EST ENG RUS

 


     


Tublid nuputajad

4. mail toimus Jakob Westholmi Gümnaasiumis Tallinna 3. ja 4. klassi õpilastele matemaatika nuputamisvõistlus „ROSIN“ .
Rõõmus - Osav - Sõbralik – Innukas - Nuputaja oli :
Mark Andreas Talts (3.a),  Andreas Ojala (3.c), Serena Rõõmussaar (4.a)  ja Uku Sander Leisalu (4.b).
Pärast pingelist võistlust saavutati 21 osalenud kooli seas tubli 9. koht.
Kiitus võistlemise eest!

 Juhendajad: Reet Loit, Elo Orav, Mari-Ann Kuusk, Anne-Ly Sarapuu


Meeskond Öökullid Postimehes

Tallinna Kristiine Gümnaasiumi keldrikorrusel käib kärme ehitustöö – aega on veel viimased nädalad, enne kui põhikooli robootikaringi õpilased pakivad kohvrid legosid täis ning lendavad Marokosse Eestit esindama. Meeskond Öökullid on järjekordselt võidukalt väljunud Eesti Lego League Challenge’i kohalikult robootikavõistluselt ning näitab Postimehele lähemalt, kuidas rahvusvaheliseks mõõduvõtmiseks valmistumine käib.

Postimehes ilmunud artiklit loe edasi siin...


Meie kooli õpilased särasid huvikooli teatrilaval

4. mail esitas Kopli huvikooli draamaring kaasaegsete reklaamiklippidega pikitud detektiiviloo. Näitetrupi kuuest esinejast olid kaks meie kooli õpilased.

Isikupäraste lavarollidega astusid üles  9.c klassi õpilased Mia Liine Diandra Blank ja Birgitta Reonda. Karakterrollid avasid õpilasi hoopis tavapärasest erinevast küljest. Hinnatav on õpilaste kirjandushuvi ja tahe oma oskuste arendamise nimel talv otsa vaeva näha.

Aitäh, Mia ja Birgitta, suurepärase lavadebüüdi eest!

Eesti keele õpetaja Piret Vahtra


Rõõmsameelne Tihhon

Eelmisel kevadel, seoses sündmustega Ukrainas, liitusid meie armsa kooliperega õpilased Ukrainast. Nende hulgas ka rõõmsameelne, õppimishimuline ja kõigiga sõbralik Tihhon, kes õpib praeguseks Tallinna Kristiine Gümnaasiumi 2.a klassis. Kuigi Tihhon on siinsesse kooliellu väga hästi sisse elanud, tunneb ta siiski puudust ka oma kodumaast ja koolist. 

Ukrainas õppis Tihhon programmi järgi, mis käsitles meie mõistes juba 5. klassi teemasid. Ilmselt ka sellest tingituna ning uudishimust maailma vastu tulenevadki Tihhoni säravad teadmised ning hoolsus, töökus ja püüdlikkus oma koolitöödes.

Kui Tihhon oma perega Eestisse saabus, siis õppis ta kõigepealt selgeks, kuidas Tallinnas liigelda. Talle jäävad uued teadmised kergelt meelde, seega oli see talle lihtne. Eesti inspireeris Tihhoni ka loominguliseks arenguks. Tihhon jätkas kodumaal alustatud peotantsutrennidega, milles ta on väga andekas. Tihhoni pere leidis Tallinnast oma kodumaa klubile sarnase õhkkonnaga tantsuklubi. Tulevikus on tal plaanis esineda Eesti peotantsu meistrivõistlustel. Lisaks võtab ta osa ka teatrirühma tegevustest ning tegeleb usinasti oma teatritegemiste toetamiseks vokaalsete võimete arendamisega.

Tihhon on tagasihoidlik poiss, kes ei ava ennast kohe, kuid ambitsiooni ja sihikindlust on tal piisavalt.  Tema kogus on juba 9 Eesti medalit. Vahel tuleb ette ka pingelisi olukordi, kus tuleb enne tantsupõrandale minekut kiiresti uus variatsioon selgeks õppida, kuid ta on alati sellega suurepäraselt hakkama saanud.

Tihhon koos oma perega on tänulik Eestile, koolile ja psühholoog Ivanile toetuse eest! Tihhonile jääb igaveseks meelde esimene päev Eesti koolis.

Tihhoni ema tsiteerides. „Aitäh! Te olete tõelised sõbrad! ­čç║­čçŽÔŁĄ­č笭čç¬.“

Autorid: Tihhoni ema Hanna ja klassijuhataja Kadri Toming


Maalinäitus / KONNAD looduses

30. aprillil tähistati konnade päeva. Konnadel on sünnist ja suureks saamisest alates saba, kuid täiskasvanuks saades kaob see ära.

Tule ja vaata näitust koolis ja leia üles millisel konnal on saba ja millisel mitte. Kunstiringi õpilased on väga täpselt edasi andnud konna välimuse ja tema elukeskonna.

Juhendaja Epp Korp


Tulevased s├╝ndmused:


19.06 P├Áhikooli l├Ápuaktused kell 12.00
G├╝mnaasiumi l├Ápuaktus 16.00

Rohkem infot: huvitegevus -> s├╝ndmuste kalenderLogi sisse

Tunniplaan 

  

Klõpsa Padleti ikoonil ja

vaata näiteid IKT

kasutamisest koolitundides

 

"Aktiivne ja turvaline koolipäev"

 

 

Erasmus+ projektid

Kaasava hariduse põhimõtete rakendamise toetamine Tallinna koolides

Rohelise kooli programm on ülemaailmne ja selles osaleb ligi 60000 õppeasutust rohkem kui 72 maalt. Täpsemalt saab uurida FEE Eco-Schools Global kodulehelt. Programmi tegevusi koordineerib Eestis Tartu loodusmaja, liitunud õppeasutuste ja programmi kohta saab täpsemalt lugeda siit. Programm toob keskkonnahoidliku mõtteviisi õppeasutuse tegemistesse süsteemselt ja terviklikult, aidates lastel ja noortel kujuneda jätkusuutlikult mõtlevateks keskkonnateadlikeks inimesteks. Meie õppeasutus liitus programmiga aastal 2023.