Kristiine gümnaasium tähistab 99. sünnipäeva minikonverentsiga

Tallinna Kristiine Gümnaasium tähistab teisipäeval, 13. veebruaril oma 99. sünnipäeva minikonverentsiga „Meie Eesti“. Kell üheksa algaval konverentsil esinevad kooli aulas 1.-6. klassi õpilased ning külalised: endine jalgpallur Teet Allas, keskkonnaekspert ja loodusfotograaf Olavi Hiiemäe ja reklaamivõrgustiku SmartAD juht Rando Rannus.

Minikonverents koosneb kolmest osast. Esimese osa ettekanded on teemal „Minu kodu“, teises osas keskendutakse Eestimaa loodusele ning kolmandas osas meie inimestele.

Konverentsi eestvedaja Piret Vahtra sõnul on tegemist kooli 90. juubelil alustatud traditsiooniga, mis on muutunud õpilaste poolt üheks aasta hinnatuimaks ürituseks gümnasistidele, kes esitlevad igal aastal sünnipäeva konverentsil oma uurimuste tulemusi. „Sel aastal on uurimuste tegijad 1.-6. klassi õpilased. Nende ettekannetes näeme õpilase silmade läbi Eesti kodu, loodust ning kooliga seotud inimesi: vilistlasi, lastevanemaid ja õpetajaidki.

Konverentsi ajakava

9.00 1.-2. klass „Minu kodu“
10.30 3.-4. klass „Eestimaa loodus“
12.00 5.-6. klass „Meie inimesed“

Tallinna Kristiine Gümnaasium asutati 13. veebruaril 1919. aastal. 2018. aastal lõpetab kooli 93. lend.

Tunniplaani muutus

Seoses kehalise kasvatuse välitundidega muutub esmaspäeval, 29.01.2018 tunniplaan.

Uut tunniplaani näeb SIIT.

Kutse minikonverentsile

Juubeliaasta lend sai koolisõrmused

19. jaanuaril sai 11.ab klass kätte Kristiine Gümnaasiumi sõrmused.

Klassisruumis ootas meid pidulikult kaunistatud laud ahvatlevate maiustustega. Meid õnnitles kooli direktor, kes soovis 94.lennule edu oma eesmärkide realiseerimisel ja ettevõtlikkust kooli 100.sünnipäeva ürituste läbiviimisel.Klassijuhataja luges koos heade soovidega kooli juubeliraamatust ette eelmise lennu omaloomingulise luuletuse.
Sõrmused asetati peekrisse ning peale valati lastešampus, kõik õpilased võtsid kordamööda peekrist lonksu, soovisid üksteisele häid soove, lugesid ette rahvatarkusi, mida elus võib tihti vaja minna. Seejärel võttis iga õpilane peekrist sõrmuse ning pani selle omanikule pidulikult sõrme.
Rituaal oli huvitav ja kooli sümboli kättesamine jääb klassile kauaks meelde.

Elizabeth Nadjuk
11.ab

Kehalise kasvatuse välitundide graafik ja kord

Toimuvad 29.jaanuar – 29.märts

HINDAMISE KORD

Õpilane peab selle perioodi jooksul käima 4x välitunnis. Õpilane võib ühe nädala jooksul osaleda mitmes välitunnis. Juhul kui õpilane ei saa tervislikel või mõnel muul põhjusel tundides osaleda, tuleb õpetajat sellest teavitada ning sooritab seejärel kirjaliku töö antud spordiala kohta.

CURLING (Tondiraba jäähall, Varraku 14); Arti Lindvest, Margus Luik 9.-11.kl. Pileti hind 5 €
UISUTAMINE (Harju tänaval); Tene Järvsoo neljapäeviti, Raina Luhakooder teisipäeviti, 6.-11.kl. Laenutus 3 eurot, enda uiskudega tasuta.
SUUSATAMINE (Nõmme Spordikeskus, Külmallika 15a); Arti Lindvest, Margus Luik, 6.-11.kl Kolmapäeviti 15.00, 15.30, 16.00 – tundide algusajad

Reedeti 14.00, 14.30, 15.00, 15.30 – tundide algusajad
Suusalaenutus 2.50 €, oma suuskadega tasuta!

SPORTKEEGEL (Mustamäel, Laki 36); Arti Lindvest, Margus Luik; kolmapäeviti; 6.-10 kl. Pileti hind 2.50 €.
Täpsema info uisutamise, sportkeegli ja curlingu kohta edastame klassiti e-kooli ja kajastame kehalise kasvatuse stendil.

T 29.05 9. klassi viimane koolikell kell 13.05
K 30.05 abituuriumi tutipäev