EST ENG RUS

 


     


Rahvusmeeskoori kontsert meie koolis

9. aprillil avanes meie kooli õpilastele erakordne võimalus kogeda elavat muusikat Eesti tippkollektiivi esituses – külla tuli Rahvusmeeskoor! Kontsert toimus projekti Muusikalinn Tallinn raames, mille eesmärgiks on tuua kvaliteetne muusika lähemale noortele ja tutvustada erinevaid muusikalisi väljendusvorme.

Meeleolukas ja vaheldusrikas kava pakkus kuulajatele nii klassikalist meeskoorimuusikat kui ka kaasahaaravaid kaasaegseid palu. Eriti meeldejäävaks kujunes hetk, mil üks meie kooli õpilastest sai ainulaadse võimaluse ise dirigendine kätt proovida ja Rahvusmeeskoori juhatada – kogemus, mis jääb ilmselt kauaks meelde.

Täname südamest Rahvusmeeskoori liikmeid ja kõiki projekti elluviijaid selle inspireeriva ja hariva elamuse eest!


Osalemine õpioskuste ülelinnalisel võistlusel

Laupäeval, 5. aprillil toimus Tallinna Reaalkoolis 5. klasside õpioskuste võistluse Tallinna piirkonnavoor.
Koolivooru parima töö põhjal esindas meie kooli 5. c klassi võistkond, kuhu kuulusid  
Marleen Eigi, Grete Kusman, Otto Robert Roze, Annabel Soo, Mart Viisileht. 
Võistluseks ettevalmistumisel oli abiks õp. Margus Luik. 
 
Võistlustel osalenud  24 Tallinna kooli hulgas tulime tublile üheteistkümnendale kohale.
 
Täname võistlusel osalenud õpilasi!
Reet Loit

 


Edu vendade Liivide etluskonkursi Tallinna linnavoorus

3. aprillil toimus Tallinna Lastekirjanduse keskuses Vendade Liivide etluskonkursi Tallinna linnavoor. Iga osaleja esitas peast ühe Liivide või Liivi-auhinna saanud autori luuletuse ja proosakatkendi. Meie kooli esindasid edukalt Birgitta Reonda 11. klassist, Hanna-Angelica Sillamaa 10. klassist ja Mirtel Onna 8. d klassist. Õpilasi juhendasid õpetajad Marika Ritso ja Piret Vahtra. Konkursi laureaadiks valiti Birgitta Reonda.

                              Palju õnne, Birgitta!

Birgitta läheb ka 12. aprillil vabariiklikule võistlusele Tallinna linna esindama.

Hoiame talle pöialt!

Marika Ritso


Kohtumine lastekirjanik Hilli Rannaga

Seoses Eesti raamatuaasta tähistamisega kohtusid algklasside õpilased lastekirjanik Hilli Rannaga.

Hilli Rand soovitas õpilastele, et lugemine oleks nende jaoks äärmiselt oluline. See avardab maailmapilti mitmel erineval moel, elatakse läbi olukordi, millesse muidu ei satuta. Lugemisega elatakse kaasa raamatukangelastele, tuntakse koos nendega kurbust ja rõõmu, saadakse teada nende mõtteid ja soove.

Kirjanik on juba üle kümne aasta lasteraamatuid välja andnud. Ta on tutvustanud oma loomingut Sloveenias, Taanis, Norras, Poolas ja Lätis.

Kuulsime mitmes erinevas keeles loetud katkendeid raamatust ”Lumivalge ja süsimust”. Selle raamatu peategelased on valge ja must kass, mis olid tal nukkudena kaasas.

Kirjanik tutvustas oma loomingust raamatuid "Kodused jutud" (1989),  "Nimeks nipsutera" (2007), "Majake tormivarjuks" (2008), "Nipsutera on natuke naljakas" (2009), "Esimene A klass ja tarkusepäev" (2013), "Õnnelike õhtulugude sahtel" (2014), "Esimene A klass ja kooliaasta algus" (2014), "Esimene A klass ja sügise süda" (2015), "Esimene A klass ja muinasjutukarneval" (2016).

