EST ENG RUS

Nutilabor



Robootikute edukas (virtuaal)osalemine FIRST LEGO League Eesti finaalis

7-8 . märtsil toimus Tallinna lauluväljakul robootikavõistluse FIRST LEGO League Eesti finaalvõistlus. Eelevoorust oli finaalivõistlusele pääsme lunastanud ka meie kooli robootikameeskond Öökullid. Arvestades asjaolusid (karantiini tõttu osales meeskond virtuaalselt) väljusid Öökullid võistlusest suurepärase tulemusega saavutades 43 osalenud meeskonna seas 2. koha robotimängus ja lisaks pälvis meeskond ka Inspiratsiooni karika. Kuidas see kõik teoks sai on kirjas juba allpool.

Vähem kui 16 tundi enne võistluse algust saabus uudis koolimaja ja õpilaste karantiini paigutamisest, mis tõmbas kriipsu peale igasugusele füüsilisele osalemisele võistlusel. Kuna robootikameeskond oli karantiiniteate hetkel just harjutamas järgmise päeva võistluseks, jõudsid nad üheskoos veel enne kojuminekut teha ühe foto, et saata sellega sõnum kaasmeeskondadele ja korraldajatele. Nii korraldajad kui ka juhendaja mõistsid, et õpilased on suure ettevalmistustöö ära teinud ja tugeva meeskonna kõrvalejäämine oleks kurvastav kõikidele nii meeskonnale kui ka korraldajatele/kaasvõistlejatele. Võistluse korraldusmeeskond ja Öökullide juhendaja Lauri Vilibert asusid reede õhtul otsima võimalusi, kuidas oleks võimalik meeskonnal ikkagi võistlusel osaleda- Lauri kaasas lapsepõlvesõprade abi ja laupäeva hommikuks oli meeskonna boksi jõudnud humoorikas aga samas ka kurva sisuga plakat, mis teavitas kaasvõistlejaid Öökullide eemalejäämise põhjustest. Korraldusmeeskonna operatiivse organiseerimise tulemusel oli meeskonnale laupäevaks loodud võimalus osaleda hindamistel videosilla vahendusel- iga õpilane asus enda kodus ja üle Skype grupivideokõne suudeti oma innovatsiooniprojekt ja põhiväärtuste ülevaade ka edukalt kohtunikele toimetada. Küsimuseks jäi veel robotimängu läbiviimine. Laupäeva pealelõunal õnnestus juhendaja Lauri Vilibertil loetud tundidega leida ruum koos võistluslaua ja otseülekandeks vajaliku tehnikaga, mille vahendusel siis kanti üle ja salvestati ka Öökullide robotimäng võistluspaigas ettemängimiseks. Olgu siinkohal öeldud, et ohutuse huvides toodi kaks robotimängus osalenud õpilast kodudest kohale lapsevanemate poolt eraldi sõidukitega ning enne ruumi sisenemist riietusid nii juhendaja kui ka kaks osalenud õpilast kaitseülikondadesse, katsid näo spetsiaalsete maskidega ning kandsid kogu lindistuse vältel ka kaitsekindaid, et minimeerida võimalikku teineteise nakatamist kui keegi neist oleks olnud nakatunud viirusega. Lõpp hea kõik hea ehk pole olemas lahendamatuid olukordi kui on tahet kohaneda olukorraga saab lahendada edukalt ka kõige keerukamad situatsioonid.


Robootikameeskonna edukas esinemine

Möödunud nädalavahetusel saavutas meie kooli robootikameeskond "Öökullid" väärt tulemuse FIST LEGO League võistlussarjas. Pühapäeval toimunud Põhja-Eesti II eelvoorus, kus osales 36 meeskonda, võitsid Öökullid kaks kõige väärtuslikumat karikat. Kõiki teisi meeskondi edestati robotimängus, millega saavutati robotimängu esikoht ja pälviti ka eelvooru kõige väärtuslikum karikas - Põhja-Eesti eelvoor II Meistrikarikas. Lisaks paluti neljal meeskonnal suurel laval tutvustada oma uurimusprojekti ning nelja meeldejäävama projekti hulka kuulukas ka Öökullide uurimus teeaukudest ja nende kaardistamisvõimalustest. Oma tulemusega pääses meekond edasi finaalvõistlusele, mis toimub märtsis.
Meeskonda kuulusid Sebastian Jung, Joonatan Jung, Sander Erik Loodsalu, Silver Samuel Loodsalu, Oskar Kukk, Adrian Abner, Johannes Hanni, Aleksander Lomp, Oliver Kask ja Hugo Rupert Nurmsalu.
Öökullide juhendajaks on õpetaja Lauri Vilibert.

