.klasside jõulupidu