Viimati ilmus raamat ”Loomalood ja linnulood meie metsadest ” koostöös fotograaf Jüri Jõeperaga. (2022), mille ta kinkis meie raamatukogule.

Kirjanikule väga meeldisid õpilaste poolt ettekantud lugemispalad tema loomingust.

Suur tänu õpetaja Mare Pukk, tänu kellele kohtumised teoks said!


Elamusterohke teatrikuu

Teatripäeval, 27. märtsil üllatas kooliperet 4.b klass lavastusega „Kuri kuningatütar“. Etenduse valmistas ette õpetaja Mare Pukk, kes igal aastal leiab õpetliku sisuga  näidendi ja sellele sobivad osatäitjad oma klassist. Täname õpetajat tänuväärse töö eest õpilaste loovuse ja esinemisoskuse arendamisel. Sama etendusega esindati 29. märtsil edukalt meie kooli kooliteatrite festivalil Krõf. Loovtöö käigus sai 8.d klassi õpilane Maria Treufeldt ammutada õpetaja Pukilt lavastajakogemusi ja ilmestada lavastust viiulimänguga.

Koostöös VAT teatriga sai teoks järjekordne teatripäev. Sel korral olime broneerinud terve saali 8.-12.klassile. Vaatasime foorumteatri etendust „Vaheaasta“. Probleemile, kas võtta pärast gümnaasiumi õppimisest vaba aasta, said vaatajad pakkuda oma lahenduse ja seda siis kogu saali ees ette mängida.

Kirjandusõpetajatele pakkus Noorsooteater õpetliku koolituspäeva koos etendusega „Püha jõe kättemaks“. Kõik õpetajad olid kutsutud Improteatri etendusele „Coolmeister“, kus Mihkel Tikerpalu tõi humoorikas monoetenduses välja koolielu kõige teravamad nurgad.

Säravaks punktiks teatrikuule oli meie õpetajate muusikasse näideldud etteaste Koolimöllul. Üllatav oli näha õpetajaid suurepäraselt ümber kehastumas erinevat tüüpi õpilasteks ja rõõmuga välja kandmas oma õpetajarolli. Aitäh Tuulile, Rainale ja kõigile esinejatele!

 Eesti keele õpetaja Piret Vahtra


Tulevased sündmused:


07.05 Liikumispäev
15.05 Perepäev
20.05 Põhikooli lõpukell, aktus 14.00
22.05 Gümnaasiumi lõpukell, aktus 13.00
04.06 Algklasside seiklusmäng
05.06 TORE mängude päev (algklassid ja 6. klassid)
06.06 Õppeaasta lõpuaktused

1.-5. klass - 10.00
6.-11. klass - 11.00

10.06 Põhikooli lõpuaktus kell 16.00
19.06 Gümnaasiumi lõpuaktus kell 14.00


Rohkem infot: huvitegevus -> sündmuste kalender



Logi sisse

Tunniplaan 

  

Klõpsa Padleti ikoonil ja

vaata näiteid IKT

kasutamisest koolitundides

 

"Aktiivne ja turvaline koolipäev"

 

 

Erasmus+ projektid

Kaasava hariduse põhimõtete rakendamise toetamine Tallinna koolides

Rohelise kooli programm on ülemaailmne ja selles osaleb ligi 60000 õppeasutust rohkem kui 72 maalt. Täpsemalt saab uurida FEE Eco-Schools Global kodulehelt. Programmi tegevusi koordineerib Eestis Tartu loodusmaja, liitunud õppeasutuste ja programmi kohta saab täpsemalt lugeda siit. Programm toob keskkonnahoidliku mõtteviisi õppeasutuse tegemistesse süsteemselt ja terviklikult, aidates lastel ja noortel kujuneda jätkusuutlikult mõtlevateks keskkonnateadlikeks inimesteks. Meie õppeasutus liitus programmiga aastal 2023.