EST ENG RUSErasmus+ projekt „All we need is a new sySTEM“

Tallinna Kristiine gümnaasiumi õpilased ja õpetajad osalesid Portugalis Erasmus + projektis. Projekti raames külastatakse mitmeid koole ja riike. Sel korral oldi Portugalis, kus põhiteemaks oli virtuaalreaalsus ning liitreaalsus.
Õppetegevus toimus ühes Lõuna-Portugali väikelinnas nimega Batalha. Linn on väga uhke ja tuntud suursuguse kloostri poolest. Nädala jooksul tutvusime projektipartneri kultuuri, kooli ja õppekorraldusega. Kümnenda klassi õpilased said koos teiste rahvuste õpilastega lahendada virtuaal- ja liitreaalsuse ülesandeid. Peamiselt kasutati CoSpace Edu programmi. Ühe ülesande tulemusena valmis virtuaaltuur koolist. Abiks oli 360 kraadi kaamera ning CoSpace programm.
Õppereisi jooksul külastasime mitmeid tuntud vaatamisväärsusi. Külastasime koopaid, kloostreid, pühasid paiku, kus on end ilmutanud Neitsi Maarja ning jahutasime varbaid Atlandi ookeanis. Viimasel päeval saime mäkke ronida, et avastada üht kaunimat kindlust Euroopas – Pena lossi, kus viimased kuningliku pere liikmed elasid veel 20. sajandi alguses. Päeva teises pooles avastasime lõunamaa lõõskava päikese käes Portugali pealinna Lissaboni.
Hüvasti jätta oli raske, sest viie päeva jooksul loodi tugevaid sõprussuhteid. Loodetavasti kohtutakse veel…


Erasmus+ projekt "Code of Future Eco Friendly Robotics"

Tallinna Kristiine Gümnaasiumi 8.klasside õpilastel oli võimalus osaleda Erasmus+ projektis "Code of Future Eco Friendly Robotics ". Projekti põhirõhk on STEM (Science, Technology, Engineering, and Mathematics) teadmiste omandamisel ning uuete kogemuste saamisel. Sel korral külastasime Põhja-Makedooniat ja tutvusime nende kultuuri, koolielu ja õppekorraldusega. Noored said koostöös teiste  projektipartnerite õpilastega lahendada põnevaid ülesandeid nii koolis kui ka väljaspool õpperuume. 
Kõik osalejad jagati gruppidesse nii, et samast rahvusest noori oli igas grupis vaid üks.  Järgnevate päevade jooksul käis kogu suhtlemine ning robootikaga tegelemine läbi inglise keele. 
Oli tore näha, et õpilased leiavad kiiresti ühiseid tegevusi ja loovad sõprussuhteid. Ka kõik õhtud hotellikoridorides olid aktiivset tegevust ning mängu täis. 
Nädalse õppereisi jooksul oli meil lisaks koolitööle ja Lego Spike Prime robotite loomisele ka paar väljasõitu. Külastasime Põhja-Makedooni pealinna Skopjet ning sealselt Loodusmuuseumi ning loomaaeda. Ilm oli küll enamsti pilves ja vihmane, kuid see ei seganud meie avastamisrõõmu. Kui riigi kaguosas Koleshino juga vaatama läksime, saime juba korralikus kevadkuumas mäkke ronida ja võimsaid vaateid nautida.
Viimasel päeval hüvasti jättes olid paljudel pisarad silmas...
Aitäh Põhja-Makedoonia osapoolele vägeva kogemuse eest!!!

 


Robootikud Soomes

Märtsikuu viimasel nädalal osalesid meie kooli viienda klassi õpilased rahvusvahelises Erasmus+ robootikaprojektis Soomes. Õpilased said tegutseda VEX IQ töötubades ja vahetada robootikaalaseid kogemusi teiste riikide õpilastega. Lisaks Eesti õpilastele olid kohal ka Portugali, Itaalia ja Ungari noored. Tutvusime Soome kultuuriga ning külastasime Heureka teaduskeskust ja Viikki tehnikamuuseumi. Õpilastele kogemus väga meeldis ning kõige meeleolukamaks kujunes robootika töötubade kõrval jääauk, kus sai ennast pärast saunas käiku karastada.

Omandatud teadmisi ja oskusi saavad õpilased jagada kogu Tallinna Kristiine Gümnaasiumiga.

