EST ENG RUS

 


     


Eesti kirjanduse pidunädal

Eesti kirjanduse päev on igal aastal 30. jaanuaril. Selle  päeva riiklikuks tähtpäevaks ja lipupäevaks muutmisega väärtustatakse kirjandust. Uus riiklik tähtpäev on Anton Hansen Tammsaare sünniaastapäev.

Meie koolis on võimalik kirjandusteadmisi täiendada Tammsaare loomingule pühendatud lauamänguga. Kõik huvilised on oodatud raamatukokku seda uudistama.

2. ja 3. kooliastmele toimuvad sel nädalal kirjandusteemalised viktoriinid ja ainevõistlused.

Kutsume kõiki õpilasi virtuaalsele kohtumisele kirjanik Andrus Kivirähkiga täna, 29. jaanuaril ETV2 saates „Plekktrumm“.

Oma teadmisi luuletaja Doris Kareva kohta saate panna proovile Rahvusraamatukogu digiviktoriinis https://www.rara.ee/materjalid/doris-kareva/

Kirjanduslikku pidupäeva meile kõigile!

Eesti keele õpetaja Piret Vahtra


Edukas loovtööde kaitsmine

18. jaanuaril oli 8. klasside loovtööde kaitsmise esimene voor, mis oli harukordselt edukas. Loovtööd olid korrektselt vormistatud. Praktilised osad näitasid õpilaste aktiivset õpihuvi ja head koostööd juhendajatega. Ladusad ja ilmekad kaitsmiskõned väärisid kiidusõnu.

7. kaitsmisgrupi tööd olid tunnistuseks meie kooli õpilaste käsitööhuvist. Margaret Luberg esitles Iiri pitsi motiividega dekoratiivpatja, Sandra Öbenik heegeldatud kaisuloomi, Anni Leppmaa tööstusjääkidest kleiti. Paula Teesaar kasutas ära oma talu mett ja valmistas mesilasvahast küünlaid.

Loovtöö kui õppevorm on meie kooli õpilaste hulgas populaarne: avardab silmaringi, võimaldab tegelda meelisvaldkonnaga ja aitab arendada erinevaid pädevusi.

Õpetaja Piret Vahtra


Kehalise kasvatuse välitunnid

22.01.2024 - 29.03.2024
 
HINDAMISE KORD

Õpilane peab selle perioodi jooksul käima vähemalt 4x välitunnis. Juhul, kui õpilane ei saa tervislikel või mõnel muul põhjusel tundides osaleda, tuleb õpetajat sellest teavitada.
 
SPORTKEEGEL (Laki põik 4, Decora ehitusmaterjalid maja, Mustamäe keegel); 6.-9.klass; Arti Lindvest, Margus Luik.
Hind 3 € (1 tund). Sportkeegli tundidel on kindel graafik klasside kaupa.
 
JÄÄKEEGEL (Tondiraba jäähall, Varraku 14); 10.-11.klass; Angela Taro, Margus Luik.
Hind 7 € (2 tundi). Jääkeegli tundidel kindel graafik klasside kaupa.
 
UISUTAMINE (Harju tänaval ja Mustamäe uisupargis); 6.-11.klass; Angela Taro, Raina Luhakooder. Harju tänaval teisipäeviti ja Mustamäe uisupargis (Männi park, Keskuse 1) neljapäeviti. Laenutus 4,50 € (1 tund), isiklike uiskudega tasuta. Uisutamine teisipäeviti ja neljapäeviti kindla graafiku alusel klasside kaupa.
 
SUUSATAMINE (Nõmme Spordikeskus, Külmallika 15a); 6.-11.klass; Arti Lindvest, Margus Luik.
Suusalaenutus 3 €, isikliku suusavarustusega tasuta. Suusatamine reedeti 14.00 - 15.30 (sellel vahemikul tuleb tundi alustada), kestvus 1 tund.
 
Täpsem info uisutamise, jääkeegli ja sportkeegli kohta edastatakse õpilastele eKooli ja kajastatakse kehalise kasvatuse stendidel.

Vilistlaste korvpalliturniir

REGISTREERI VÕISTKOND SIIN


Advendikontserdid

Jõuluootus on kaunis aeg, kus süütame küünlaid ning laulame koos jõululaule. Tähistame seda meie advendikontserditega, kus õpilased esitavad tundides õpitud laule. Kuid seekord mitte ainult. Pärast väikest pausi on taas hoo sisse saanud mudilas- ja lastekoorid õpetajate Eva-Tiina ja Gert-Oti juhendamisel. Just advendikontserdil said need uued koosseisud teha oma debüütesinemised. 

Suur tänu meie tublidele muusikaõpetajatele - Helen, Gert-Ott ja Eva-Tiina!


Tulevased sündmused:


19.06 Põhikooli lõpuaktused kell 12.00
Gümnaasiumi lõpuaktus 16.00

Rohkem infot: huvitegevus -> sündmuste kalenderLogi sisse

Tunniplaan 

  

Klõpsa Padleti ikoonil ja

vaata näiteid IKT

kasutamisest koolitundides

 

"Aktiivne ja turvaline koolipäev"

 

 

Erasmus+ projektid

Kaasava hariduse põhimõtete rakendamise toetamine Tallinna koolides

Rohelise kooli programm on ülemaailmne ja selles osaleb ligi 60000 õppeasutust rohkem kui 72 maalt. Täpsemalt saab uurida FEE Eco-Schools Global kodulehelt. Programmi tegevusi koordineerib Eestis Tartu loodusmaja, liitunud õppeasutuste ja programmi kohta saab täpsemalt lugeda siit. Programm toob keskkonnahoidliku mõtteviisi õppeasutuse tegemistesse süsteemselt ja terviklikult, aidates lastel ja noortel kujuneda jätkusuutlikult mõtlevateks keskkonnateadlikeks inimesteks. Meie õppeasutus liitus programmiga aastal 2023.