Maalinäitus / KONNAD looduses

30. aprillil tähistati konnade päeva. Konnadel on sünnist ja suureks saamisest alates saba, kuid täiskasvanuks saades kaob see ära.

Tule ja vaata näitust koolis ja leia üles millisel konnal on saba ja millisel mitte. Kunstiringi õpilased on väga täpselt edasi andnud konna välimuse ja tema elukeskonna.

Juhendaja Epp Korp

Konverents jätkusuutlikult mõtlevale noorele

Tallinna Kristiine gümnaasiumi õpilased võtsid aktiivselt osa Tallinna Haridusameti loodus -ja keskkonnahoiu teema-aasta konkurssidest ja olid kutsutud Tallinna Botaanikaaeda õpilaskonverentsile.

Elerin Aavik (9.c) saatis Palmimajja üles pandud õpilastööde näitusele enda loovtöö fotonäituse mesindusest ja mesilastest. (Juhendaja Marko Veinbergs)

Frank Lillemaa (7.d) ja Mirko Pihl (7.c) said tunnustuse loovprojektide konkursil loodusfotode eest, mis jäädvustati TKG koostööpäeva raames fotojahilt „Inimesega ja inimeseta“. (Juhendajad Liivia Enneveer ja Marko Veinbergs)

Laureen Rist (6.a), keda tunnustati ringmajandusele keskenduva loovprojekti eest, pidas kõne enda teosest, mis sündis taaskasutatud materjalidest.

(Juhendajad Karin Luuk, Epp Korp ja Tuuli Särekanno)

Uurimistööde konkursil sai tunnustuse Rain Martin Ohlau, kes pidas maha sütitava, teadusliku ja targa huumoriga vürtsitatud kõne bakteritest meie elukeskkonnas. (Juhendaja Marko Veinbergs)

Konverentsil osalejad said osa mitmekülgsest päevast – kuulati parimate tööde autorite harivaid ja mõtlemapanevaid ettekandeid, tutvuti botaanikaaia ekspositsioonidega koos Urmas Laansooga ning samblike salaeluga koos TÜ teaduri Polina Degtjarenkoga. Esimest korda sai näha ka Rohepealinn Tallinna maskotti Kimmut.

Tekst Marko Veinbergs

Fotod Tuuli Särekanno

Reigo Ahvena rütmide töötuba

Reigo Ahven on tuntud trummar ning meie kooli 5. ja 6. klasside õpilastel oli tore võimalus Unesco koolikontserdite projekti raames osaleda tema rütmide töötoas. Kaasa oli toodud hulgaliselt suuri ja väikseid trumme ning muid rütmipille. Õpilastest ja õpetajatest moodustati kokku uhke trummide ansambel.

Meeleolukas töötuba pakkus põnevust ning andis ülevaate, kui värvikat muusikat saab teha kasutades ainult rütmipille.

Kristi Saare külalisloeng

17. aprillil andis 12. klassile loengu tuntud investor Kristi Saare. Ise tutvustab ta end kui investor, ettevõtja, mentor ja rahatarkuse entusiast. Abituriendid kuulsid, mis on rahaga ümberkäimisel oluline meeles pidada ning kuidas alustada investeerimisega. Samuti anti näpunäiteid karjäärivalikute tegemiseks.

Loengu organiseeris õpetaja Kertu Saare

Kunstnik koolitunnis

6.D klassi tunnis käis üks väga huvitav külaline – kunstnik Eleri Paatsi „Tagasi kooli“ projekti raames, kes rääkis oma erialast ja sellest, millega ta tegeleb.

Kutsusime Eleri külla, sest oli vaja innustust ja inspiratsiooni. Kunstnik ei pidanud igavat loengut, vaid andis õpilastele võimaluse praktiliselt harjutada maalimistehnikaid. Kõige meeldejäävaim hetk oli see, et Eleri võttis kaasa topitud looma ning andis õpilastele võimaluse seda katsuda ja pildistada.

Õpilastel olid ette valmistatud ka küsimused kunstnikule, millistele ta meeleldi vastas. Täname, Eleri!

6.D klassi õpilased ja klassijuhataja

14.03 Emakeelepäev
27.03 Rahatarkuse päev
27.03 Playbox "Nostalgia"
08.06 Kooliaasta lõpuaktused
(v.a. 9. ja 12. klassid)
08.06 Vilistlaste kokkutulek
19.06 Põhikooli lõpuaktused kell 12.00
Gümnaasiumi lõpuaktus 16.00

Kaasava hariduse põhimõtete rakendamise toetamine Tallinna koolides

Rohelise kooli programm on ülemaailmne ja selles osaleb ligi 60000 õppeasutust rohkem kui 72 maalt. Täpsemalt saab uurida FEE Eco-Schools Global kodulehelt. Programmi tegevusi koordineerib Eestis Tartu loodusmaja, liitunud õppeasutuste ja programmi kohta saab täpsemalt lugeda siit. Programm toob keskkonnahoidliku mõtteviisi õppeasutuse tegemistesse süsteemselt ja terviklikult, aidates lastel ja noortel kujuneda jätkusuutlikult mõtlevateks keskkonnateadlikeks inimesteks. Meie õppeasutus liitus programmiga aastal 2023.