logo logo tallinna kristiine gümnaasium

7. klasside õpioskuse võistlus

Tallinna Kristiine Gümnaasiumis õpivad heade õpioskustega õpilased. Meie kooli õpilased Johanna Kaup, Felix Oliver Kuuse, Kristina Suumann, Regiita Müür ja Mia Erika Peterson saavutasid Tallinna 7. klasside õpioskuste võistlusel 7. koha. Õpilasi juhendas klassijuhataja Kristel Jürgenson.

Rahvuskultuuride nädal

Seoses rahvuskultuuride nädalaga toimus 6. aprillil TKGs väliskülalistega inglisekeelne üritus, kus käsitleti Euroopa Liidu ja Eesti Euroopa Liidu eesistumisega seotud teemasid.

Sündmus oli suunatud 9. klassidele ja gümnaasiumiastmele. Esinejatena astusid üles Euroopa Liidu Sekretariaadi eesistumise kommunikatsiooninõunik Katri Link ja Martin Karner, kes vastutab samas institutsioonis välis-, kaitse- ja arenguasjade kohtumiste ettevalmistamise eest.

Esimeses osas tegid esinejad lühiülevaate oma õpingutest ja rahvusvahelisest karjäärist. Pärast seda rakendasime õpilastega interaktiivsest äppi ja hääletasime, millised Euroopa Liidu ja Eesti Euroopa Liidu eesistumist puudutavad teemad rohkem huvi pakkusid ja lektorid kujundasid oma esinemise vastavalt sellele.

Õpilased said väga hea keelepraktika ja uusi teadmisi Euroopa Liidu ning 1. juulil algava Eesti Euroopa Liidu eesistumise kohta.​

Vestlusringid lastevanematele

J.Liivi luulekonkurss kui väärtuste kandja

J.Liivi luulekonkursi klassivoorud 10.-27.märtsini andsid hea võimaluse tajuda kirjandust kui rahvusliku identiteedi alust ja avaliku suhtluse vahendit. Iga õpilane sai võimaluse analüüsida enda ja oma kaaslaste suutlikkust selgelt, asjakohaselt ja ilmekalt esineda.

29.märtsil toimus luulekonkursi koolivoor. Tunnustame kõikide esinejate enesekindlust, motiveeritust ja ilukirjandusliku sõnumi isikupärast ettekandmist.
5.-8.klassidest tõstame esile Eliis Ränisoo 6.a, Daniil Kalve 6.b, Felix Oliver Kuuse7.a, Madli Kaljo 8.a

Vanemas kooliastmes oli palju võrdväärseid esinejaid. Silmapaistvamateks osutusid Lisanne Aasmäe 9.a, Džavad Alijev 10.ab, Eva-Liina Metsaluik 10.ab, Kristo Toots 11.ab, Liisa-Lotta Johanson 12.ab.

Luulekonkursi linnavoorus 10.aprillil esindavad meie kooli Džavad Alijev, Lisanne Aasmäe ja Madli Kaljo.

Edukas esinemine!

KAISA VILU 12ab klassist osales edukalt vabariiklikul vene keele kui võõrkeele olümpiaadil

Tallinna Kristiine Gümnaasium
     Nõmme tee 32