Esindasime Tallinna Kooliteatrite Riigifestivalil

Eesti Kooliteatrite Riigifestivali algklasside teatritruppide lõppvoor toimus 11.-12.mail Rõngus, kuhu Tallinna Haridusamet saatis pealinna esindama Tallinna Kristiine Gümnaasiumi 4.b klassi näidendiga „Nukitsamees“ (juhendaja Mare Pukk).

Etendused toimusid Rõngu Rahvamajas. Seekord astus lavale 250 noort näitlejat üle Eesti. Esindatud olid 14 maakonda, Tartu ja Tallinna linn.
Lavastusi analüüsis asjatundlik žürii, kes andis meie kooli 4.b klassi väga tublidele ja julgetele näitlejatele
ERIPREEMIA etenduse tervikliku kujunduse eest ja

NÄITLEJAPREEMIA KARL ERIK RÜÜTLILE

Teatrifestival oli osavõtu-ja rõõmurohke.

Suured tänud kõikidele vanematele, kes lava kujundamise, dekoratsioonide valmistamise ja nende kohaletoomisega aitasid kaasa meie suurepärasele esinemisele.
Koolikaaslased ja lapsevanemad saavad „Nukitsamehe“ etendust näha kooli kohvikutepäeval, 11.juunil kell 16.00 aulas.

Emadepäev

(Foto: Aleks Kibin)

Neljapäeval, 10. mail tähistati Kristiine gümnaasiumis emadepäeva. Õpilased ning õpetajad korraldasid emadele kuus erinevat töötuba. Võimalik oli osaleda bioloogia, gomoku, petanki, kuldvillaku, origami ning nuputamise töötoas. Õhtu lõpetas meeleolukas kontsert, kus esinesid Kristiine kooli laululapsed. Õpilasi juhendasid Kai Rei- Pikajago ja Kadi Voosel. Õhtut juhtisid Madli Kaljo ja Andro Treialt.

Töötubasid juhendasid Aveliis Post, Aivar Kauge, Arti Lindvest, Anne-Ly Sarapuu, Reet Loit ja Epp Korp.

Galerii (Autor: Aleks Kibin)

Loodusainete päev

20. aprillil toimus loodusainete päeval meie koolis mitmeid põnevaid ettevõtmisi.

Kuues klass tutvus Eesti maapõues leiduvate maavaradega. Uuriti maavarade kaitsmisega ning kasutamisega seotud küsimusi.

Üheteistkümnendikud uurisid matemaatika valemite ja seoste kasutamist loodusteadustes.

Seitsmendikud nautisid teadusetendust, mida viis läbi Tallinna Kristiine Gümnaasiumi keemia ja füüsika õpetaja Janno Puks. Teadusetendustes said õpilased terve tunni jooksul osa efektsetest tossu, värvimuutuste, vahu ja paukudega seotud katsetest. Samuti nähti seda, kuidas mõningaid materjale on võimalik muuta nähtamatuks ja kuidas teha salakirja, mida ainult teatud tingimustel lugeda saab.

Loodusainete päeva bioloogia tunni eesmärgiks oli arendada õpilaste vilumust mikroskoopidega töötamisel. Õpilased omandasid vajalikud võtted iseseisvalt preparaadi valmistamiseks. Bioloogiatund algas mikroskoobi ehituse tutvustuse ja peamiste töövõtete selgitamisega. Peegelvalgustusega mikroskoopide kasutamine preparaatide vaatlemiseks nõuab väga kindlaid töövõtteid ja liigutusi, mida õpilased tunni jooksul omandada said. Samuti oli õpilastel võimalus jälgida erinevate suurenduste mõju vaadeldavate preparaatide detailsusele.

Ajutise preparaadi valmistamiseks kasutasid õpilased erinevaid taimekudesid.

Lisaks vaadeldi püsipreparaate selgrootutest loomadest ning taimekudedest ja tutvuti hüdralooma (Hydra sp.), maksakaani (Fasciola hepatica), ainuraksete vetikate (Volvox sp.) ning erinevate õistaimede kudedega (juure- ja varre ristlõigud).

Loodusainete päeva korraldasid Anu Reha, Aveliis Post, Jana Kosk, Aivar Kauge ja Janno Puks.

Lava oli vaba

(Foto: Erik Marcus Saarep)

17. aprillil vallutasid Kristiine gümnaasiumi lava 1.-4. klassi õpilased, kes rohkearvulise publiku ees pakkusid loomingulisusest pakatavaid etteasteid. Traditsiooniline Vaba Lava tõi kevadpäeva õhtul vaatajateni üle kolmekümne etteaste. Eriti meeldejääva esinemisega said hakkama Kristiine gümnaasiumi õpetajad, kes lõpetasid õhtu üllatava popurriiga loomariigiga seotud lauludest.

Töökorraldus kevadisel koolivaheajal

Kevadisel koolvaheajal 23-27.04.2018 on koolimaja suletud.

24.09- 28.09 Liikumisnädal
27.09-28.09 Rebaste ristimine