Juhendajad Kertu Saare ja Dina Mikfeldt


Erasmus + projekt "New generation schools in the light of education 4.0"

15-22.01.2022 viibisid meie kooli gümnaasiumi õpilased ja õpetajad Kertu Saare, Ilotana Haalen, Lauri Vilibert ning direktor Tiina Pall Lissabonis Erasmus + projektis New generation schools in the light of education 4.0


Erasmus+ projekt "The Code Of Future: Eco-friendly Robotics“

13.- 19. veebruarini osales meie kooli esindus Portugalis Erasmus+ projektis "The Code Of Future: Eco-friendly Robotics“. Veetsime nädala Agrupamento de Escolas de Portela e Moscavide koolis koos õpilaste ja õpetajatega Portugalist, Põhja-Makedooniast, Hispaaniast, Poolast ja Türgist. Tutvusime kohaliku koolimajaga, õppekorraldusega ning Lissaboni linnaga. Õpilased said rahvusvahelises seltskonnas  erinevaid robootika ülesandeid lahendada, kasutades mBot roboteid. Saime osaleda linnuvaatlusel ning kultuuriõhtul tutvuda teiste riikide kultuuriga. Saime värskendust ideepagasisse, kuidas õppida ja õpetada loodusteemasid. Eestlastele kohaselt saime olla ka eeskujuks prügikoristuses ning tutvustada teistele, kuidas meie oma kodumaal tegeleme sellega, et meil oleks puhtam keskkond. Alustada tuleb väikestest asjadest – puhtaks oma kodukant! Rääkisime Eestis toimuvatest traditsioonilistest talgutest ning ka digitaalsest koristuspäevast.  

Rõõm on koguda uusi ideid ning tutvuda teiste Euroopa koolidega, kuid alati on hea tagasi tulla, eriti kui mõistad, et meie kool on puhas ja renoveeritud. Ilm küll pole alati nii päikseline, kuid koolimajas on puhas ning õppevahendid kaasaegsed. Samas oli külastatud koolis õpilastel palju loovust ning rõõmu heast ilmast, enamik õpilastest veetsid oma vahetunnid õues, kus liikusid, mängisid palli ning nautisid ilma. Meie kliima küll alati seda ei soosi, kuid varsti on kevad ning paneb kindlasti mõtlema, kuidas rohkem õpilasi vahetundides õue saada. Ka meie koolihoovis on õpilastel võimalik palli mängida, ronida, jalutada või värskes õhus viibides sõbraga juttu ajada. 

Meie renoveeritud maja ning paremaid sportimistingimusi märkasid ka õpilased:

Holger Jürjo: Portugalis ma tundides ei osalenud, seega haridussüsteemi kohta ma midagi öelda ei saa. Saan öelda aga koolide välimuse kohta. Portugalis oli väga mõnus see, et vahetunnis sai välja minna ja seal puhata. Meie koolis on see samuti  võimalik, aga mitte nii mugavalt kui Portugalis. Portugalis soodustavad seda ka loomulikult ilmaolud. Meie koolis on aga parem väljas sporti teha. Meil on jalkaväljak, kossuplats, võrkpalliplats ning staadion. Portugalis sellist luksust ei eksisteerinud. Neil oli seal üks üsna kehv jalkaväljak, mis polnud isegi jalkaväljaku mõõtu. Portugali kool oli ka kuidagi "vaesema" välimusega kui meie kool.” 

Karl-Andro Lai: Eesti koolides on tehnoloogia kaasaegsem ja klassiruumid suuremad.

Portugalis oli terve kooliala peale vaid jalgpalliväljak, Eestis on enamasti igal koolil oma staadion, kus on tavaliselt ka lisaks jalgpalliväljak, kaugushüppe jaoks liivakastid ja vahel ka võrk- ja korvpalliplats (nagu meil). Meie kool on kuidagi uhkem: üks suur hoone, Portugalis oli mitu erinevat “väikest maja”, mis moodustasid kokku ühe kooli.

Projektis osalesid: Karl-Andro Lai, Holger Jürjo, Andi Olop, Sander Erik Loodsalu, õpetajad  Lauri Vilibert ja Karmen Aasma.


Tulevased sündmused:


20.06.2022 Põhikooli lõpuaktus - algab kell 14.00
21.06.2022 Gümnaasiumi lõpuaktus - algab kell 14.00

Rohkem infot: huvitegevus -> sündmuste kalenderLogi sisse

 

Tunniplaan

 

  

Klõpsa Padleti ikoonil ja

vaata näiteid IKT

kasutamisest koolitundides

 

"Aktiivne ja turvaline koolipäev"

 

 

Erasmus+ projektid