PALJU ÕNNE!


ÖÖkullide edukas esinemine Türgis

Öökullide edukas esinemine rahvusvahelisel võistlusel

22.-25.mail toimus Türgis, Izmiri linnas robootikavõistlus „FIRST LEGO League Turkey Open International“, kuhu oli kutsutud Eestit esindama Tallinna Kristiine Gümnaasiumi robootikaring „Öökullid“. Robootikaringi liikmed pälvisid selle kutse tänu Eesti FIRST LEGO League sarjas saavutatud meistritiitlile.

Turkey Open International võistlus oli üks neljast selleaastasest suurvõistlusest, võistlusel osales enam kui 80 meeskonda 42 riigist. Neljal võistluspäeval tuli meeskondadel rinda pista robotimängus, tutvustada kohtunikele oma hooajateemalist uurimisprojekti ja innovaatilist lahendust. Lisaks dekoreerisid ka kõik meeskonnad oma võistlusboksi kõikvõimalike dekoratsioonidega ning vahetasid omavahel teadmisi ja kogemusi elust olust ja robootikast.
Puudu ei tulnud ka tantsust ja trallist, sest iga võistluspäev lõppes meeleoluka ühistegevusega.

Meeskonna „Öökullid“ robotimängu tulemus jäi sel korral Euroopa keskmistega ühele pulgale, kuid hoolimata pikkadest ja väsitavatest võistluspäevadest ning tagasihoidlikust tulemusest tundsid meeskonnaliikmed suurt rõõmu võistlusel osalemise pärast ja poiste endi hinnangul said nad kaasa suure hulga uusi teadmisi ja kogemusi. Eelpoolmainitut plaanitakse uuel hooajal ka kõikide teiste robootikahuvilistega jagada- just teadmiste jagamine on olnud ka meeskonna eelneva hooaja suurimaks märksõnaks, sest läbi hooaja on pöidlahoidjaid hoitud oma tegemistega kursis Facebooki fännilehe kaudu. Lisaks fännilehel postituste tegemisele alustasid Öökullid ka õppevideote valmistamisega, mille käigus jagati oma teadmisi ja kogemusi teistega- kindlasti soovitakse õppevideote sarjaga oma Youtube kanalil jätkata ka uuel hooajal.

Suurvõistluse lõppakord oli aga meeskonna üllatuslik. Nimelt omistati meeskonna juhendajale- Lauri „Öökullipapa“ Vilibertile Coach/Mentor Awardi tähistav auhinnakarikas. Tegemist on FIRST LEGO League suurvõistlustel juhendajale või mentorile omistatava karikaga pikaajalise ja sihikindla töö eest robootikavaldkonna edendamisel. Palju õnne nii meeskonnala kui ka juhendajale tubli tulemuse puhul!


Öökullid võitsid ülebaltilise Minecrafti võistluse

(Kristiine gümnaasiumi direktor Tiina Pall, Haridus- ja Teadusministeeriumi esindaja Kristel Rillo, Öökullide pikaajaline juhendaja Lauri Vilibert , Microsoft Eesti juht Mart Mäe ja Vaata Maailma SA juhataja Kristi Kivilo õnnitlevad võidukat meeskonda)


Rahvusvahelise IT-hariduse nädala jooksul kutsuti kooliõpilasi kõigist Balti riikidest pöörama tähelepanu kohalikule kultuuripärandile ja ehitama selle elemente Minecrafti mängu virtuaalkeskkonda. Võistlus toimus 1.-8. detsembrini ja leidis aset juba viiendat korda.

Vanima vanusegrupi (15-18 aastased) võitis eelmisel aastal Baltikumi üldvõidu pälvinud meeskond Öökullid (meeskonda kuuluvad praegused ja endised Kristiine gümnaasiumi õpilased), kelle ehitatud Estonia teater pälvis selgi korral kõrgeima skoori ka Läti ja Leedu žüriidelt ning valiti Balti riikide parimaks tööks. Sel aastal püstitasid noored virtuaalkeskkonda muljetavaldavalt detailitäpse Estonia teatri. Ehitise muutis põnevaks Redstone programmeerimiskeele abil loodud valguslahendused, mida oli võimalik kontrollida suure saali valguspuldist. Samuti oli võimalik teatris vaadata lühikest etendust

