logo logo tallinna kristiine gümnaasium

Lõimitud lihavõtted

Aprillikuu õppetegevuse muutis mitmekesisemaks 6.b klassis lihavõtte teemaline ühisprojekt.

Kirjanduse tunnis räägiti lihavõttekommetest kodudes ja vaadati teemakohaseid multikaid. Iseseisvalt otsiti pühadesalme. Leitud luuletusi kujundades lihviti arvutil tekstitöötlemise oskusi. Illustratsioone lisades sai proovile panna oma kunstioskused.

Lihavõtte usulist ja ajaloolist tausta avati ajalootundides. Vene keeles omandati vajalik sõnavara ja kasutati seda venepäraste seinakaunistuste ja kaartide valmistamisel. Lihavõttenädalassse mahtusid huvitavad katsed munadega loodusõpetuse tunnis. Inglise keele tunnis said õpilased arendada peale keeleoskuse ka loovust ja ilumeelt. Teema kinnistamine lõppes ühise munadevärvimisega.

Õppeprojektis lõi kaasa ka kunstiõpetaja Epp Korp, kelle juhendamisel valmisid meeleolukad pühadekaunistused koolimaja erinevatele korrustele.
Andmis- ja saamisrõõmu tõi kodus värvitud munade vahetamine pühade järelpäeval.

Erinevate rahvaste kombeid tundes ja teades võime loota eesti rahva traditsioonide jätkusuutlikkusele.

Emadepäev

Tallinna Kristiine Gümnaasiumi õpilased kutsuvad kõiki emasid neljapäeval, 11. mail kell 16.00 -16.45 töötubadesse ning kell 17.00 algavale lühikontserdile.

Palun registreeri ennast sobivasse töötuppa hiljemalt 3. maiks. Töötubasid viivad läbi Kristiine kooli suured ja väikesed õpilased.

Valikus on:

Meisterdamise töötuba

E- Raamatu töötuba

Robootika töötuba

Loodusainete töötuba

Teise klassi Kuldvillaku töötuba

Golf

Koostööprojekt "Kolleegilt kolleegile". Nutivõimaluste süsteemne arendamine alushariduses ja I kooliastmes.

Koostööprojekt “Kolleegilt kolleegile” Ristiku Põhikooli õpetajatega toimub 24.aprillist kuni 04.maini.

Eesmärk on külastada teises koolis erinevaid ainetunde ja õppida kolleegide kogemustest.

Tallinna Kristiine Gümnaasiumi õpetajad on pakkunud väga suures mahus avatud tunde nii digivaldkonnas, kui ka lõimingute osas.

Teisipäev, 25,aprill kohtusid Tallinna Kristiine Gümnaasiumi õpetajad  Kullatera, Linnupesa, Haraka Kristiine ja Tihase Lasteaedade õpetajad

Teema: “Nutivõimaluste süsteemne arendamine alushariduses ja I kooliastmes”​.

Eelkooli lõpetamine

Kolmapäeval, 3.mail toimub eelkooli lõpetamine

16.25-17.00 on lastel  üks tund

16.25-17.00 on aulas lapsevanematele info edastamine:

* kokkuvõte  eelkooli aastast (eelkooliõpetajad)

*1.klassi vastuvõtt  (õppealajuhataja Anu Rannus)

17.00 eelkooli laste esinemine​

Vali ise, mida loed!

Lugemisprogramm „Loeme valmis „Oma raamatu““ sai 2013. aastal alguse Pääsküla raamatukogus.

Programmi eesmärk on tähtsustada lugemist kui silmaringi ja sõnavara arendavat tegevust ning ülimalt mõnusat vaba aja veetmise vormi.Lugemisprogrammis osaleb klass tervikuna. Õpilased loevad omal valikul raamatuid ja koostavad iga loetud teose põhjal A4 formaadis kokkuvõtte, teevad illustratsiooni,arvustavad oma lemmikut, annavad nõu nende arvates probleemsele tegelasele või koostavad ristsõna.

Kokkuvõtted loetust tuleb viia raamatukokku ning programmi lõppedes köidab raamatukogu need raamatuks. Nii tekib igal klassil „Oma raamat”. Eelmisel õppeaastal köideti meie kooli õpilaste lugejaarvamustest kokku 5 raamatut.

20.10.2016–17.03.2017 toimus lugemisprogrammi nelja hooaeg. Meie põhikool näitas üles suurt lugemishuvi. Vabatahtlikus lugemisprogrammis osales sel aastal kaheksa klassi: 5.b, 6.a, 6b, 7.b, 8.a, 8.b, 9.a, 9.b.klass.Koostööd raamatukogu vahendasid õpetajad Marika Ritso, Helmi Kelle ja Piret Vahtra.
Äramärkimist leidsid 5.b ja 6.b klassi tublid lugejad, keda tunnustati lugejamärgiga. 8.b klass sai preemiaks kohtumise kirjanik Sass Hennoga.
Soovime kogu kooliperele jätkuvat lugemislusti!

Tallinna Kristiine Gümnaasium
     Nõmme tee 32