Loovtööde näitus avatud

3.aprillil toimus 8. klasside loovtööde näituse avamine Tallinna Keskraamatukogu võõrkeelse kirjanduse osakonnas (Liivalaia 40).

Näituse avamisel tutvustasid 8. a klassi õpilased esmalt näitusel olevaid töid ja seejärel esitlesid ülejäänud õpilased neid loovtöid, mida näitusel näha ei saa.
Sellel aastal valmis palju huvitavaid ja omanäolisi töid, millega võivad kõik huvilised tutvuda 30. aprillini.

Sellel näitusel on järgmiste õpilaste loovtööd:

Sajjal Hussain „Öökullid erinevates stiilides“
Laura Kann „Värvipliiatsitega mood läbi aegade“
Eliise-Anette Muuga „Erinevates tehnikates kiskjad“
Regiita Müür „Aerosoolvärvidega universumi väljendamine“
Georg Paumets „Jalgpalli fotograafia“
Mia Erika Peterson „Graafiline joonistus/peitepilt“
Greete Attemann-Deacon „Joonistamine erinevate arvutiprogrammidega“
Kati Härma „Vesivärvid“
Margit Kunnus „Koomiks“
Kristina Suumann „Kombinesoon“
Tuuli Alliksaar ja Kirsika Kaljuste „Rõivakollektsioon Lolita stiilis“

Täname kunstiõpetaja Epp Korpi, klassijuhataja Kristel Jürgensoni ja Tallinna Keskraamatukogu võõrkeelse kirjanduse osakonna töötajaid meeldiva koostöö eest!

Ülevaate näituse avamisest leiab siit

Eelkooli lõpetamine

Kolmapäeval, 18.aprillil toimub eelkooli lõpetamine

16.25-17.00 on lastel  üks tund

16.25-17.00 on aulas lapsevanematele info edastamine:

* kokkuvõte  eelkooli aastast (eelkooliõpetajad)

*1.klassi vastuvõtt  (õppealajuhataja Anu Rannus)

17.00 eelkooli laste esinemine

17.15 soovijatele kooliruumidega tutvumine​

Riigikogu külastus

Neljapäeval, 29. märtsil külastas 11. klass riigikogu. Riigikogu on Eesti Vabariigi parlament, kellele kuulub Eestis seadusandlik võim. Riigikogus on 101 liiget. Valimisiga on 18 aastat ja ise saab saadikuks kandideerida alates 21. eluaastast.

Pärast riigikogusse sisenemiseks vajaliku turvakontrolli läbimist võttis 11. klassi vastu giid Ott, kes rääkis pikemalt riigikogu majast. Külastati kolme ruumi - Valget saali, mis on riigikogu esindusruumiks, vestibüüli, kus asub Toompea lossi makett, ja riigikogu istungisaali. Maketi abil anti ülevaade Toompea lossi ajaloost ja eri ajastutest pärit hoonete paiknemisest.

Riigikogu istungit kahjuks jälgida ei õnnestunud, kuna tegu oli pühadeeelse päevaga ning saadikud olid juba lahkunud. Saadud teadmisi saame kasutada erinevates ainetundides.

Andre Rosin
11.ab

Lugemistund Sääse raamatukogus

18.märtsil oli 5.b klass külaliseks Sääse raamatukogus. Külastus oli tänuks eduka osalemise eest Tallinna Keskraamatukogu lugemisprogrammis. Meie kooli 5.b klass oli Sääse piirkonna aktiivseim lugeja nii võistulugemise esimeses voorus kui ka aasta kokkuvõttes.

Sääse raamatukogu juhataja Piret Heinsaar tutvustas eakohast uudiskirjandust, õpetas kasutama raamatukogu teabekataloogi ESTER, näitas, kuidas laenutada e-raamatuid.

Rühmatöös pidid õpilased ette valmistama raamatute tutvustused. Selleks tuli kasutada teoste sisukokkuvõtteid, autori teksti kui ka leida arvutist vastav treiler. Kõik rühmad said esitlustega hästi hakkama.

Saime kaasa lugemiseks soovitatud raamatute nimekirja ja lapsevanema nõusoleku ankeedi, mis tuleb igal õpilasel esitada enne raamatukogu lugejaks registreerimist.
Sääse raamatukogu ootab lugema kõiki meie kooli õpilasi.

Loovtööde näitus

R 21.09 pärast teist tundi ÕE koosolek