Viimati lisatud

Esimene Live-koolitund 7.-12. klassidele HTM ja Telia eestvedamisel

Tallinna Haridusamet kutsub kõiki 7.-12. klasside õpilasi ja õpetajaid osalema esimeses interaktiivses live-koolitunnis 2. aprillil kell 11:00 - 12:00, kus teadusuuringuid appi võttes arutletakse, milline on tegelikult tõhus õppimine.

Täpsem info: https://kultuurikatel.ee/sundmus/esimene-live-koolitund-kuidas-tohusalt-oppida/

Tund kantakse üle Inspira kanalis, mis on leitav Telia TVs, www.teliatv.ee  ja Telia TV äpist ning Haridus- ja Teadusministeeriumi Youtube’i kanalis https://youtu.be/UWiXqW-_E5c

TKG Laste Kunst

Meie kooli õpilaste kunstitöid saab vaadata TKG Laste Kunsti Facebooki lehel, mis asub SIIN või Instagramis, mille leiab SIIT .

Arvutite laenutus

Lapsevanematel on võimalus taotleda kaugõppe perioodiks koolilt arvuti.

Palume digitaalselt allkirjastatud taotlus saata kooli üldmeilile kristiine@kristiine.edu.ee

Taotluse leiate SIIT

Innove soovitused

Innove õppekava- ja metoodikaagentuur on valmistanud lühikesed nõuandevideod õpilastele, õpetajatele ja lapsevanematelekoduõppega toimetulekuks. Videod võtavad lühidalt kokku kõige olulisema praegusel keerukal perioodil. Õpilastele annavad videotes nõu 8. ja 10. klassi õpilased ise, vanematele aga Innove spetsialistid. Kõik videod on saadaval nii eesti kui ka vene ja inglise keeles.

EESTI KEELES

VENE KEELES

INGLISE KEELES

Robootikute edukas (virtuaal)osalemine FIRST LEGO League Eesti finaalis

7-8 . märtsil toimus Tallinna lauluväljakul robootikavõistluse FIRST LEGO League Eesti finaalvõistlus. Eelevoorust oli finaalivõistlusele pääsme lunastanud ka meie kooli robootikameeskond Öökullid. Arvestades asjaolusid (karantiini tõttu osales meeskond virtuaalselt) väljusid Öökullid võistlusest suurepärase tulemusega saavutades 43 osalenud meeskonna seas 2. koha robotimängus ja lisaks pälvis meeskond ka Inspiratsiooni karika. Kuidas see kõik teoks sai on kirjas juba allpool.

Vähem kui 16 tundi enne võistluse algust saabus uudis koolimaja ja õpilaste karantiini paigutamisest, mis tõmbas kriipsu peale igasugusele füüsilisele osalemisele võistlusel. Kuna robootikameeskond oli karantiiniteate hetkel just harjutamas järgmise päeva võistluseks, jõudsid nad üheskoos veel enne kojuminekut teha ühe foto, et saata sellega sõnum kaasmeeskondadele ja korraldajatele. Nii korraldajad kui ka juhendaja mõistsid, et õpilased on suure ettevalmistustöö ära teinud ja tugeva meeskonna kõrvalejäämine oleks kurvastav kõikidele nii meeskonnale kui ka korraldajatele/kaasvõistlejatele. Võistluse korraldusmeeskond ja Öökullide juhendaja Lauri Vilibert asusid reede õhtul otsima võimalusi, kuidas oleks võimalik meeskonnal ikkagi võistlusel osaleda- Lauri kaasas lapsepõlvesõprade abi ja laupäeva hommikuks oli meeskonna boksi jõudnud humoorikas aga samas ka kurva sisuga plakat, mis teavitas kaasvõistlejaid Öökullide eemalejäämise põhjustest. Korraldusmeeskonna operatiivse organiseerimise tulemusel oli meeskonnale laupäevaks loodud võimalus osaleda hindamistel videosilla vahendusel- iga õpilane asus enda kodus ja üle Skype grupivideokõne suudeti oma innovatsiooniprojekt ja põhiväärtuste ülevaade ka edukalt kohtunikele toimetada. Küsimuseks jäi veel robotimängu läbiviimine. Laupäeva pealelõunal õnnestus juhendaja Lauri Vilibertil loetud tundidega leida ruum koos võistluslaua ja otseülekandeks vajaliku tehnikaga, mille vahendusel siis kanti üle ja salvestati ka Öökullide robotimäng võistluspaigas ettemängimiseks. Olgu siinkohal öeldud, et ohutuse huvides toodi kaks robotimängus osalenud õpilast kodudest kohale lapsevanemate poolt eraldi sõidukitega ning enne ruumi sisenemist riietusid nii juhendaja kui ka kaks osalenud õpilast kaitseülikondadesse, katsid näo spetsiaalsete maskidega ning kandsid kogu lindistuse vältel ka kaitsekindaid, et minimeerida võimalikku teineteise nakatamist kui keegi neist oleks olnud nakatunud viirusega. Lõpp hea kõik hea ehk pole olemas lahendamatuid olukordi kui on tahet kohaneda olukorraga saab lahendada edukalt ka kõige keerukamad situatsioonid.