EST ENG RUS

Uudised/TeatedTallinna aasta õpilane 2023 on Tallinna Kristiine Gümnaasiumi 10. klassi õpilane Sander Erik Loodsalu

Sander Erik on üheaegselt nii silmapaistev, kuid samas tagasihoidlik noormees. Meie kooli õpilasesinduse president, robootikaringi kauaaegne liige ning samuti võib teda pea igal kooliüritusel näha heli- ja valguspuldis toimetamas. Sander Erikut huvitabki kõige rohkem tehnoloogia.

Nagu ikka, saavad paljud head asjad alguse juhustest. Kord ühes Tõstamaa suvelaagris juhtus nii, et plaanis oli läbi viia disko, kuid tehnika tõrkus. Sander Erik suutis tehnika tööle panna ning sellest väljakutsest tekkiski huvi lähemalt uurida, kuidas selline tehnika täpsemalt töötab. Juhus oli ka see, et just sel sügisel alustas koolis helitehnika huviring ning paljud küsimused said vastuse.

Järgnevatel laagrisuvedel usaldati Sander Erikule juba kogu heli- ja videotehnika ning tema vastutas sündmuste tehnilise poole ja temaatiliste videote valmimise eest.

Teine suur Sander Eriku huvi on robootika. Kristiine Gümnaasiumi robootika meeskonnaga Öökull on saavutatud märkimisväärseid tulemusi. Juhendaja Lauri Viliberti käe all on meeskond toonud kõrgeid kohti nii Eestis kui välismaal. Just õpetaja Lauri oli see, kes Sander Eriku robootikasse kutsus ning on motiveerinud jätkama ja edasi pingutama.

Viimane oluline võit First Lego League 2022/2023 võistlussarjas, kus pingelise võistluse järel võideti Eesti Meistritiitel. See viis meeskonna võistlema Marokosse, kus 66 meeskonna seas saavutati kõrge 26. Koht.

Sander Erik on sõbralik ja abivalmis noormees, kes panustab aktiivselt kooliellu ning on eeskujuks oma õppimisvõime ja ettevõtlikkuse poolest.  

Tekst: Tuuli Särekanno

Tallinna Kristiine Gümnaasiumi huvijuht


Liikumispäev

Eelviimasel koolipäeval toimus kehalise kasvatuse õpetajate poolt organiseeritud matkapäev. Eesmärgiks oli tutvuda Kristiine linnaosas asuvate välijõusaalide ja seiklusradadega ning õpilastele suviseks sportlikuks liikumiseks ideid anda. Läbi käidi neli väljakut, kus 11. klasside õpilased tutvustasid noorematele sportimisvõimalusi.

 


Muuseumitund A.H.Tammsaare juures

Õuesõppe nädalal tutvustas kirjandusteadlane Maarja Vaino 8.c klassile A.H. Tammsaare majamuuseumis huvitavaid fakte kirjamehe päritolust, perest ja loometeest. Muuseumitunni teises pooles külastasime klassiku korterit. Tutvusime töökabineti, külalisete vastuvõtu salongi ja teenijatoaga. Kuulasime palju huvitavat tolleaegse elu-olu ja kirjaniku eluviisi iseärasuste kohta.

Sisukas muuseumitund ei lase katkeda kultuurimälul ja on heaks sissejuhatuseks „Kõrboja peremehe“ lugemisele 9.klassis.

Õpetaja Piret Vahtra


TORE mängude päev

8. juunil toimus esmakordselt algklassidele TORE mängude päev. Õpilased liikusid kooliõuel erinevate punktide vahel ning läbi mängiti lausa 11 mängu. Tuletati meelde vanad head lemmikud, näiteks Vanaema lõngakera ja Mädamuna. Eesmärgiks innustada suvel lapsi õue sõpradega toredaid mänge mängima.

Ürituse korraldusse olid ettevõtlikkuse tunni RETK raames kaasatud 6. klassid. Katsetati mängujuhiks olemist ja meeskonnatööd. Nii mõnedki kuuendikud mõistsid nüüd paremini õpetaja töö olemust, selle rõõme ning keerukamaid kohti.

Kohal oli ka kõigi laste lemmik Torevants. Tema viis läbi meeleoluka hommikvõimlemise ning kiitis lapsi mängulusti eest.

Samuti osalesid läbiviimisel ka 7. klasside õpilased Sienna, Renate, Ines ja Agnes. Esimesed kolm neist ning õpetaja Angela Taro läbisid sel õppeaastal pika ja põhjaliku TORE koolituse. Nende initsiatiivil viidi ühele 5. ja 6. klassile läbi ka TORE teemalised tunnid.

Suur tänu kõigile 6. klasside õpilastele ja 7. klassi tüdrukutele! 

Tuuli Särekanno

huvijuht


1. klassi vastuvõtt 2023/2024 õppeaastaks

Lapsevanemad, kelle lapsed pole meie kooli eelkoolis käinud, on oodatud vestlusele koos lapsega, aega saab registreerida SIIN!

Dokumentide esitamine:
Lapsevanem või tema seaduslik esindaja esitab:
Kirjalik taotlus 1. klassi vastuvõtuks (vorm kooli kodulehel)
Lapse isikut tõendav dokument (sünnitunnistuse, passi või ID-kaardi koopia).
Koolivalmiduskaart (lasteaiast).
Digifoto saatmine augustis klassijuhataja meilile.

Dokumendid saata digiallkirjastatult sisseastumine@kristiine.edu.ee 

Probleemide ja/või küsimuste korral palun pöörduda algklasside õppejuhi poole aadressil anu.rannus@kristiine.edu.ee 


Tulevased sündmused:


01.09-30.09 Sammulugemisvõistlus "Pane kondimootor tööle!"
15-20.09 Rebaste ristimine
20.09 Asfaldijoonistusvõistlus
22.09 Autovaba päev
25.-29.09 Sügisandide näitus
11.09-24.09 Maailmakoristuspäev
25.09-29.09 Spordinädal

Rohkem infot: huvitegevus -> sündmuste kalenderLogi sisse

 

Tunniplaan

 

  

Klõpsa Padleti ikoonil ja

vaata näiteid IKT

kasutamisest koolitundides

 

"Aktiivne ja turvaline koolipäev"

 

 

Erasmus+ projektid

Kaasava hariduse põhimõtete rakendamise toetamine Tallinna koolides

Rohelise kooli programm on ülemaailmne ja selles osaleb ligi 60000 õppeasutust rohkem kui 72 maalt. Täpsemalt saab uurida FEE Eco-Schools Global kodulehelt. Programmi tegevusi koordineerib Eestis Tartu loodusmaja, liitunud õppeasutuste ja programmi kohta saab täpsemalt lugeda siit. Programm toob keskkonnahoidliku mõtteviisi õppeasutuse tegemistesse süsteemselt ja terviklikult, aidates lastel ja noortel kujuneda jätkusuutlikult mõtlevateks keskkonnateadlikeks inimesteks. Meie õppeasutus liitus programmiga aastal 2023.