EST ENG RUS

 


     


Külaline ühiskonnaõpetuse tunnis

15. detsembril külastas 12ab klassi ühiskonnaõpetuse tundi Kristiine linnaosavanem Jaanus Riibe. Linnaosavanem tutvustas õpilastele omavalitsuse toimimist ja ülesandeid. Lisaks innustas ta õppima, sest igal ühel on võimalus saavutada, mida ta soovib, kui teeb selle nimel tööd ja õpib.

Õpetaja Eva-Tiina Põlluste


Õpilasesinduste kogemuskohtumine

30. novembril korraldas meie õpilasesinduse asepresident Liis Anette Pant õpilasesinduste vahelise kogemuskohtumise. Ürituse eesmärgiks oli tuttavaks saada teiste koolide õpilasesindustega ning luua nendega sidemeid tulevasteks koostöö võimalusteks. TKG ja Audentese õpilasesindused tutvustasid üksteisele oma tegevusi, struktuuri ja korraldatud üritusi. Hiljem tuli Eesti Õpilasesinduste Liidu liige läbi viima simulatsiooni “Vaidleme selgeks!”. Lõpetuseks toimus nö maailmakohvik, kus arutati teemadel nagu “juhtkond ei võta õpilasesindust tõsiselt” ja “alternatiivid telofonidele vahetundides”. Üritus sujus hästi ning korraldatud üritusega jäädi rahule.

Liis Anette Pant


Korvpalliturniir vilistlastele

Tallinna Kristiine Gümnaasium korraldab laupäeval, 17. veebruaril kooli 105. sünnipäevale pühendatud vilistlaste korvpalliturniiri.

Turniiril saavad osaleda Tallinna Kristiine Gümnaasiumi vilistlased. Võistkondade nimed ja koosseisude nimekirjad peavad olema esitatud hiljemalt 9. veebruariks. Võistkonda tohib kuuluda kuni seitse mängijat.

Võistluste süsteem selgub pärast registreerunud võistkondade arvu teada saamist.
Teavitame võistkondi mängude ajakavast hiljemalt 12. veebruaril.
Esimene mäng algab kell 11.00
 
Registreerimisel vajalik võistkonna ühe liikme kontaktandmed: nimi, meiliaadress ja telefoninumber, võistkonna nimeks lõpetamise aasta ja soovi korral lisada midagi (kui erinev pange näiteks 2006-2008), teiste liikmete nimed ja lõpetamise aasta.
 
Registreeri võistkond SIIN

 

 


Tähistasime luutsinapäeva

13. detsember on luutsinapäev. Põhjamaades tähistatakse seda jõuluaja algusena, kui aasta kõige pimedamal ajal toovad valgesse riietatud noored, käes küünlad ning ühel neiul peas küünlakroon taas valguse. Selle aasta sügisest on meie koolis võimalik õppida rootsi keelt ning luutsinapäeva tähistamine on üks osa õppest. 13. detsembri hommikul said luciapäeva rongkäigust osa 5. klassid ja neile esinesid 6. ja 10. klassi õpilased õpetaja Eva-Tiina Põlluste juhendamisel. Suur tänu ka huvijuht Tuuli Särekanno ning muusikaõpetaja Gert-Ott Kuldpärgi toetusele.

Eva-Tiina Põlluste


Jätkame jõulukaartide saatmise traditsiooni

Jõulud on maagiline aeg ja meie õpilased teevad seda veel maagilisemaks vahel ka ise. Tublid 3A, 4B, 4C, 5A ja 5B klassi õpilased osalesid eTwinningu projektis, mille raames tegid jõulukaarte Poola, Kreeka, Horvaatia ja Hispaania õpilaste jaoks.

Õpilased kirjutasid nii inglise keeles kui ka eesti keeles. Samuti tegi 5.A klass ka video, kus rääkisid Eesti jõulutraditsioonidest ja traditsioonilisest jõulutoidust.

Juba oleme saanud ka mõned vastused.

Loodame, et tulevikus tekib võimalus kohtuda teiste riikide õpilastega ka veebi teel.

Tänan kõiki, kes osales projektis!

Inglise keele õpetaja

Julia 

 


Tulevased sündmused:


19.06 Põhikooli lõpuaktused kell 12.00
Gümnaasiumi lõpuaktus 16.00

Rohkem infot: huvitegevus -> sündmuste kalenderLogi sisse

Tunniplaan 

  

Klõpsa Padleti ikoonil ja

vaata näiteid IKT

kasutamisest koolitundides

 

"Aktiivne ja turvaline koolipäev"

 

 

Erasmus+ projektid

Kaasava hariduse põhimõtete rakendamise toetamine Tallinna koolides

Rohelise kooli programm on ülemaailmne ja selles osaleb ligi 60000 õppeasutust rohkem kui 72 maalt. Täpsemalt saab uurida FEE Eco-Schools Global kodulehelt. Programmi tegevusi koordineerib Eestis Tartu loodusmaja, liitunud õppeasutuste ja programmi kohta saab täpsemalt lugeda siit. Programm toob keskkonnahoidliku mõtteviisi õppeasutuse tegemistesse süsteemselt ja terviklikult, aidates lastel ja noortel kujuneda jätkusuutlikult mõtlevateks keskkonnateadlikeks inimesteks. Meie õppeasutus liitus programmiga aastal 2023.