“Loovus, koostööoskus, aja- ja tegevuste planeerimise oskus, probleemilahendusoskus, suhtlemisoskus... need on vaid esimesed pähe tulevad oskused, mis Minecrafti võistlusel osalejate tegevust kõrvalt jälgides täheldada võis. Kui lisada siia kultuuripädevus, mis võistluse seekordse teemaga väljakutseks seati, ja ka väga erinevate õppeainete teemad, näiteks keemilised elemendid ja nende kooslused, elektri juhtimine ja palju muudki, siis oli selle nädala jooksul võistlusel osalejatel õppimist või õpitu kasutamist väga palju,” kommenteeris võistlust Haridus- ja Teadusministeeriumi esindaja Kristel Rillo, kelle lapsed ka ise võistlusest osa võtsid. “Programmeerimist nähakse tihti kui väga keerulist tegevust, kuid Minecrafti mängides kirjutavad lapsed oma tegevuse lihtsustamiseks koodi ilma, et seda programmeerimiseks oskavad lugeda. Loodan, et Vaata Maailma SA ja algatust eest vedavad ettevõtted pakuvad sellist elamust lastele ka edaspidi,” lisas Rillo.

Vaata videot parimast Baltikumi ehitisest siit


Öökullid tõid Balti riikide Minecrafti ehitusvõistluse peavõidu Eestisse

Baltimaade võistluse "Minecrafti eri! Tuleviku Eesti, Läti ja Leedu" peavõidu sai Eestist pärit meeskond Öökullid. Virtuaalne ehitusvõistlus toimus detsembri alguses ning oli osaks rahvusvahelisest IT-hariduse nädalast KoodiTund (Hour of Code).

Võistlus leidis aset populaarse ja hariva arvutimängu Minecraft virtuaalkeskkonnas. Nädala jooksul püstitasid noored võistlejad Minecrafti maailma tulevikunägemusi sellest, kuidas näeb elu Eestis, Lätis ja Leedus välja 10, 25 või 100 aasta pärast.

Eestis registreeris võistlusele ligi 100 meeskonda, keda hinnati kolmes vanuserühmas (7-11, 12-15 ja 16-18 aastased). Hindamisel pöörati tähelepanu tööde originaalsusele, loomingulisusele ja tehnilisele teostusele. Baltikumi üldvõidu ja keskmise vanusekategooria parima ehitise Eestis püstitas meeskond Tallinna Kristiine Gümnaasiumi õpilaste meeskond Öökullid koosseisus Kristjan Mäetalu (15), Oliver Sild (15) ja Elvis Eelmaa (15). Rahvusvahelisele žüriile avaldas muljet noorte ehitatud maailma detailsus ja oskuslik viis, kuidas oli kasutatud Minecrafti maailma ning Redstone’i programmeerimise võimalusi.

Võidtööga on võimalik tutvuda SIIN

Palju õnne!!


Tulevased sündmused:


14.03 Emakeelepäev
15.03 Maleturniir
27.03 Rahatarkuse päev
27.03 Playbox "Nostalgia"
______________________________
16.05 Perepäev
08.06 Kooliaasta lõpuaktused
(v.a. 9. ja 12. klassid)
Kell 11.00 1.-4. klasside aktus
Kell 12.00 5.-8, 10.-11. klasside aktus

08.06 Vilistlaste kokkutulek
27.05 9. klasside lõpukell
28.05 12. klasside lõpukell
19.06 Põhikooli lõpuaktused kell 12.00
Gümnaasiumi lõpuaktus 16.00

Rohkem infot: huvitegevus -> sündmuste kalender



Login

Tunniplaan 

  

Klõpsa Padleti ikoonil ja

vaata näiteid IKT

kasutamisest koolitundides

 

"Aktiivne ja turvaline koolipäev"

 

 

Erasmus+ projektid

Kaasava hariduse põhimõtete rakendamise toetamine Tallinna koolides

Rohelise kooli programm on ülemaailmne ja selles osaleb ligi 60000 õppeasutust rohkem kui 72 maalt. Täpsemalt saab uurida FEE Eco-Schools Global kodulehelt. Programmi tegevusi koordineerib Eestis Tartu loodusmaja, liitunud õppeasutuste ja programmi kohta saab täpsemalt lugeda siit. Programm toob keskkonnahoidliku mõtteviisi õppeasutuse tegemistesse süsteemselt ja terviklikult, aidates lastel ja noortel kujuneda jätkusuutlikult mõtlevateks keskkonnateadlikeks inimesteks. Meie õppeasutus liitus programmiga aastal 2023.