Viimati lisatud

Esinemine Nõmme Vanameeste Klubis

1.oktoobril, mis on juhtumisi muusikapäev ja eakate päev, ühendasime need kaks ja esinesime 12. klassi neidudega Vanameeste klubi 10. juubelil. Kõlas laul ja esitati kauneid luuletusi. Südantsoojendav oli näha sära väärikate härrade silmis. Järjekordne näide sellest, et vanus on kõigest number! Soovime Nõmme Vanameeste klubile palju seiklusi ja rõõmsat meelt!

Triinu Tähe, 12ab klass

Toetav kolleeg

Külli Kelder

Muusikapäev puhkpillimuusikaga

Rahvusvahelisel muusikapäeval, 1.oktoobril käis 5.c klass Politsei- ja Piirivalveorkestri kontserdil Kaja kultuurikeskuses. Meile esines 34 muusikut. Kavas oli erinevate ajastute  filmimuusika. Avalooks oli meeleolukas pala filmist „Viimne reliikvia“. Järgnesid katkendid itaalia, hispaania ja vene filmidest. Saime teada, et kultuurikeskuse kõrval elas kuni 1980.aastani helilooja Arvo Pärt. Kontserdi lisapalaks mängiti tema „Ukuaru valssi“.

Tore oli muusikatunnis õpitavaid pillirühmi ka tegelikult mängimas näha.

Osalesime Emakeele Seltsi keelepäeval

26.septembril, Euroopa keelepäeval osalesid meie kooli 9.-12.klassi parimad keeletundjad Emakeele Seltsi , Eesti Keele Instituudi ja kõrgkoolide koostöös ette valmistatud keelepäeval Paides.

Esmalt toimus keelekorraldaja Elmar Muugi mälestustahvli avamine tema sünnikohas Järvamaal Leedu külas.

Ettekandekoosolek toimus Paide raekojas. Lisaks keeleajaloolistele uurimustele toimus ÕS-i töötuba vabariigi peakeelekorraldaja Maire Raadiku  juhtimisel. Kahooti Kesk-Eesti murdesõnade tundmisest viis läbi Maigi Vija Tartu Ülikoolist. Elevust tekitasid  eesti keele kiituseks kirjutatud auhinnatud räpp ja ood. Huvitav oli Koeru Keskkooli vilistlase uurimistöö põhjal tehtud ettekanne suure ja väikese algustähe kasutamisest.

Päevale lisas pidulikkust Paide Hammerbecki poistekoori esinemine ja külluslik pidulaud. Oli õpetlik ja huvitav keelepäev.

Anete Aurelie Aas, 9.b klass

Külalised Kaunasest

27.septembril külastasid meie kooli Kaunase koolijuhid ning õpetajad. Külalistele tutvustati meie kooli, Eesti hariduskorraldust ning astuti sisse ka tundidesse.

20.11 Koidulauliku etluskonkursi koolivoor
21.11 Kadrikarneval